Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells O zaman kredi alacagın zaman hesap kesimden önce borcunu ödeyip krediye öyle başvurursun sanırım ki borçluluk oranın düşük çıksın. Sistemin ortalamaya bakmıyor olması ilginç yani bir nevi sistemi biraz da olsa kandırabiliyorsun diyebilir miyiz?( bir deneme daha yapayım dedim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland Hayır, aslında öyle de değil. Sistem anlık olarak güncellenmiyor. Düzenli olarak borç/kredi limiti oranı düşük olursa bir süre sonra kredi skoru yükseliyor. Değişikliklerin kredi skoruna yansıması birkaç ayı bulabiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@crazycells O zaman kredi alacagın zaman hesap kesimden önce borcunu ödeyip krediye öyle başvurursun sanırım ki borçluluk oranın düşük çıksın. Sistemin ortalamaya bakmıyor olması ilginç yani bir nevi sistemi biraz da olsa kandırabiliyorsun diyebilir miyiz?( bir deneme daha yapayım dedim 🙂

hayir, sizin sorguladiginiz gun ile alakasi yok, o puan kendi kendine her ay hesaplaniyor ve kredi skorunuza + ya da - yonde etki yapiyor, sizin sorguladiginiz ya da kredi basvurusu yaptiginiz ay buyuk ihtimal henuz hesaplanmamis olacagindan o ayin puan bilgisine erisemeyecek sorguyu yapan kurum. Fakat bir onceki ayin puani kendileri icin zaten yeterli olacak, her ay silbastan hesaplanmiyor puan, hesaplanirken gecmis 1 yilda, 5 yilda ya da x yilda yapmis oldugunuz islemler puana etki ediyor, ilk iletiyi okudugunuza emin olun, orada ayrintili olarak puanin nasil hesaplandigi aciklanmis.

• PayPal Credit'in skora etkileyip etkilemediğini bilen var mı? Amerika'ya 8 ay önce geldiğimden henüz Secured Kredi kartım var ama PayPal Credit'e başvurduğumda hemen 500 dolar kredi verdi. Nasıl olduğunu anlayamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@puer-corde Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

PayPal Credit'in skora etkileyip etkilemediğini bilen var mı? Amerika'ya 8 ay önce geldiğimden henüz Secured Kredi kartım var ama PayPal Credit'e başvurduğumda hemen 500 dolar kredi verdi. Nasıl olduğunu anlayamadım.

Evet, butun kredi kartlari veya secure kartlar kredi skorunuza etki ediyor. PayPal Credit dahil...

• @crazycells Yanıtınız için çok teşekkürler, aslında soruyu istediğim gibi soramamıştım, henüz bir kredi kartım yokken (Secured var ama onun içinde teminat var bildiğiniz gibi) Paypal'ın 500 dolar kredi vermesi. Sizce tuhaf değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Yanıtınız için çok teşekkürler, aslında soruyu istediğim gibi soramamıştım, henüz bir kredi kartım yokken (Secured var ama onun içinde teminat var bildiğiniz gibi) Paypal'ın 500 dolar kredi vermesi. Sizce tuhaf değil mi?

Secured cart'lari almak daha kolay oluyor tabii, demek ki guven vermissiniz 🙂 bir problem olarak gormemisler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

PayPal Credit'in skora etkileyip etkilemediğini bilen var mı? Amerika'ya 8 ay önce geldiğimden henüz Secured Kredi kartım var ama PayPal Credit'e başvurduğumda hemen 500 dolar kredi verdi. Nasıl olduğunu anlayamadım.

Benim Paypal kredi hesabım var ama kredi raporunda görünmüyor, o nedenle de kredi skoruma bir etki yapmıyor. Size neden vermiş bilmiyorum, Paypal'ın kendi risk politikası ile ilgilidir bence. Bana geçen yıl bir alışveriş sırasında önerdi, ben de kabul ettim. 1250 dolar limit vermişti, o borcu ödedikten sonra bir süre borcu 0 olarak kaldı, geçenlerde limiti 2000 dolara çıkardık diye mesaj atmışlar.

@crazycells Paypal Credit bir kredi kartı değil, sadece Paypal ile ödeme kabul eden yerlerde geçiyor ve taksit imkanı veriyor.

• @knnrn Ödemezseniz ben etkileyeceğini düşünüyorum. Ben de görece pahalı bir şeyi peşin fiyatına 6 taksit imkanı yapması ile tanıştım PayPal ile.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn Ödemezseniz ben etkileyeceğini düşünüyorum. Ben de görece pahalı bir şeyi peşin fiyatına 6 taksit imkanı yapması ile tanıştım PayPal ile.

Evet, ödemezsek olumsuz olarak etkisi olur tabii. Ben yapılan ödemelerin ve limitin boş olmasının vb olumlu bir etki yapmamasını kast etmiştim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Benim Paypal kredi hesabım var ama kredi raporunda görünmüyor, o nedenle de kredi skoruma bir etki yapmıyor. Size neden vermiş bilmiyorum, Paypal'ın kendi risk politikası ile ilgilidir bence. Bana geçen yıl bir alışveriş sırasında önerdi, ben de kabul ettim. 1250 dolar limit vermişti, o borcu ödedikten sonra bir süre borcu 0 olarak kaldı, geçenlerde limiti 2000 dolara çıkardık diye mesaj atmışlar.

@crazycells Paypal Credit bir kredi kartı değil, sadece Paypal ile ödeme kabul eden yerlerde geçiyor ve taksit imkanı veriyor.

bilgilendirme icin tesekkurler, ben kredi karti sanarak cevap vermistim.

• Merhaba arkadaşlar.. kredi skoru 780 fakat diyelim ki full time işim yok araba kredisi alabilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar.. kredi skoru 780 fakat diyelim ki full time işim yok araba kredisi alabilir miyim?

Ben ilk arabayı alırken henüz işe başlamamıştım ve kredi skorum yoktu. O yüzden işe kabul mektubu, bankadaki hesabın dökümü gibi şeyler istediler. İkinci defasında kredi skorum iyiydi, gelirimle ilgili bir şey sormadılar. Aynı bayiden aldığım için de olabilir tabii.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba arkadaşlar.. kredi skoru 780 fakat diyelim ki full time işim yok araba kredisi alabilir miyim?

onemli olan isinizin full time olmasindan ziyade, gelirinizin ne kadar oldugu. Eger geliriniz yeterliyse part-time is olsa da dert degil.

• @crazycells yani kredi ile araba alabilmek için bir gelir beyan etmek gerekiyor o halde..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells yani kredi ile araba alabilmek için bir gelir beyan etmek gerekiyor o halde..

evet, o ya da bu sekilde hangi parayla borcunuzu odeyeceginizi gormek isterler tabii ki 🙂

• biz kredi kartımızı temmuzda aldık. az önce annualreport dan baktık ama hala kredi skorumuz gözükmüyor. tahmini ne zaman görebiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

biz kredi kartımızı temmuzda aldık. az önce annualreport dan baktık ama hala kredi skorumuz gözükmüyor. tahmini ne zaman görebiliriz?

daha once de belirtmistim, annualreport'tan skorunuzu degil history'nizi goreceksiniz. Kredit History'e gore skoru hesaplayan kurumlar var, bankalar veya siteler, oralarda ogrenebilirsiniz skorunuzu. Genelde 6 ay kadar surebiliyor, siz de en gec Subat'ta skorunuzu gorebilirsiniz diye tahmin ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

biz kredi kartımızı temmuzda aldık. az önce annualreport dan baktık ama hala kredi skorumuz gözükmüyor. tahmini ne zaman görebiliriz?

CreditKarma'da skoru gorebilirsiniz bence.

• @crazycells merhabalar, simdi mesela 1500 dolar limitli Secured Kredi karti aldim. Karti aldigimda aktif etmeyi unuttum ve bir magazadan 120 dolarlik alisveris yaptim. Aktif olmayan karttan nasil onay aldilar anlamadim. Eve geldikten sonra online bankaciliga girdim ve karti aktif edin butonunu gordum. 120 dolarlik alisverisde “pending” yaziyordu. Daha sonra karti aktif ettim. Alisveris bilgisi halen pending yaziyor. Ayrica
    Total Minimum Payment bilgisi 0.00
    Next Closing Date bilgisi 12/22/18
    olarak gorunuyor.
    Bu durumda istesem de odeme yapamiyorum, odeme yapmam gerekli mi onu da bilmiyorum. Ayin 22 si yani iki gun sonra hesap kesim gunu oluyor sanirim. Bu durumda ne yapmali sizce ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |