Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan issued olduk. 🤣🤣 teşekkürler sayın psikolog

• Arkadaşlar merhaba bir konu hakkında görüşünüzü daha önce almıştım ama konu üzerinde gelişme olduğu için tekrar sormak istiyorum.Ben yurt dışında girmeyi planlıyorum randevuma fakat girmeyi planladığım konsolosluk daha önceki çalışma hayatımı görmek istiyor ben ailemin yanında çalışıyorum ve her şey babamın üzerinden ilerliyor o yüzden herhangi bir başka işte çalışma geçmişim yok biz de evlada para veya mal bırakmak daha önemli görüldüğü için herhangi bir sigorta kaydım da yok daha önce bi arkadaş babanızın yaptığı işi kanıtlayıp babana antetli kağıda imzalı şekilde yanınızda çalıştığınızı yazdırın size DHL yolu ile göndersin demişti DHL fiyatlarını sorguladım bir a4 kağıdı için 4 bin küsüre yakın ücret istiyor bu belgeyi başka türlü bana ulaşma imkanı var mı (PTT vb kurumlar )bu konuda bilgisi olan?Ve ek olarak aklıma şu geldi acaba bunu yapmayıpta ben e devletten ‘sigorta kaydı bulunmayan’ yazılı belgeyi çıktı alıp çevirtip versem bir sorun olur mu en azından eksik evrak kategorisine girmem bir de bir aile dostumuzundan büyük ihtimalle iş teklifi vereceğim iş teklifini vermem memura geçmiş çalışma hayatımı sorgulamamasına sebep olur mu ya da sigorta kaydımın olmaması ve kayıtlı bir çalışma hayatımın olmaması memurun gözünde bir dezavantaj oluşturur mu? Lütfen fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim

• Merhaba arkadaşlar sizlere biz sorum var. Amerikadan bir iş yerinin bize burada şu tarihte çalışacak diye yazı göndermesi greencard sürecini olumlu olarak etkiler mi? Süreci hızlandırmak gibi bi etkisi olur mu?

• @keyifteyiz

Hayırlı olsun hocam. Yeni hayatınızda başarılar dilerim. Dilerim arzu ettiğiniz hayata kısa zaman sağlık ve huzurla kavuşursunuz. Darısı diğer bekleyen herkese inşallah.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhabalar arkadaşlar bana greencard çıktı fakat formu doldurduktan sonra hiç mail gelmedi sıralamam 5bin küsürdeydi sıra şuan kaçta bilen var mı veya öğrenebileceğim bilgi alabileceğim bir yer

• @yusufalak çok teşekkürler. Darısı herkesin başına

• @ATS16 cok tesekkur ederim.

• @gucarslan yanıtınız için çok teşekkür ederim keşke farklı bir sonuç olsaydı..

• Merhaba. Principal Applicant eşim, görüşmede maddi varlık olarak benim yurtdışındaki bir emeklilik fonunda birikmekte olan bir miktar dövizin yanısıra buradaki bankadaki birikimimizi göstereceğiz. 15K USD altında kalan bir miktar olduğundan yeterli olmayacağını düşündüğümüz için kayınvalidemin üzerine olan arabayı eşimin üzerine yapmayı düşünüyoruz. Sizce sorun olur mu? Benzeri bi şey yapan varsa öneriniz nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bdrhn83 buna görek yok.. boşa bunun için uğraşmayın.
    üzerinizdaki arabanın sizin mülakatınıza etkili çok olmaz.
    bütün birikiminizi gösterin.. onların takıldıkları nokta sizin paranız değil.

• ⭐⭐

@enesfatihh ben biliyorum.

• Bu ileti silindi!

• @enesfatihh . Hayırlı olsun.. şu anda 4900 a kadar sıra geldi. Size muhtemelen mart ayında mail gelir. Mayıs ayında da vize görüşmenize gidersiniz.

• @Ercan-Şen Sorunuzu daha anlaşılır bir şekilde sorarsanız cevap bulabilirsiniz, bir de imzanızda ki case numaranızda bir yanlışlık olmalı.

• @karaloyunlar1 ilk sorunuza istinaden şunu soyleyebilirim, PTT turpex ile son derece uygun fiyatlarla yurt dışına belge gönderisi yapabiliyorsun. Gisedeki memura durumu anlatin yine de. Ben birkac kez resmi kuruma o şekilde belge göndermiştim, sorunsuz ulaştı. 5 yıl önce 20-25 TL'ye mal olmuştu.

• @ugursway merhaba soruyu aslinda tam soramadim mülakatta bize ait mal varliklari yeterlimi sizce diye sormaya çalıştım 2 ev kiar getirili 2 emekli maaş bankada 20 k dolar yeterlimidir sizce ve bir de usa den iş kontratimizda mevcut yeterlimidir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ercan-Şen yeterli olur içiniz rahat olsun.

• Merhabalar, 2023 mayıs ayında greencard çekilişini kazandım. Numaram 47xx'lerde. Şubat ayında gelmesi planlanan mülakat tarihim, açıklanan bültendeki mülakatlar arasında numaramın görülmediğini fark ettik. Bu sebeple KCC'ye sebebini sormak için mail attık. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ?

Dosya Numarasi: 2024EU47XX
    DS-260 Gonderimi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy

• @gucarslan tesekkur ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |