DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Bu ileti silindi!

• @beyza890 çok şanslısınız aynı tarihlerde başvuru yaptık bizim uscis te daha 5 ay var diyor

• Asla yanıtını bulamadığım bir soru var.
    I-130 fee'yi ABD de yaşamayanlar nasıl ödüyor? Kredi kartı formu sadece ABD kartları ile ödenir diyor?

• @zzehirbazz benim eşimde amerikan vatandaşı türkiyede yaşıyoruz biz avukat ile çalıştığımız için herşeyi o halletti ücreti kendisine gönderdik tüm ödemeleri o yaptı

• @Busra-Akdag sanırım en sağlamı avukat olacak

• Merhaba arkadaşlar yakın zamanda mülakata giren arkadaşlar içeriye girerken telefon cüzdan vb gibi eşyaların içeriği sokulmadığı için nereye emanete bırakabiliriz bu konudaki deneyimlerini bizlere yardımcı olmak adına bilgi paylaşırsa sevinirim

• @Can-Uğur-0 Forum`dan ogrendigim kadariyle; siyah bir toyota varmis, o arac sahibi 100 tl gibi bir ucret karsiligi emanet aliyormus... bende yarin icin ona guveniyorum. Benim merak ettigimde; tamam cuzdan, canta, elektronik hersey, usb vs yasak ama herhalde kredi kartina birsey demezler, umarim demezler, onu bari yanimizda sokup, tanimadigimiz birine kartlari emanet etmeyelim.

• ben mülakata girerken her şeyimi otel kasasında bırakmıştım yanıma sadece nakit taxi ücreti almıştım.

• Çok șűkür vize mulakatim vardi. Vizem onaylandi. Bekleyen herkese bol sans. Allah herkesin gonlune gore versin. Detaylari aktaracam.

• @chicallonis1 gözünüz aydın 🌸🌸🌸

• @Nailaysegul cok tesekkur ederim. Darisi bekleyen arkadaslara. 🙏
    Durumum suan AP gozukuyor ama duzelecektir.

• @chicallonis1 hayırlı olsun mülakat detaylarını sorulan soruları paylaşır mısınız

• @Busra-Akdag avukatınız nasıl bilmiyorum ama evrak yükleme işlerini v.s. o yapıyorsa yine de siz bi double check edin yolladıklarını v.s. avukatların yoğunluğu yüzünden bazen eksik iş yapmaları nedeniyle mağdur olan çok insan tanıyorum aklınızda bulunsun.

• @Busra-Akdag Tesekkurler, tabi. musait animda bugun iletecegim.

• @zzehirbazz evet ben onun ardından tekrar kontrol ettim nvc onayımızı aldık zaten

• Evet @zzehirbazz 'a katılıyorum. Avukatla çalışan arkadaşlar mutlaka kontrol edin doldurdukları her formu yükledikleri belgeleri her şeyi. Her aşamaya hakim olun. Hata yapabilirler ve yapıyorlar. Biz de avukatla çalışıyoruz, bizim formlarımızda eksiklikler hatalar vardı yakaladım düzelttim 🙂 Tahminim alelacele dolduruyorlar, gözden kaçabiliyor bazı şeyler. Onay alan arkadaşları tebrik ederim, benim de mülakatım yarın. Tecrübelerimi umarım yarın paylaşacağım.

• @ksmdgn Bize de 11 ay var diyordu, sonra birden "beklenenden daha uzun sürebilir" diye göstermeye başladı. ondan sonra bir baktık ki kabul gelmiş. Sitede yazan süreye takılıp canınızı sıkmayın🙏

• Bu ileti silindi!

• Herkese tekrardan merhaba.

Bugun konsoloslukta vize mulakatımı tamamladım. Kendı dosyam ıle ılgılı bır kac detay verecegı ve mulakatı elımden geldıgınce anlatmaya calısacagım. Ama oncelıkle sunu bılmelısınız kı gercekten her dosya ve her dosyaya tutumları cok farklı.

Oncelıkle kendı dosyamla ılgılı 2 adet benı dusunduren durum vardı ve acaba dedırtıyordu. Bunlar 2022 VE 21 IRS evrakları ve bosanma evrakının orjınalı ( bnde fotokopısı vardı )

Esımle 8:15'de olan vıze mulakatıma 7:30 gıbı gıttım. Burada gordugumun bır cok deneyımın aksına ıcerıye ancak 8:40 gıbı gırebıldım. Icerı gırer gırmez hemen onunuzdekı bankoda oturan 3 adet beyden bırıne pasaportunuzu verıyorsunuz ve arkasına bır adet stıcker yapıstıyor sonrasında 19 numaralı bankonun yanında cashıer var buradan 2 adet sıra numarası verıyor sıze ( Sıra numaraları aynı. Bır tanesı evrak teslımı bır tanesı gorusme ıcın). Sonrasında sıra numaranızın 1 ile 16 numaralar arasındakı bankoda ( genellıkle 16-15-14-13-12) yanmasını beklıyorsunuz. Sıra numaranız gelınce buradakı calısanalara

1. Adlı sıcıl kayıt ( ARSIVLI BAKIN ONEMLI)
    2. Askerlık belgesı
      3-Nufus kayıt
      4- Fotograf
      5-Kanıtlar
      6-En guncel IRS
      7- Joınt sponsor varsa o kısınıne vraklarını verıyorsunuz. Burada işleminiz tamam dedıklerınde 19-20 bankoların onunde oturup beklıyorsunuz sıranızın gelmesını.

Sıranız geldıgınden oncelılkle yemın ettıkten sonra sag el kaldırılarak işlemlere başlanıyor. Gorevlı burada zaten monıtorden gordugu evraklarınızı kontrol etmeye baslıyor.Extra durumlarda evrak ısteyebılıyor ( benden ıstemedı). Ilk bankoda verdıgımız evraklarımızı sıra sıra kontrol ederek camın altından sıze gerı verıyor. Gnele olarak herkesı dınlerken sordukları sorular
    1-Esınız nerelı
    2-Nerede tanıstınız
    3-Nasıl tanıstınız
    4-Joınt sponsorunuz kım
    5-Neyınız oluyor soruları.

Bana esın nerelı dıye sordu ve verdıgım bır kac fotoya bakıp ıslemlerımı tamamladı. Esımın gelırının yetersız olacagını dusugum ıcın joınt sponsor koymustum ama bana " hadı joınt sponsor olmadan yapalım. Esının gelırı yeterlı " dedı. Tum ıslemlerımı tamamladıktan sonra onaylandı dedı ve oradan ayrıldım.

Genel olarak sarı kagıt alıp evrak tamamlamasını ıstedıklerı kısıler
    1- Bosanma evrakı getırmeyenler
    2- Bosanma evrakının orjınalını getırmeyenler
    3 IRS ıle ılgılı daha destekleyıcı evrak ıstedıklerı durumlar.

Bunun harıcındekı sanırım herkes dırekt olarak onayladı dıyebılırım

Benım ıcın yıpratıcı bır geceydı son gece ama sorunsuz tamamlmadım. Umarım yarın ve dıger gunler gıdıcek kısıler bu post ıle bırazda olsa ıslerını kolaylatabılırler.

Tum forum ve forum kullanıcılarına yardımları ıcın tesekkur ederım

• @TolgaSabSab hayırlı olsun eşinizin geliri neydi, bizde tam sınırda gösterdik nvc onayladı ama mülakatta sıkıntı olacak diye korkuyorum joint sponsorda eklemedik 24bin dolar küsür bizim sizin?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.5k

| | | |