DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar DS260 formunu doldurmadan önce şu konularda yardım ederseniz çok sevinir.

1.Dv lottery doldururken ailemin adresini gösterdim ama kendi ikametim başka şehirdeydi ev değiştirme sebebiyle girmedim. DS260 formuna bu adresi de eklemek zorunda mıyım ? Yada illa her eklediğimiz adresin e devlet ikametgah sisteminde geçmesi zorunlu mu ? Kontrolünü bu şekilde mi sağlıyorlar ?

2.Adresleri eklerken mahalle, sokak şeklinde mi yazacağız yoksa ingilizce terimler mi? Bu aynı şekilde eğitim ve iş bilgileri içinde geçerli. School mu lise mi ?

• @MERVE-SARI hocam hep ingilizce doldurun. bişey bildiğimden değil ama ben ingilizce doldurdum.

• ⭐⭐

@Kenshin-himura Öncelikle tebrikler. 26.xxx Ankara için maalesef ihtimal dahilinde değil , önünüzde uzun bir süreç var forumda aktif kalarak AOS ile alakalı her şeyi okuyup kendiniz değerlendirmenizi yapın , eğer dosyanızı başka bir ülkenin konsolosluğuna transfer etmeyi başarırsanız mülakat alabilirsiniz.

• @MERVE-SARI Merhabalar, öncelikle lütfen Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin , paylaşmış olduğum bağlantı üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Böylelikle süreciniz ile alakalı daha verimli cevaplar alabilirsiniz. Sonrasında DV2025 Excel 'e giriş yapıp bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

1-Gerçekte yaşadığınız adresleri yazmanız bekleniyor sizden o yüzden nerede gerçekten yaşadıysanız o adresleri yazmanız kafi.
    2-İngilizce karakterlerle Türkçe isimlerini yazabilirsiniz, örneğin ; ''DEMIRCILER MAHALLESI'' gibi.

• ⭐⭐

@MERVE-SARI Merve hanım öncelikle tebrikler , Sorularınıza yanıt alabilmek için lütfen Vize sürecinizi imzanıza taşıyın ayrıca ilgili bilgilerinizi Excel 2025 bağlantısına giderek doldurun.

• @Kenshin-himura Merhabalar, öncelikle dosya numaranızı açıkça yazmanızı tavsiye etmiyorum. Mevcut iletinizi silmeniz faydalı olacaktır.

Sorunuza gelecek olursak süreciniz henüz başlamadığı için şuan üzülmek için çok erken gözükse de mevcut durumlar kapsamında karamsar olmanızı anlıyorum fakat bu forum ile tanıştığınız için sevinebilirsiniz.

• @Revolter ÇÜNKÜ BEN BİR KORKUYLA AİLEME İKAMETGAH TAŞITMAYA ÇALIŞIYORDUM.... Yani dv lotterydeki o adresi illla ds260 da göstermek zorunda değilim dimi mektupta başta çıkıyor çünkü 😃

• Merhaba Formda çalıştığımız yerler kısmına lisede yapmış olduğum stajı yazmama gerek var mı ? İşe giriş çıkış bildirgemde gözüküyor.
    2. olarak Şu anda 2 yıllık bir üniversitenin son sınıf öğrencisiyim okuduğum okullara high school diploma mı secmeliyim yoksa vocational school secip sertifika kısmına not yet mi yazmalıyım?

• @Revolter imzayı yazdım zaten exelede giriş yapmıştım vize mülakatı için mailler ne zaman gelir

• @MERVE-SARI Böyle bir aksiyona gerek yok, gerçekte yaşadığınız adresleri yazmanız yeterli.

• @fsdfsfd kısaca şöyle cevaplıyayım hakları yanıyor ve tekrar başvurmak zorunda kalıyorlar. Sıra numarası bu nedenle çok önemli. Sıra numaranız yüksekse forumda biraz göz atıp dosya taşımak hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

• @mustafa-samet-öztürk Bunu kimse bilemez, süreciniz henüz başlamadı. Süreciniz 1 Ekim 2024 itibariyle başlayacak o yüzden bu tarih öncesinde bir mülakat planlaması yapılamaz dosyanız için. Eğer mülakata gireceğiniz konsolosluk (eğer cut off sınırını 4000 açıklanırsa varsayımına dayanarak söylüyorum) Ekim ayında cut off sınırının altında olan bütün talihlilere mülakat planlayacak müsaitliği ve imkanı kendilerinde görmeleri halinde Ekim ayında mülakata girebileceğiniz gibi slotlarını büyük kısmını başka vize türlerine ayırıp DV klasmanına yeterli mülakat verecek bir karar göstermezlerse süreç boyunca mülakata giremeyebilirsiniz de. O yüzden bu konuda rasyonel bir çizelge izlenmediğini ve mülakat alamama ihtimalinizin de olduğunu bilmeniz gerekmekte. Örnek olması için bu başlığın ilk iletisindeki 2 numaralı alt kategoride bulunan son 3 yıla ait excel listelerini inceleyip daha açık fikir sahibi olabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse bunu kimse bilemez, yaşayıp tecrübe edeceğiz.

• @ATS16 Selam hocam, arkadaşa yanıtınız dikkatimi çekti; "arşiv kayıtlı adli sicil kaydınız yok ise" benim 2016 yılında alkollü araç kullanmaktan hakim karşısına çıktım, 30 gün hapis cezası ve o ceza da ertelendi ama sabıka kaydım boş iken, arşiv kaydımda bu ceza görünüyor. Sorun teşkil eder mi ?

• Bu ileti silindi!

• Ben lisede açık öğretimden mezun oldum ama buranın belli bir adresi falan yok ki ankaraya bağlı da telefon falan istiyor ne yazacağım bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐

@fsdfsfd Emniyet Mahallesi Milas Sokak No.21 06500 TEKNİKOKULLAR YENİMAHALLE / ANKARA 0312 213 01 75

• Merhabalar formu doldururken tam son sayfada bir your request cannot be processed tarzı bir uyarı cıktı doldurduğum butun alanları kaydetmistim biraz sonra tekrar denesem sorun olur mu yoğunluktan mıdır ?

• @hdemircanusa Teşekkür ederim. Aynı sayfada önceden çalıştığım yerdeki işverenin telefonunu da soruyor da sigortada falan yazmıyor. Ne yapmalıyım bilginiz var mı?

• ⭐⭐

@fsdfsfd Özelden firma bilgisini yazın bakayım bi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |