DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba bir sorum olacak ben eşimle birlikte vize aldım 6 aylık multi ama 1.5 yaşında cocugumun vizesi yok onu yurtdışına hiç çıkarmadık viyanadan randevu aldım diyelim nasıl olacak ona tekrar başvuru yapmam gerekiyor mu ? nasıl olacak acaba vfs de randevu da yok yetişmezse nasıl yapmalıyız yol gösterir misiniz ?

• ⭐⭐

@ferhatdemirhan Evet vize almaniz gerekiyor cocugunuz icin. Vizenizin yetismemesi durumunda konsolosluk ile goruserek durumu aciklayabilirsiniz fakat ne diyecekleri tamamen onlarin insiyatifinde. Siz esiniz ile mulakata katilip sonrasinda cocugunuz icin yeni bir mulakat tarihi verebilirler bunu gectigimiz sene yasadik fakat bu bir risk. Simdiden vize islemlerine bir sekilde baslayip hazirda bulunmaniz faydaniza olacaktir.

• @gucarslan Merhaba Uğur abi, biz geçen sene bu durumu yaşamış arkadaşlardan da yola çıkarak eşim için sağlık randevusunu en erken haftaya almayı düşünüyoruz. Bugün dakikalar süren beklemeden sonra Unganlara ulaşabildim ancak konuştuğum bayan mülakat tarihi gelmeden randevu alamayacağımı söyledi. Durumumu anlatmama ve geçen sene de bu durumun bu şekilde yaşanmış olduğunu söylesem de ben böyle birşey duymadım dedi ve bir sonuca varamadan kapattık. Randevuyu nasıl alabilirim? Web sitesinden mülakat tarihi veya raporu almak istediğiniz tarih kısmına ileri bir tarih yazsam ve randevu oluştursam gittiğimde sorun yaşar mıyım? Başka bir şekilde randevu alınması gerekiyorsa yönlendirmenizi rica edeceğim..

• ⭐⭐

@yakt05 Mülakat gelmeden, DV süreci için sağlık muayenesi olabilmek için dünyanın hiç bir yerinden randevu alamazsınız.

imzanızda mülakat tarihi görünmekte o nedenle sorunuzun sebebini anlayamadım ama forumun faydalanması için paylaşım yapmak istedim.

• @ferhatdemirhan Ankara’da dilerseniz çocuğu getirmeyebilirsiniz diye birleyen vardı sanki acaba öyle bişi olabilir mi küçük olduğu için?

• ⭐⭐

@melikemim Boyle bir secenek olamaz cunku Saglik Kontrolune girmek zorunda herkes, isterse o gun dogmus olsun. Konsololuklar 'getirmenize gerek yok' diyebilir ama esas mesele muayene sureci...

• @ecdag2024 biz Şubat başında göndermiştik

• Selamlar herkese. Ülkemizde 12 yaşından küçükler için covid aşısı talebi yok fakat her konsolosluk farklı taleplerde bulunabiliyor. Kızım nisan ayında 5 yaşına girecek (2019 doğumlu) ve covid aşısı yaptırma konusunda çekincelerim var. Dosya taşıma durumunda hangi konsolosluğun çocuklar için kaç yaş talebinde bulunduğunu nereden öğrenebilirim?

• ⭐⭐

@Hanhun Bunun icin tek tek bakmaniz lazim, her konsoloslugun bagli oldugu saglik kurumunun farkli kurallari olur cunku.

• @Hanhun bence önce dosya taşıyın gerisine sonra bakın kimse size tek tek hangi konsolosluk ne istiyor onun bilgisini veremez ki zaten forumda arama kısmından kendiniz bulabilirsiniz

• herkese merhabalar 7 mayıs 2024 benimde viyanada görüşmem var

• @lumos ben muayene süreci için düşünmemiştim doğru, muayene içinde sonuçta oraya gitmesi gerek bebeğin

• @narinbey hayırlı olsun aynı gün bizimde var

• viyanaya dosyalarını taşıyan saygıdeğer forum üyeleri , hepinizi tebrik ederim.

• @ecdag2024 bende ilk mailimi 8 aralıkta atmıştım, yoğunluktan dolayı bu sene dosya taşımayacağız şeklinde geri dönmüşlerdi.

• Arkadaşlar Günaydın şimdi okudumda mail gelenleri yürekten tebrik ediyorum bu Amerika yolculuğunuzda başarılar. Bide neden herkesin viyana anlamadım da :)) ve kaç binlerdesiniz

• @hsn-kartal :))) Viyana yı kuşatmışız haberimiz yok

• Merhabalar, 2 temel sorum var yardımcı olabilecek birileri olursa benim için çok iyi olur ;

1)Mülakat tarihinde bir durumdan dolayı zaman içerisinde birikmiş parayı harcayıp yerine başka birinden alacağım ve muhtemel mülakattan 1-2 ay önce girecek 10.000$ sorun yaratır mı ?
    2)Mülakata banka hesabımda para olmadan veya 1000$ civarı para ve 80 bin $ civarında bir araç göstererek girmem sorun yaratır mı ?

• Merhaba Arkadaşlar, viyana da görüşmeye girecekler için aşı tablosu hazırlamaya çalıştım, sizde kendi yaş aralığınıza göre kontrol edebilirsiniz,
    image.png

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |