Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Yıldız vurunduğunuz aşı sebebiyle sağlık raporu alamama riskini göze alıyorsanız o başka tabi.
    oradaki kurumdan onay almadan aşı yaptırmanızı tavsiye etmem.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   btek14 btek14 

• @gucarslan teşekkür ediyorum abi sadece antikor testiyle gideceğim ne gerekiyorsa orda yapılır, saygılar 🙋🏻♂

• Nisan Bulteni aciklanmis.

Cut-off EU icin 18.000...

• @btek14 Selamlar yeni bülten açıklandı sadece 500 artışla 18k da kaldı, süreci nasıl okumalıyız?şahsen 23k ile korkmaya başladım current olamayacagim ya da eylüle kalacak kota dolacak diye

• @yakt05 Bir diğer dez avantajı da vizenin pasaportunuza basıldığını varsayarsak. USA’ya giriş süreniz bu doktor raporunun verildiği tarihten başlayacak. Örneğin muayene den 5 ay sonra mülakata girip vizenizin onaylandığını varsayarsak USA’ya giriş için yalnızca 1 ayınız olacak.

• Merhaba biz 2024 talihlilerindeniz 10500 lerdeyiz hala mail gelmedi normal mi ?

• ⭐⭐⭐

@Mehmet-Yıldız aşıyı sağlık kuruluşunda oluyor olcaksınız zaten endişe etmeyin bence alerjik reaksiyon kısmına

• 18.000 cut off…

• @qwe19 hayır hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Sinovac olabilirsiniz

• Merhaba, bazı gruplarda 35-40k vize verildi deniliyor. Tabloyu inceliyorum ancak tam anlayamıyorum. Bir başka grupta ise 15k vize verildi, 14-15kda ready olarak görüşmeye hazır deniliyor. Tecrübeli arkadaşlar ve özellikle adminlerimize bu konuyu danışmak istedim.

• @Serkan-Kaya Merhabalar, buyrunuz buradan kendiniz kontrol edebilirsiniz ; SaveDiversityVisa DV2024

• ⭐⭐⭐

@öykü evet normal ankara henüz 5K üzerine çıkamadı

• @Serkan-Kaya Adminler, yanlış yazıyorsam düzeltin.

Tabloya baktığında alttaki parantez selectee/asıl talihli sayısını, üstteki rakam da vize sayısını temsil ediyor.

Ready yani önümüzdeki birkaç aylık süreçte mülakat verilmiş/verilmesi planlanan dosya sayısı demek. Yani onların %90’ı vize aldı diyelim, hesaplama yaparken onu da issued ve ap’lerin üzerine ekleyebilirsin. 221g olanların da çoğu issued’a dönecek gibi düşünebiliriz.

Benim tablodan anladığım yuvarlak hesap 30k civarı bir vize Nisan sonuna kadar verilmiş/verilecek gibi. Hızlı mı gidiyor normal seyrinde mi bilemedim.

• @erenotti Geçen sene 11 marttaki ceac datası. Geçen sene ile hemen hemen aynı hızda denebilir.

2504988f-a5a7-4f11-82bf-aff7d507186b-image.png

• @öykü merhaba.
    Eğer mülakata Ankara'da girecekseniz, bu forumun 1. sayfasındaki Excel'e kaydınızı yapın.. Geçen yıl Avrupa kotasından 32.000'e kadar mülakat verildi ama Ankara 15.000'e kadar mülakat verdi, hatta onun da 14.500'den sonrasını 5.Eylül.2023'te (30.Eylül.2023'e gelmeden) 55.000 kişilik Yeşil Kart lotosu kazananı ve aile fertleri kotası doldu deyip, konsolosluktan elleri boş geri döndürdüler ve onlar yeşil kart haklarını kaybettiler. Bu sene ise geçen yıldan da kötü gidiyor. Bu sene 10.000'den yukarı mülakat vermezlerse siz de hakkınızı kaybedersiniz. İnsanlar panik halinde dosyalarını (mülakat yerlerini) başka ülkelerdeki ABD konsolosluklarına taşımaya uğraşıyorlar. Türkiye'de 6 ayda daha 5000'den yukarısı mülakat tarihi almadı ama dosyalarını Viyana'ya taşıyabilenler 17.500'e kadar mülakat tarihi alabiliyorlar. 30.Eylül.2024'e kadar mülakat alamazsanız ya da daha önce 55.000 kişilik (kazanan ve aile fertleri) kotası dolarsa sanki hiç yeşil kart çekilişini kazanmamış gibi olursunuz. Excel'i ve forumu takip edin, numaranız mülakat tarihi alma konusunda riske girerse, (maddi imkanlarınız varsa) dosyanızı başka ülkeye taşımaya bakın. Bu forumda, bu konuyla ilgili yeterince bilgi vardır, bol bol okuyun derim.

• @Beykentli case 53XX 2NL gelir mi sizce bu aY

• @hsn-kartal dosya taşıma sürecine başladın mı

• @hasnotben mail atıyorum ama current olamıyorum malesef

• Mülakat sırası şu an ne durumda sayı olarak bilen var mı acaba ? Kaçıncı sıradaki kişi en son gitmiş nereden öğrenebiliriz ?

• Bu sene bizler için current olmak yılbaşında büyük ikramiye kazanmaktan bile zor oldu 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |