DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Merhaba Uğur abi, mülakat maili geldikten kısa bir süre sonra mülakatımız olması ihtimaline karşın Unganlardan ayın 20 sine yada 20 sinden sonrasına randevu alarak sağlık raporumuzu önden almamız, belki bu bahane ile (eğer mail gelmemiş olursa) sağlık raporumuzu da aldığımızı ve mülakat beklediğimizi bildirmemiz doğru olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yakt05 eğer 6 ay içinde mülakat gelmezse o zaman boşa sağlık muayenesi olmuş olursunuz.
    eğer vereceğiniz para sizi zorlamayacaksa elbette sağlık muayenesi olabilirsiniz.

• @gucarslan t
    3 gün sonra tekrar KCC ye mail attım bu cevabı aldım
    forumu konu hakkında bilgilendirmek istedim.
    Sanırım süreçte geri kaldığım bir dezavantaj yok geç submit açısından

Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. If you are scheduled for an interview date, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application

• Merhaba arkadaşlar sağlık raporu öncesi Tdap aşısı vurulayım dedim ama aşıyı bulamadım. Sağlık ocağında da tp diye bir aşı var içinde boğmaca yok, aile hekimi yetişkinlere boğmaca vurulmaz dedi. Yakın zamanda bu konuyla ilgilenen oldu mu?

• @Mehmet-Yıldız Merhabalar, sağlık konusunda eğitim almadım lakin bildiğim kadarıyla içinde boğmaca da olan çocuklara yapılan 5'li kombine aşı için bu şekilde beyan etmiş olabilir sağlık personeli lakin geçmiş senelerdeki tecrübelerde de bir sürü kişi bu aşıyı olabildiği gibi ben de eczaneden temin ettikten sonra sağlık ocağında oldum aşıyı yakın bir zamanda.(Tdap oldum sanıyordum ama Td adult olmuşum öncesinde,tekrar kontrol ettikten sonra farkına vardım ben de.) Ayrıca sistemde Tdap aşısı gözükmediği için hekimin el yazısı ve kaşe-imzası ile eklettim aşı listesine.

• Sizin olduğunuz aşıyı sağlık ocağı ücretsiz yapıyor bilginiz olsun. Bende aynı yolu izleyeyim kabul etmezlerse bir tane de kendileri aşı yaparlar artık 😞 teşekkürler @Revolter

• @Mehmet-Yıldız
    bulması kolay bir aşı değil maalesef, geçen sene de bu tür sorunlar yaşandı. Tek yolu, her gördüğünüz eczaneye sormak oluyor. Hamileler için istenen bir aşıymış, siz göçmenlik için lazım derseniz çok sorgulamayacaklardır. Ve evet sorarken boğmaca da olacak diye diretmeniz gerekiyor, yoksa td sanılıyor.
    Sağlık ocağında da tdap aşısını kayıtta zorlanıyorlar ama var, ben eklettim. Aşının karton kutusuna bakınca arayıp bulmuşlardı. Aşina olmadıkları bir şey sanıyorum. göçmenlik için önemli olduğunu, boğmacayı da kapsadığını anlatmaya çalışın (tabii kolay değil ama başka çözüm henüz bilmiyorum). Ve kaydı girecek bir sağlık kuruluşu (sağlık ocağı vb) aşı olmaya özen gösterin (kaydı girebilmeleri için).
    Ya da 37 euroydu galiba, kontrolde olabilirsiniz.
    Not: Bu durum Viyana’da mülakata girecekler (molnar muayenesi) içindir. Geçen sene tdap aşı kartı sunulunca kabul ediliyordu.
    Unganlarda yapılan muayene için bu tür (korona aşısı dışında olan) aşıların kabul edilip edilmediği bilgisi deneyimlerdedir.

• Merhabalar ceac.state.gov/iv sitesinden kontrol ettiğimde durum kcc gözüküyor burası mail aldığımızda değişecek mi

• @Mehmet-Yıldız Yanlış anladınız sanırım ya da ben yanlış anlaşılacak bir şekilde anlattım, çok öncesinden Td adult olmuştum (3 sene kadar önce) , yakın zamanda eczaneden Tdap temin ettim belli bir ücret karşılığında. Onu oldum sağlık ocağında.

• Cümleten Hayırlı Sabahlar Arkadaşlar
    Konsolosluktaki Vize mülakatına ücretleri kapıda ödeme yapabiliyor muyuz ? Birde ek olarak galiba Telefon vs elektronik eşyalar içeriye alınmıyormuş. Bu tür eşyaları emanete alıyorlar mı acaba ?

• @Bykunter Kapıda ödeme derken? İçeride ilk sıranız para ödeme yeri olacak oraya sıra ile alıyorlar sizleri oradan ödeme yapıyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Yıldız ilgili kurum muayene öncesi kesinlikle aşı olmayın demesine rağmen neden aşı oluyorsunuz, bence asıl sorgulanması gereken konu bu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bykunter ilgili sorularınızın hepsi forumda defaatle cevaplanmış, detayı verilmiş, ziyadesiyle açıklanmış sorular.
    tek yapmanız gereken ileti yazdığınız başlığı okumak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muratsim ilerleyen dağıtımlarda mülakat alacaksınız, sabırla bekleyin.

• @Mehmet-Yıldız ihtiyacınız yoksa durduk yere td olmayın derim. Geçen sene konuşuluyordu, yetkin olduğum bir konu değil ancak aşıların arası 1 ay olmalı, sonra tdap bulursanız da beklemeniz gerekebilir.

Bu 1 ay bekleme mevzusunu doktorunuzla konuşursunuz tabii. Ölü aşı/ canlı aşı olarak değişiyormuş aşıların arasındaki süre.

Tdap bulursanız değerlendirirsiniz. Ya da endişe etmeyin dediğim gibi en kötü Molnar’da eksik aşılar yapılıyor. Euro bazında tasarruf oluyor bu şekilde tabii, tdap eczane fiyatı da bu sene ne kadar bilemiyorum.

Tekrar belirteyim: Not: Bu durum Viyana’da mülakata girecekler (molnar muayenesi) içindir. Geçen sene tdap aşı kartı sunulunca kabul ediliyordu.
    Unganlarda yapılan muayene için bu tür (korona aşısı dışında olan) aşıların kabul edilip edilmediği bilgisi deneyimlerdedir.

• Merhaba arkadaşlar covid aşısı için biontech yada sinovac olması fark ediyor mu ? Hic bir yerde biontech bulamadım her yerde sinovac var. Sinovac olup yakin zamanda uganlara giden oldu mu sorun çıkartıyorlar mı?

• @Vildan-0 teşekkürler 🙏🏻

• @gucarslan abi bünyem alerjik bi problem olursa Viyana’da sıkıntı yaşamayım diye çekiniyorum.

Benzer Başlıklar

• 275
  • 21
  • 1206
  • 1329
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

164

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.1k

| | | |