Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Figen @gokhanabd Bu konuda kafam biraz karisti, yani yeniden mi medical form almam gerekiyor? Aldigim doktor bir sorun olmaz demisti.

• @kingofpetroleum Son degisiklige gore tekrar almaniz gerekmiyor . Elinizdekini kullanabilirsiniz .

• @kingofpetroleum Ben 2023 yilinda saglik raporu aldigimda 6 ay gecerlilik suresi vardi, yerinizde olsam garanti olmasi acisindan tekrar almayi dusunurdum.

Case Number'iniz current olmasi disinda AOS'te herhangi bir etkisi olmuyor. Current olduktan sonra, 20xxx kusurlerde oldugunuz icin red alma durumu ortaya cikmaz, siralama diye bir sey yok AOS yaparken.

Amend konusunda avukat ya da muhasebeci eminim cok daha bilgi sahibidir.

Eger AOS basvurusu yaptiysaniz hali hazirda dosya tasimaniz demek, once size basvurdugunuz yerde sira gelmesi, degerlendirilmesi, sonra tasimak istediginiz USCIS ofise gonderilmesi ve orada tekrar sira gelmesini beklemeniz demektir.

AOS basvurusu sirasinda statunuz degisiyor, CPT kullanabilirmisiniz, kullanirken mulakatta sorarlar mi, sorun yaratir mi bilemiyorum, arafta bir durum, bunu daha iyi arastirirdim.

Vereceginiz adres USCIS ofisinizi belirleyecek, bu konu zaten en hassas kismi bu surecin, gecmiste yazdiklarimi okuyup, degerlendirmenizi yapin. Zaten butun olay burada bitiyor.

Surecinizde simdiden basarilar.

• Merhaba, kendi kendimin kafasını karıştırdığım için burdan sizlere sormak istedim. Numaramızın current olduğunu gördüğümüz zaman , örneğin; nisanda current olduğunu şubat ayı bülteninde gördük diyelim. Şubat ayında mı yoksa Nisan ayında mı aos için evraklarımızı göndermemiz gerekiyor en erken.Herkese bol şans 😊

• @elna10 Nisan ayında göndermeniz gerekiyor başvuruyu. daha erken yollarsanız geri gönderilir.

• @elna10 Bu konuda yayınlanmış bir USCIS dökümanı mevcut. (https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/memos/DV-Related I-485 Applications .pdf). Bu dökümana göre mart bülteninde current olduğunuzu görür görmez başvurunuzu yapabilirsiniz diye anlıyorum. Nisan ayını beklemeniz gerekmiyor.

• Merhaba, asıl talihli eşim Mart ayı içerisinde Amerika’ya giderek AOS yapmayı planlıyoruz; bu bağlam da sağlık raporu için Ankara Unganlar da sağlık raporu alıp (tabii ki mülakat tarihi olmadan yapıyorlarsa) o şekilde Amerika da AOS için bu sağlık raporunu kullanabilir miyiz.

• @Burak-Elmacı Randevu belli olmadan doktor raporu alamıyorsunuz diye biliyorum. Ayrıca doktordan aldığınız rapor görüşmeyi yapacağınız ofis/konsolosluğun belirlediği civil surgeon'lardan alınabiliyor sadece. Bir diğer sorun da AOS yapacaksanız mülakat tarihinize kadar alacağınız rapor (alabilseniz dahi) geçerliliğini yitirebilir.

• @Burak-Elmacı AOS için USCIS’in sitesindeki listede yer alan civil surgeonlardan birinden sağlık raporu almalısınız. O listede Amerika dışı doktor var mı check etmedim ama Unganlar’dan alınan raporun AOS için kabul edileceğinden emin değilim. İsterseniz siz de USCIS’in sitesinden bir kontrol edin.

AOS için mükakat tarihi olmadan da sağlık raporu alabilirsiniz. Hatta şöyle ki biz daha mülakat aşamasında bile değiliz. Ancak AOS paketimizde sağlık raporunu göndermediğimiz için RFE aldık. Sağlık raporunu bize verdikleri tarihe kadar alıp USCIS’e iletmemiz gerekti.

• herkese selamlar AOS yapma surecinde olduğumdan bir soru sormak isterim. bilgisi olan varsa çok sevinirim. covid aşısı olarak sinovac aşım var. amerikadaki sağlık kontrolünde sinovac aşısı geçerli mi?

• @Sini-sini, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

herkese selamlar AOS yapma surecinde olduğumdan bir soru sormak isterim. bilgisi olan varsa çok sevinirim. covid aşısı olarak sinovac aşım var. amerikadaki sağlık kontrolünde sinovac aşısı geçerli mi?

@gucarslan özellikle size sormak istedim bilginiz varsa yazarsanız çok sevinirim 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sini-sini cdc'nin bu konudaki yönergeleri kontrol ettiniz mi?
    en doğru bilgiyi oradan alırsınız çünkü.

• @gucarslan @Sini-sini CDC recommends the 2023–2024 updated COVID-19 vaccines: Pfizer-BioNTech, Moderna, or Novavax, to protect against serious illness from COVID-19

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/stay-up-to-date.html#:~:text=What You Need to Know,serious illness from COVID-19.

• @zzehirbazz teşekkür ederim.

• @Hasan-Bilgin-1 Ben de öyle hatırladığım için sorma gereği duydum. Figen hanımın aos tarihlerine bakınca da bu sonucu çıkarıyorum ama dosya dönecek korkusu ile emin olmak istiyorum. Teşekkür ederim.

• @Sini-sini selamlar, benim de 4 doz sinovac'ti, kabul ettiler hic sorun olmadi. Bilginize

• @elna10 current oldugunuzu gordugunuz anda gonderebilirsiniz Dosyanizi .

• @zzehirbazz bu bilgi yanlis hocam

• @Burak-Elmacı AOS yapacaksaniz raporu Amerika'daki bir doktordan almaniz gerekir. Asagida paylastigim linkte gelmeyi planladiginiz zip koduna gore arama yapip, size yakin olacak klinikler ile iletisime gecebilirsiniz. Size verilecek olan raporda 'USCIS only' yaziyor ve kapali zarfta oluyor. Raporu mutlaka AOS belgeleri paketinizin icerisine eklemelisiniz. Sonradan gonderilmesi tavsiye edilmiyor. Olmaz degil de surecinizi uzatir.

Turkiye'den gelmeden yapabileceginiz en maksimum sey olmadığınız aşıları olup belgelerini yaniniza almak. Bununla ilgili birkac sayfa evvelinde detayli bir gonderi paylastim.

• @erenotti Evet kendi AOS noticelerime baktım (deli gibi herşeyi saklamışım :)) ilk receipt Mayıs'a ait benim temmuz'da current olmuşum. Hatta vizem bitmeden 10 gün önce receipt almışım yoksa deny yiyoduk :S
    DV ile AOS çok stresli ve riskli iş.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |