Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tirtil15 Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@crazycells merhabalar, simdi mesela 1500 dolar limitli Secured Kredi karti aldim. Karti aldigimda aktif etmeyi unuttum ve bir magazadan 120 dolarlik alisveris yaptim. Aktif olmayan karttan nasil onay aldilar anlamadim. Eve geldikten sonra online bankaciliga girdim ve karti aktif edin butonunu gordum. 120 dolarlik alisverisde “pending” yaziyordu. Daha sonra karti aktif ettim. Alisveris bilgisi halen pending yaziyor. Ayrica
    Total Minimum Payment bilgisi 0.00
    Next Closing Date bilgisi 12/22/18
    olarak gorunuyor.
    Bu durumda istesem de odeme yapamiyorum, odeme yapmam gerekli mi onu da bilmiyorum. Ayin 22 si yani iki gun sonra hesap kesim gunu oluyor sanirim. Bu durumda ne yapmali sizce ?

Hayir, bu ayin 22'sine kadar olan odemelerinizi gelecek ayin 22'sine kadar odemeniz gerekiyor gibi dusunmelisiniz. Su anda hicbir islem yapmaniza gerek yok. Pending'in normalde donmesi 2-3 is gununu bulabilir.

• eveeet sonunda kredi skorumuzu görebildim. mayıs ayında hesap açıp temmuzda kredi kartı aldık. kartımızı her ay son limite kadar kullandık 🙂 ödemeleri hep zamanında yaptık. sonunda benim skorum 705, eşimin 699 çıktı. eşimin daha önce home depot kredi skorunu kontrol ettiği için onunkinin bi tık daha düşük oldugunu düşünüyorum. çünkü onun dısında tüm sartlarımız aynı.

• Amerikada nasıl işlediğini anlamadığım bir sistem.. Borcunuz varsa skorunuz artıyor. Eşimle banka hesaplarımız ortak ama benim farklı onun farklı skoru çıkıyor ve şuan enteresan bir şekilde excellent olma yolunda ilerliyoruz 🙂 Yetkililer açıklasın 😃

• @gizemyavuz92 bu aslında Türkiye'de de böyle.
    Ev kredisi alıp bunu düzenli ödeyen birinin puanı, bankada tonla parası olup hiç kredisi olmayan birinin puanında çok daha yüksek olur.

Kredi skoru aslında bankaların iyi müşteri notlaması. Kredi kullanmayan müşteri onlar için iyi müşteri değil çünkü para kazandırmıyor 🙂
    Kredi alıp ödemeyen de tabiki çok kötü müşteri.
    Buna karşılık bir sürü kredi alıp hepsini zamanında ödeyen müşteri de en iyi, tabiri caizse "ballı" müşteri, bu sebeple de en yüksek not ona.

• @gizemyavuz92 Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Amerikada nasıl işlediğini anlamadığım bir sistem.. Borcunuz varsa skorunuz artıyor. Eşimle banka hesaplarımız ortak ama benim farklı onun farklı skoru çıkıyor ve şuan enteresan bir şekilde excellent olma yolunda ilerliyoruz 🙂 Yetkililer açıklasın 😃

Geldiğinizde açıklarım 🙂

Skor artar ama kredi alma gücü olmayabilir... Basit bir şekilde açıklayacak video çekmiştim...

Şuan puanım 749 olmuş. Ev aldığım için ne düştü ne de arttı... Ama krediye başvursam vermezler... Çünkü gelir ile ödeme limitleri belli... Yani
    Skor hiç bir şey yüksek maaş herşey 🙂

• Merhaba arkadaşlar abd ye gelişimin 4.ayında bofa dan gelen mail le fico kredi skorumu görebileceğimi öğrendim. Şuan gözüken puan 741. Bunu nasıl yorumlayabiliriz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar abd ye gelişimin 4.ayında bofa dan gelen mail le fico kredi skorumu görebileceğimi öğrendim. Şuan gözüken puan 741. Bunu nasıl yorumlayabiliriz

Ne yapmak istediğinize göre değişir. Krediyle araba almak istiyorsanız ve düzenli geliriniz varsa yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Ama alması zor kartlara başvurmanızı önermem, çünkü skor her şey demek değil, kredi geçmişinin süresi de önemli. Ben geldiğim ay krediyle sıfır araba almıştım. Öte yandan, geçen hafta 2 yıldan fazla kredi geçmişi ve 720 puanla Amazon'un Travel kredi kartına başvurdum ve reddedildi.

• Score um açıklandıktan sonra yaptığım kredi kartı başvuruları kabul edildi ve kartlar yola çıktı. Her bankanın en düşük seviyedeki kartlarona başvurdum tavsiyem ilk etapta herkesin böyle yapması yönünde:

• @knnrn hocam travel kredi kartı demişken,sizin kullandığınız bir travel kart var mı?Dikkarimi çekti Travel görünce.Bende Capital One a Venture için başvueacaktım sonra bank of America 2x puan veriyor diye okudum... tecrübeniz var mı,avantajlı olan bildiğiniz kredi kartı? 🙂

• 2 faturalı hat üzerine 2 telefon aldık bu kredi skorumu etkiler mi ? Her ay düzenli yatıyoruz.

• @06mert Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

2 faturalı hat üzerine 2 telefon aldık bu kredi skorumu etkiler mi ? Her ay düzenli yatıyoruz.

Düzenli telefon ödemesi maalesef kredi geçmişini etkilemiyor, sadece ödeme yapmadığınız zaman olumsuz olarak etkiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aliarmgn Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@knnrn hocam travel kredi kartı demişken,sizin kullandığınız bir travel kart var mı?Dikkarimi çekti Travel görünce.Bende Capital One a Venture için başvueacaktım sonra bank of America 2x puan veriyor diye okudum... tecrübeniz var mı,avantajlı olan bildiğiniz kredi kartı? 🙂

Evet, BofA Travel Rewards Kredi kartım var. Türkiye'de, Yunanistan'da ve Kanada'da kullandım ve memnun kaldım.

• @knnrn ozel kampanyalari oluyor mu yoksa sadece harcamanin iki kati bonus mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aliarmgn Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@knnrn ozel kampanyalari oluyor mu yoksa sadece harcamanin iki kati bonus mu?

İlk yıl sıfır faiz. İlk üç ayda 1000 dolar harcama yapınca 200 dolar değerinde puan veriyor. Kartla araba kiralama yapınca ücretsiz sigorta imkanı veriyor. Başka özelliği var mı ben de bilmiyorum.

• kredi skorunu hızlıca yükseltmek için:

• Bazı arkadaşlar kredi limitimizi sonuna kadar kullanıyoruz sonra ödüyoruz demişlerde bu iyi bir şey değil malesef ve skorunuzu kötü etkiliyor sizi kredi kartlarına bağlı yaşadığınızı göstermek. %35 sanırım o oran eğer bundan fazla kredi kartını kullanırsanız skorunuzu olumlu etkilemiyor ( ay sonunda tamamını ödeseniz dahi)

• @betfair39 biz sonuna kadar kullanıyoruz ve ilk kredi skorumuz 738-740 şeklinde açıklandı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@betfair39 biz sonuna kadar kullanıyoruz ve ilk kredi skorumuz 738-740 şeklinde açıklandı.

sonuna kadar kullanip, odemeyi hesap kesim tarihinden sonra mi yapiyorsunuz? O durumda yakinda skorda ciddi bir dusus yasayabilirsiniz ya da bir yukselme yasamayabilirsiniz; ilk iletide de skoru etkileyen faktorler yaziyor.

• %30dan fazla bir tutar ile hesap kesimine girilirse fena dusuyor... Bende 50 civari dustu 🙂 Ertesi ay geri yukselir ama

Benim kartta 2500 limit var bazen 3bini buldugu oluyor harcamalarim. Is nedeniyle zaten aylik 4-5 bin harciyorum... Ama hesap kesiminden bir gun once borcu %5lere dusuruyorum ve o sekilde geliyor aylik statement...

• Biz creditkarma’da görüntüleyebildik sonunda, 670 çıktı. Bankanın uygulamasında hala göremiyoruz 6 ay olmadığı için. Bu ev tutmak için hard inquiry yapıldıktan sonraki puan. Sorgulamada kaç puan düştü hiç bilmiyorum açıkcası. Kredi kartlarımız 300er dolar limitli ve bazen ay içinde limiti doldurup ödeyip tekrar kullanıyoruz. 5 aydır bu şekilde yapıyoruz. Hesap kesiminden önce de tekrar borcun 10%u kalacak şekilde ödeyip o borçla kesim tarihine giriyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |