Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mr-hakan hocam taşıtı üstüne al ver hem zaman hem masraf. Geçici olarak hesapta birinden bulduğun parayı gösterebilirsin. Tabi varsa böle bir tanıdık.

• @the-black-eagle hocam tabi dediğiniz doğru para varsa hesapta göstermek en mantıklı olanı veya birinden ödünç alıp göstermek lakin ülkenin koşulları göz önünde bulundurulunca hemen nakit bulmak sıkıntı olabiliyor . Hele ki bahsettiğimiz meblağ talihli için 10 bin usd ve yanindaki her kişi için 2 3 bin usd olunca rakamlar türk lirasına göre çok büyüyor . Hepsini tek kişiden bulmak zor olabileceği için . Söyledim sonuçta hemen hemen her ailede illaki kardeş dayı teyze hala bacanak illaki birinde araç bulunuyor turkiyede en kötü ev 100 bin lira ortalama bir araç 50 bin lira olduğunu varsayarsak 7 bin dolar hesaptaki paranın yaninda 50 bin liralık bir araç göstermek yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Şahsen 3 sene önce alabamaya yerleşen bir aile dostu için 100 dönüm arazi tapusunu ve aracımı kendisine devretmiştim sözleşme ile belirli bir süre ödemediği takdirde tekrar benim olacağına dair bir sözleşmeydi. Gidip vize mülakatından sonraki 4 günde vizesi eline ulaştı ve hemen aracım ve arazimi geri iade etti toplam masrafı sanırım .1900 lira gibi birşeydi

• @mr-hakan evet tabi haklısın. Hız ve masrafsızlık açısından tabi nakit iyi ama bu konjoktürde bulmak da zor. Olan da belki bilinmesin diye yok diyecek eş dost akrabadan 🙂 Eğer daire değilse tabi tarla araç al satları ucuz. Daire falan zaten al sat en az 10 15 bin o bakımdan sölemiştim.

• @the-black-eagle yok hocam aralık ayında ev aldık total masrafımız 1900 lira oldu o da zorunlu deprem sigortası falan devir işlemlerinde çok bir ücret çıkmıyor . Evin değerine bağlı bir durum olmakla beraber tabi

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Benim iki tane mahkeme arşiv kaydım var (.................................) Elimde şimdi 10 sayfalık mahkeme karar belgesi var. Yeminli mütercimler bunların çeviri için 5.000-TL ücret istiyorlar. Ne yap malıyıım?

@grslarc DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Bu arada Case Number: 2019EU54xx ve 1 Şubat'ta ABD Ankara konsolosluğunda mülakatım var ama kesinlike hiç ümitli değilim. Kesin 660-$ Ungan Kliniği ve 330-$ başvuru parasını alıp cebe atarak sonra saçma sapan türlü bahaneler ileri sürerek SORRY You are not qualified diyecekler.

Sorun degil, ben sizi gereksiz masraf yapmamaniz icin yonlendireyim...

5000 TL biraz fazlaymis, genelde karakter sayisina gore fiyatlandiriyorlar saniyorum, sayfalar mi dolu dolu, yoksa hukuki bir ceviri gerektigi icin mi bu kadar fazla tuttu emin degilim, internetten uygun yeminli tercuman icin bakinabilirsiniz. Noter onayina gerek yok, yeminli bir tercuman cevirisi olmasi yeterli bu arada.

Oncelikle soyleyeyim, mulakatta tum evraklariniz hazir degilse dosyaniz red edilmiyor, eksik evraklari tamamlamak icin size sure taniniyor. O nedenle saglik randevunuzu mulakattan once almaniza gerek yok, saglik raporunu mulakata goturmezseniz bu dosyaniz icin olumsuz bir durum yaratmaz ve gereksiz yere de ucret odememis olursunuz.

Cok buyuk ihtimalle mahkeme kaydinizin ingilizce cevirisini isteyecekler, ama hem ustunden cok uzun sure gecmisse hem de aldiginiz ceza buyuk degilse buna gerek duymayabilirler. Buna konsolos karar verecek. Eger isterseniz ceviri yapmadan belgeleri konsolosluga goturun.

Saglik raporu ve mahkeme kayit cevirileri disinda tum belgeleriniz tam olsun.

$330 dolari, mulakati gerceklestirmek icin odemek zorundasiniz. Mulakat sirasinda eger konsolos tek bir evrak gerekli, vizeyi onaylamamiz icin saglik raporunuzu da almamiz lazim derse o durumda bu hafta saglik randevusuna girip size PTT ile gonderecegim diyebilirsiniz.

Eger hem saglik raporu eksik, hem de mahkeme kaydinin ingilizce cevirisi eksik derlerse, o durumda mahkeme kaydinin cevirisini gondermek istediginizi ve eger kayitlari inceledikten sonra dosyayi reddetmediyseniz saglik raporunu gondermek istediginizi belirtebilirsiniz. Anlayis gostereceklerdir.

Eger zaten bu durumda direkt red ederse, eksik belgeleri hazirlamaniza ve gereksiz para harcamaniza da gerek kalmaz. Ayrica belirteyim, her arsiv kaydi olan kisi direkt reddedilmiyor. Ne icin ceza aldiginiz ve ne kadar ceza aldiginiz da oldukca onemli... Buna evraklari inceledikten sonra konsolos karar verecek.

• @ayek vardı sanırım yok artık onun değişik bir durumu vardı ne oldu acaba

• @mr-hakan evet değeriyle ilgili. oranlar değişikmi tam bilmiyorum. Yuvarlak hesap yaparsak 100bin değerli bir yerin satışı için 4bin lira çıkıyor. Bir de geri alması derken en az 4bin o çıkar ki genellikle aynı değerden gösterilmesine karşı çıkılıyor. Ben hesabı ona göre yapmıştım. Ama tarlalarda rayiçler düşük oluyo genellikle. Koca tarla 5bin lira gözükebiliyor. Ama bir evi en az belediye rayicinden gösterebildiğin için yüksek çıkıyor. Sizin işlemde problem yoktur. Ben istanbuldayım ya ordan hareketle söledim. Birinin dairesini al sat yapsak en az bu kadar yapar babında 🙂

• arkadaslar benm mulakat buyuk ihtimal haziran da gelecek 19xxx.hesaba parayi simdi yatirip (120000tl) hesap cuzdanini cikartsam parayi tekrar ceksem. mulakat gunu sorun olurmu heaba bakilmiyor diye biliyorum

• ⭐⭐

Yazınızdan anlaşıldığı kadarıyla mülakattan önce parayı çekmeyi düşünüyorsunuz. Son birkaç günde çekseniz belki sıkıntı olmaz belgeyi 1 hafta önce aldım dersiniz. Ama hazirandaki mülakatta ocak tarihli ekstre götürürseniz sıkıntı çıkarırlar.

• @nahya123 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

arkadaslar benm mulakat buyuk ihtimal haziran da gelecek 19xxx.hesaba parayi simdi yatirip (120000tl) hesap cuzdanini cikartsam parayi tekrar ceksem. mulakat gunu sorun olurmu heaba bakilmiyor diye biliyorum

Yok hiçbir sıkıntı olmaz hesabınızda dolara çevirip cüzdana işletin çekerken cüzdana eklemeyin bu şekilde yapanlar hiçbir sıkıntı yaşamıyorlar sizin kişisel hesaplarınızı sizden bilgi almadan kimse kontrol edemez. Hesap cüzdanına da konsolosluk görüşmesinde bakılıp geçilen bir durum..

Sayın @arnblt dediği gibi hesabınızdaki para erken bir tarih olursa daha iyi olabilir.

• dolara cevirmesek olmuyormu.tl kalsa

• @nahya123 Genelde askadaşlar parayı gösterirken dolar hesaplarında gösteriyorlar siz orada bir yaşam için hazırlık yaptığınız göstergesi gibi düşünün ama eksik veya yanlış bir bigi aktarıyorsam arkadaşlarım düzeltsin lütfen.

• @rüzgar cevap icin tsk ederim.kafama takilan süre sorun olurmu onu bilemedim.

• @nahya123 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@rüzgar cevap icin tsk ederim.kafama takilan süre sorun olurmu onu bilemedim.

Bu konuda tam emin olamadığım için yanlış yönlendirme yapmayım ama akşam sayın @crazycells veya Sayın @knnrn daha doğru bir bilgi verecektir..

• Bu ileti silindi!

• @arnblt anladim isi garantiye almak icin son aylarda yapmak lazim.tl olarak yatirsak sorun olurmu

• ⭐⭐

Hesap kontrol zaten olmuyor. Burada istenen son 12 aylık hesap ekstreniz. Örneğin mülakatınız 5 haziranda. Siz 1 haziranda gidip son 12 aylık ekstrenizi alırsanız bir sıkıntı olmaz.Bizde öyle yaptık. Ama Şubat da gidip son 1 senelik hesap dökümünüz alırsanız ve 5 hazirandaki mülakata bunu götürürseniz sıkıntı olur.

• Yasaklı

@crazycells Çok teşekkürler ancak bunları silebilir misiniz? Yoksa o bahsettiğim zat-ı muhterem ile yine mahkemelik olmak istemiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |