DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Konsolosluklar dosya taşıma konusunda mail aldıklarında case numbera bakıyorlar mı acaba?Çünkü forumdaki bazı arkadaşlarımız Viyana’ya mail atmasına rapmen dosyalarını taşıyamamışlardı fakat @Caner Urker bey az önce mail atıp 10 dakikada dosyasını taşıyabilmiş.Dosya numarası da 8700 civarında. Bu durumun dosya numarasıyla bir alakası var mıdır?

• Viyana neye göre dosya taşıyor çok merak ediyorum. Kimisine 20 dk da onay veriyor kimine aylarca onay vermiyor. Onay verdiği 8K vermediği 14K case number. Uçurum da yok arada..

• @mustafa_27 Mustafa bey, dosya numarası ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Forumda bir çok defa yazan ve daha yüksek dosya numarası olan kişilerin de dosyalarını taşıdılar.

• Herkese selamlar. Viyana’ya dosya taşımak için örnek maili olan var mı? Forumda aradım bulamadım.

• @ebruayvazoglu Ben de öyle düşünüyordum fakat yüksek case numarası olan arkadaşların bazılarının şubat ayından beri mail atmalarına rağmen dosyalarını kabul etmeyip case numarası 8700 olan talihlinin dosyasını 10 dakikada kabul etmeleri kafamı karıştırdı. Bizim case numaramız da 7000 civarı ve biz de mail atmayı düşünüyoruz.Hemen 10 dakikada bir sürprizle karşılaşır mıyız biz de diye düşündüm açıkçası😄

• @mustafa_27 benim de onu gördükten sonra atasım geldi. Kontenjan dolu diye denemedim bile ama şuan demekten zarar gelmez

• @furkansn furkan bey vize problemi olmasa hemen mail atacağız fakat vize konusu tedirgin ediyor.Olur da taşıyabilirsek ya vizeyi alamazsak düşüncesi var. Vize alamazsak bu sefer tekrar dosyamızı Ankara’ya taşıyacağız.Ankara’nın da dosyamızı tekrar taşıyıp taşımayacağı belli değil.O yüzden bir karar verip mail atamıyoruz açıkçası.

• @mustafa_27 sizin alacağınız riske kalmış, eğer sıra geleceğini düşünmüyorsanız bence deneyin derim. Elinizde örnek dosya taşıma mail örneği var mı?

• Merhaba Arkadaşlar,
    Viyana'nın dosya taşıma sırası tamamen erken mail atmak ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Benim CN ilk Viyana kafilesinde bulunuyor ve ben ilk mailimi daha current olmadan Aralık ayında atmıştım sonrasında olumsuz döndükleri ve schengen sürecinin sıkıntısı için bir daha Viyana'ya mail atmamıştım ama mart ayının ilk haftasında randevum planlandı. Adminlerin defeatle belirttiği gibi bu süreçte daha baştan dosya mı taşınacak yok TR mi beklenecek kestrim yaparak süreci planlamak gerekiyor sanırım.

• @furkansn valla işin açığı hala Ankara’dan umudum da var mail alırız diye. Umarım mail alıp mülakatlarımıza gireriz. Dosya taşıma konusunda forumda örnek mailler var.Ben de geçen gün forumdan bakmıştım.

• Bu ileti silindi!

• @furkansn vize istemeyen ülkelere attıığım mail örneği aşağıdadır.

Dear Sir/Madam,

Principal Applicant Surname-Name: xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx

Accompany Surname-Name ( SPOUSE) : xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx

Accompany Surname-Name ( CHILD) : xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx

Principal Applicant Date of Birth : dd/mm/yyyy

Accompany Date of Birth ( SPOUSE) : dd/mm/yyyy

Accompany Date of Birth ( CHILD) : dd/mm/yyyy

Case Number : 2024EU000xxxxxx

I am one of the winners of the 2024 Green Card application. My file number is 2024EUxxxxxxxx

Ankara American consulate is the only application center in Tukey for Green Card visa interview and process. Unfortunately, department is busy time in the recent months. Because of this reason, I kindly request to transfer my case and application to xxxxxxxxxxxxxxx.If you reply to this email with a confirmation that you can transfer my file, I can be there legally. Because the xxxxxxxxxxx government does not require a visa from Turkish Citizens.

Thank you for your consideration.

Yours sincerely,

xxxxxx

• @dkagan55 teşekkür ederim, bizde yeşil pasaport var o yüzden ülke hiç fark etmiyor.

• @furkansn buda vize isteyen ülkelere attığım mail

Dear Sir/Madam,

Principal Applicant Surname-Name: xxxxxxxxxxx,xxxxxxxxxxxx

Accompany Surname-Name ( SPOUSE) : xxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxx

Accompany Surname-Name ( CHILD) : xxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxxx

Principal Applicant Date of Birth : mm/dd/yyyy

Accompany Date of Birth ( SPOUSE) : mm/dd/yyyy

Accompany Date of Birth ( CHILD) : mm/dd/yyyy

Case Number : 2024EU000xxxxxx

I am one of the winners of the 2024 Green Card application. My file number is 2024EUxxxxxxxx

Ankara American consulate is the only application center in Tukey for Green Card visa interview and process. Unfortunately, department is busy time in the recent months. Because of this reason, I kindly request to transfer my case and application to xxxxxxxxxxxxxxxxx.If you reply to this email with a confirmation that you can transfer my file, I will request a visa from the xxxxxxxxxxxxxxx consulate

Thank you for your consideration.

Yours sincerely,

xxxxxxxxxxxxxxxxx

• @gucarslan Abi kota erken dolacak diye mi düşünüyorsun?

• @dkagan55 başlık olarak ne yazmıştınız?

• @dkagan55 sürecinizi imzanıza taşır mısınız? ileride banlanmayın diye dostane bir tavsiye

• @Caner-Urker hangi mail adresine mail attınız bende c.tesi mail atmıştım ama olumlu veya olumsuz dönmediler de

• @Caner-Urker mail adresini atar mısınız bana da

• Viyanaya mail attım 10 dakika sonra taşıyamadıklarını söyledikleri bir cevap verdiler. Ama bu sabah taşıyan olmuş, acaba neye göre karar veriyorlar?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

184

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.8k

| | | |