Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hosgeldin sizin anladığınız herneyse ben anlamadım. Ayrıca sizin de beni anladığınızı düşünmüyorum. Sizinle bir iletişimde bulunmasak daha iyi olur. İyi günler 🙂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Telasa gerek yok arkadaslar anlasilmayan ya da tekrar gereken yerleri ben hallederim.

Turkiyede ingilizce egitim alan insanlarin egitim duzeyi genelde intermediate yani grammer biliyorum ama konusamiyorum seklinde oluyor. Sinavi bi sekilde gectiyseniz ve interview a cagrildiysaniz bu ingilizceniz yeterli anlamina geliyor. Kendinize guvenin. Bizzat basima geldi. Bikac farkli pozisyon icin interview a girmistim. Birinde mudur baya zorladi isle ilgili terimler konustugu icin soylediklerini tekrar ettirdim. Biraz bunalir gibi oldu sence ingilizcen yeterli mi dedi ben de sinavi gectigime gore yeterli dedim hicbisey diyemedi. Cunku aksana gore degerlendirmek irkciliga giriyor. Sonuc olarak o pozisyona da alinmistim ama onu birakip su an ki clerk pozisyonuna gectim. Dagitim isi bana zor gelmisti

• @goodluck cevabınız ve anlayışlı yaklaşımınız için çok teşekkürler. Tam anlamıyla merak ettiğim konuyu aydınlattınız.

• ⭐⭐

Ana konuda en cok aldigim soruyla ilgili edit yaptim. Bilginize

• Sayın @goodluck a teşekkür ediyorum. Sayesinde böyle bir işin olduğunu öğrendim ve gerekli adımları izleyerek sınava girdim ve 81 aldım. Bundan sonra bulunduğum şehirde açılacak pozisyonları takip edeceğim.

• Merhaba çok güzel bir konu olmuş. Ben bu konuyu görmeden evvel usps de profil oluşturmuştum herhalde yaşadığımız yer olan Florida da talep çok bana bir türlü sınavla ilgili davet vs gelmiyor. Bu teorime güvenerek daha kırsalda kısmen nüfusu amerikanın en düşük nüfusu olan North Dakota , South Dakotada olan usps işlerine başvurdum buradan ve ertesi hafta ne sınav ne birşey direk "interview" için gün verdiler. Önce telefonla sonrasında mail atarak. neyse dedim yanlışlıkla başvurdum gelemiycem falan ama bu sınav günü alamamak canımı sıktı ne yapmalı ne etmeli tavsiyelere açığım 🙂

• ⭐⭐

Konunun ilk basligini dikkatlice okuyun. Is basvuru sayfasindan an itibariyle kontrol ettim. Bugun yayinlanmis gainesville de “mail processing clerk” pozisyonu var. hemen ona basvurun. Buyuk ihtimal sinav tarihi alacaksiniz. Ancak belirtmeliyim ki sinavdan 82 uzeri almazsaniz pse mail processing clerk yada pse sales pozisyonlari icin puaniniz yeterli olmaz. Gainesville ye gitmek zorunda degilsiniz. Puani aldiktan sonra istediginiz yerdeki pozisyonu beklemelisiniz

• Anca gordum cevabinizi hemen basvurdum bakalim insallah ise yarar

• ⭐⭐

Illa o sart degil. Herhangi bi basinda pse yazan bi ilana da basvurabilirsiniz. Ilk gunde basvurun dememin sebebi sinav kontenjani dolmasin

• ⭐⭐

dil bilmenin avantajı varmı maaşa (türkçe - fransızca - almanca gibi)

• ⭐⭐

Maasa eklenti seklinde degil de postanenin icinde daha iyi pozisyonlarda degerlendirilebilirsiniz. Postal inspector pozisyonunu soylemislerdi. Sanirim 35e kadar yas siniri vardi ve basvuru sirasinda vatandaslik ariyorlardi. Bunun disinda insan kaynaklari bolumunde de isinize yarayabilir

• ⭐⭐

sınava hazırlanmak için kaynaklar var linkde isteyen baka bilir

• ⭐⭐

Usps de calismanin gorunmeyen benefitlerinden birisi de polis cevirdiginde warning bile vermeden gondermesi. Dun aksam 1 ay icinde 2. Kez polis cevirdi. Ilki 5 mil hiz sinirini asmaktan ikincisi de dun yavaslayip donmeme, tehlikeli serit degistirmeden durdurdu. Postal service kartini gosterince sadece id ve registration kontrolu yaptiktan sonra be safe ve slow down diyip gonderdi ikisi de 😀

• ⭐⭐

Konunun ilk basligina kariyer yollariyla ilgili guncelleme yaptim. Bilginize

• ⭐⭐

@goodluck tebrik ederim

• Merhaba arkadaslar is arayan ve USPS i dusunup henuz basvurmamis arkadaslar bu aralar basvurmaniz da fayda var cunku gorulen o ki cok ihtiyaclari oldugu icin sinav konusu es geciliyor.Sagolsun @goodluck in verdigi bilgiler neticesinde kendi sehrimde pozisyon acilmasa dahi sinava girip puanimi cepte tutmak adina baska eyalette ve sehirler icin gecen hafta basvuralarda bulundum.Ben USPS den sinav daveti beklerken direk is teklifinin oldugu ve benden drug testi almamin gerektigi e mail aldim.@goodluck `a danismam ve bu sabah tekrardan basvuruda bulundugum baska bi sehirde bulunan USPS ofisinden ayni sekilde is teklfi almam nedeniyle sinav surecinin sanirim ihtiyac ve yogunluk sebebiyle atlandigini anladim.Dedigim gibi basvurmayi dusunen arkadaslar ellerini cabuk tutsunlar belki kendi sehirlerinde acik olan pozisyonlar bulabilirler .Kendi sehirlerinde acik pozisyon bulamayip tasinmaya uygun olan arkadaslar da baska sehirler icin pek ala basvuruda bulunabilirler.

• @goodluck @Rookie Kayit olurken sorulan sorulardan birisi de "31 Aralik 1959'dan sonra dogan bir erkek misiniz?" (Bu tarihten sonra doganlarin selective sisteme kayit olmasi gerekmis)

Klavye mu surcmus yoksa gercekten boyle bir gereklilik var mi?

USPS Career kayit sayfasindaki askerlik ile ilgili sacma soru

Sunu da linkleyelim, anlayan beri gelsin...

• @caglaror Selective Service sistemde kayit olmak isteyince 26 yas alti olmalisiniz dedi 🙂

• @caglaror abi ben o soruya no deyip ardindan cikan aciklama satirina sebebini yazmistim.

Benzer Başlıklar

• 17
  • 43
  • 13
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |