DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Yiğit-Konur paris konsolosluğu banka döküm evrağı istiyor mu bilmiyorum. Bizde eşimle yaklaşık sizinkine yakın bir miktar gösterdik Anlara konsolosluğuna SF için ve bir sorun yaşamadık.

• Merhabalar biz bir kaç ülkeye mart başından itibaren ve 10 günde bir mail attık fakat ne olumlu ne de olumsuz geri dönüş aldık. Yani yanlış mail atıyor olsaydık hata maili hemen ardından gelirdi diye düşünüyorum. Ama bir yerde yanlış mı yapıyoruz danışmak istedim.

• @emirhankarakoc kolay gelsin. Ceac in sitesi den nasıl öğrendiniz dosyanızın Türkiye de olduğunu. Ben dosya numaram ile bakıyorum ama hiçbir bilgi göremiyorum.

• @gucarslan Current olan dosyayı Amerika içinde başvurarak dosyayı Amerika’da işleme taşımak anlamına geliyor, Amerika’ya giderken ne tür evrak götürmem gerekiyor götüreceğim evraklar tercüme edilmelimi, bilgi sahibi iseniz paylaşabilirmisiniz.

• @bulent043407 aşağıdaki başlıktan ihtiyacınız olan bilgileri edinebilirsiniz.bu süreci başlatabilmeniz için öncelikli olarak ABD’de bulunmanız, uzaktan süreci başlatamıyorsunuz

AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak https://yesilkartforum.com/forum/post/180

• @sefasonmez https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx
    burdan bakın bilgilerini gir hocam sağ üstte dosya kcc der yada burda vs

• @sefasonmez f6978fdf-3d54-4ece-8270-143f3df90173-image.png
    sağ üstte yazıyor
    daha sonra birisi dedi ki , onun hiç alakası yok 😂 git kccye yaz dedi

ben kccye yazdım ve ankarada olcak dediler. sabah gürcüye mail attım , "bize şöyle dediniz böyle dediniz. herşey yolunda mı ? bize haziranda mülakat verecek misiniz" gibisinden. İNŞALLAH olumlu dönüş gelir. numaramız current de oldu , artık azerbaycan oturumuyla da taşıyamayız

gürcüden aslında onay gelmişti , şimdi cayarlar mı bilmiyorum ama cayarlarsa.... geçmiş olsun yandı gülüm keten helva...amerika bir mühendis kaybeder türkiye bi kurye kazanır... ara ki bulasın yeni bi konsolosluk......

• @ATS16 Evet Nisan ortalarında gitmeyi pilanlıyorum, paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.

• @emirhankarakoc Merhabalar, o kısımda türkiye yazması normal çünkü o kısımda yazan bilgi hangi ülke kotasından sürece dahil olduğunuzu belirtiyor yani dosyanızın taşındığını sistem üzerinden mülakat almadan görme şansınız yok. Mülakat aldığınızda da attığınız ekranda tek değişen bilgi orta sütundaki KCC ibaresi olacak lakin KCC üzerinden mülakat yerinizi sorguladığınızda eğer dosyanız taşındıysa Ankara yazmaması gerekirdi. Konsoloslukla iletişime geçip en doğru bilgiyi alabilirsiniz ancak.

• @gucarslan merhaba, ceac üzerinden hangi aşamada kontrol yapabiliyoruz? ben 23xxx sırasındayım durumuma bakıcam ama confırmatıon no kabul etmıyor yanlıs dıyor?? bilgi verebilir misiniz

• @ptcuye35 merhaba merak ettiğim bir konu var benım numaram 23xxx avrupada ve asyada daha açılmamış gözüküyor, açılmayan sıralara da maıl atsak kabul etme şansları nedir?

• @bulent043407 Hocam AOS basliginda biz bu bilgileri ve fazlasini o kadar cok kere paylastik ki, sondan basa ya da bastan sona girip bir okumanizi oneririm.

• @ugursway merhaba, numaranız 21xxx ve daha yenı acıklandıgında dırek randevu alabılmişsiniz malezyadan, yani numarası açılmayan yerlere önceden başvuru yapabiliyor musunuz demek bu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayseyildirim doğru yere baktığınıza emin misiniz?
    ceac'da confirmation no sormaz, dosya numarasınız sorar.
    bu başlıkta nasıl bakacağınızı detaylıca anlattım;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4847/ceac-status-check-visa-status-check-niv-iv?_=1711429070674

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yldrmflz mail atmış olmanız onların cevap vereceği anlamına gelmiyor ne yazık ki.
    sabırla mail atıp talepte bulunmaya devam etmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayseyildirim merak ettiğiniz, aklınızı kurcalayan soruların hepsi daha önce forumda defaatle cevaplandı.
    bunları ilk merak eden kişi siz değilsiniz, her yıl binlerce kişi bu soruları merak edip cevabını arıyor.

bu yüzden biz de bunları forumda zamanında cevapladık ki insanlar arama yaparak bunu rahatlıkla ulaşsın ve sorularına cevap bulsun.
    lütfen, direkt soru sormadan önce forumdaki başlıkları incelemeye gayret gösterin.

sorunuzun cevabı için de lütfen bu başlığı ve iletiyi inceleyin;

https://yesilkartforum.com/forum/post/215667

• @ayseyildirim Ben mail atıyorum 10-15günde bir ancak henüz olumlu bir dönüş alamadım Türkmenistan haricinde. Türkmenistan'a da giriş imkansıza yakın olduğu için bu aşamada elden birşey gelmiyor gibi.

• Merhaba, nişanlımla henüz evlenmedik ve evlenip balayında kısa bir Avrupa turu planlıyoruz bunun için vize başvurusu biletler vs da almaya başladık. Viyana'ya da dosya taşımak için böyle bi balayı planımız olduğunu, Schengen vizemiz olacağı içinde Viyana'da bulunmanın bizim için sorun olmayacağını söyleyen bir mail attım. İki tane cevap geldi, birbirlerine yakın cevaplardı. İlki Viyana'da kesin olarak bulunmam gerektiğini ve tatilimiz kısa olsa da bize randevu verirken bir öncelik tanınmayacağı, bu gibi şeyleri kendimizin düşünmesi gerektiğiydi. İkincisi tek bir cümle ile, Viyana'ya geldiğinizde bizimle tekrar iletişime geçindi. Haziran ayında artık current olmayı umut ederek çıktık bu yola. Bir sorum var, umarım benimle benzer durum yaşayıp olumlu sonuçlar alanlar olmuştur. Biz birikimimizin yanına gelen takıları da ekleyerek göstermek istiyorduk ama nikahtan hemen sonra gideceğimiz için bunları kendimizin bozdurup, bankaya yatırıp hesap dökümü alma şansımız yok. Talimat ile hesabımıza yatırtıp hesap dökümünü de çıktı olarak alıp götürürsek bir sorun olur mu?

• ⭐⭐

@ptcuye35 Hocam, youtuber'lar Ermenistan, Türkmenistan gibi yerleri gezmek için öyle yerlere 3. bir ülkeden gidiyor genelde araştırırsanız böyle transist bir ülke bulabilirsiniz.

• Merhaba, bazı amerikan konsolosluklarının web sitesinde, email adresleri yazmıyor. Örneğin Frankfurt konsolosluğunun email adresini bulamıyorum. Nasıl bulunabilir bilgisi olan var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

173

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.3k

| | | |