Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Redbeard

Bu arada, geçen ay New Orleans’taydım. Biraz salaş bir şehir New Orleans, özellikle French Quarter turistik bölgesi, ama hiç de fakir yeri gibi değildi 😃
    Baton Rouge, Lafayette, Lake Charles, güney sathını gezdim Louisiana’nın. Lafayette çok tekin gelmedi. Nola harika 🙌

• @erenotti French quarter ve Bourbon street local insan sayısı az, genelde turist olduğu için öyle hissetmişindir 🙂 Hahahaha bende çok gezmişsin 🙂

• Merhaba, eş durumundan AOS başvurusu yapacağım. I130 online olarak doldurulabiliyormuş. Bütün dosyaların hepsini bir arada göndereyim yoksa i130'u online doldurup gönderdikten sonra gelen numara ile diğerlerini mi toplu gönderim yapayım? Hız açısından bir farkı olur mu?

• @callbee hayırlı olmasını dilerim. I-130 u online doldurduğunuzda sistem numarayı kısa sürede dokuman olarak online yaratıyor ve posta adresinize hardcopy gönderiliyor. Çıktısını alıp, numarayı da diğer formlarda ilgili alanlara ekleyerek (ilişki kurulması için). Tüm formları birlikte göndermenizi tavsiye ederim.

• @frida_beau teşekkür ederim yardımınız ve tavsiyeniz için🙏🏻

• ⭐⭐

@callbee, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba, eş durumundan AOS başvurusu yapacağım. I130 online olarak doldurulabiliyormuş. Bütün dosyaların hepsini bir arada göndereyim yoksa i130'u online doldurup gönderdikten sonra gelen numara ile diğerlerini mi toplu gönderim yapayım? Hız açısından bir farkı olur mu?

I-485 ve saglik formunu doldurmaya baslayin. Posta ile gonderiliyor. Saglik formunun doktor tarafindan doldurulup onaylanmasi da 2-3 haftayi buluyor. Son yonergelerde uscis gecikme olmamasi acisindan i-485 ve saglik formununun beraber gonderilmesini istiyor

• @goodluck sağlık raporunu aldım. Benimkini 1 haftada teslim ettiler. 2-3 hafta uzunmuş aslında. frida_beau'nun da tavsiyesinden sonra i-130'u online doldurduktan sonra diğerlerini tek bir seferde göndermeyi düşünüyorum bende. Teşekkür ederim size de

• ⭐⭐

@callbee, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@goodluck sağlık raporunu aldım. Benimkini 1 haftada teslim ettiler. 2-3 hafta uzunmuş aslında. frida_beau'nun da tavsiyesinden sonra i-130'u online doldurduktan sonra diğerlerini tek bir seferde göndermeyi düşünüyorum bende. Teşekkür ederim size de

Ben fazla asi yaptirtmak istemedigim icin asi yerine test yaptirttim. Christmas zamaniydi. Demek ki o yuzden uzun surdu. 1 hafta iyiymis

• @Tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@ICu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Tugba

AOS başvurusundan sonra hâlâ turist statüsünün kuralları mı geçerli oluyor? Yani;

• 'sen artık AOS sürecindesin. Turist değilsin. Süren bittiğinde çıkmana gerek yok' demiyorlar mı?

Hayır. Aos başvurusu yapılması hemen anında statu kazanılması demek degil. Başvurunuzun kabul edileceği garantisi hiç bir zaman yok, bu uscis ile ilgili bütün caseler icin geçerli. Yanı risk her zaman var.

“Süren bittiginde çıkmana gerek yok” demedikleri gibi aksine, out of status yanı kalış süresi aşıldığından hem turist vizesi hem de Aos başvurusu iptal edilir.

Çünkü turist vizesinin amaci ziyarettir. Amaci dışında kullanılması her zaman riskli. En azından bu forumda bizler, Aos başvurularını turist vizesiyle gelip yapma konusunda kimseye tavsiye vermiyoruz.

J-1 den AOS yapmış biri olarak yazıyorum, hatta mülakatta görevliyi de buna ikna ettim. AOS başvurusu yapıp receipt elinize geldiği andan itibaren ABD'de başvurunuz sonuçlanana kadar yasal olarak pending status'da bekleme hakkınız doğar. Bu arada vize yenilemenize gerek yoktur zaten immigration intent gösterdiğiniz için non immigrant intent statülere geçemezsiniz. Önemli olan AOS kabul receiptiniz elinize geçtiği tarihte out of status olmamış olmanız. Hatta mülakatta USCIS yetkili ısrarla vizenizi ve statünüzü sorarsa benim gibi "bilader başvuru pending sizi bekliyorum aylardır ne vizesi?" diyebilirsiniz.

• @zzehirbazz Evet yazdıklarınıza katılıyorum. Hatta AOS pending durumda iken out of status duruma düşseniz bile aksine ABD dışına çıkmamanız gerekir ki AOS talebiniz geçerliliğini korusun. Eğer AOS pending durumda iken advance parole olmadan ABD’yi terk ederseniz, bu aynı zamanda AOS sürecini de terk etmek anlamına gelir ve AOS başvurunuz bu nedenden iptal edilir.

Daha önceki paylaşımlarda bahsedilen durum AOS başvurusu yapılıp da başvuru receipti alınmadan öncesi geçerli olabilir ancak.

• AOS bu sene çok yavaş ilerliyor, daha hiçbir DV dosyası verilmedi sanırım.. Mart sonu dosya taşıyamazsam F1 ile Amerika'ya gelmeyi planlıyordum ancak bu planı iptal ediyorum sanırım 😕

• @asilolcu bu sene hepsi yavaş ilerliyor ☹

• @asilolcu Benim gözlemlediğim, USCIS DV ile gelen AOS başvurularını Mart-Nisan ayına kadar bekletip sonra işleme alıyor. AOS da yaklaşık 5 ay gibi bir süre alıyor, önceliğiniz dosya taşıma olsun, oradan olumlu yanıt alamazsanız da AOS için en geç tarih Nisan.

• Herkese merhabalar,

2024 DV talihlisiyim numaram 20XXX kusurlerde, Amerika'da doktora yapatigim icin AOS yolunu tercih ettim. Surecle ilgili birkac sorum olucak tecrube eden veya fikri olan cevaplayabilirse cok sevinirim.

1-) Bu baslik altindaki butun entryleri okudum, fakat hic 20XXX kusurlerden red almis birini gormedim (veya gozumden kacti), sizce bu sene boyle bir durumla karslilasilma ihtimali yuksek midir? Bu siralama ile AOS yaparken umutlu olmali miyim? 🙂

2-) Malesef son iki senedir tax returnlerimi 140 formu doldurarak yaptim, su anda da amend return icin basvurdum. Bu durum AOS surecimi etkiler mi? Amend ettigim ile ilgili bir dokuman vs. gondermeli miyim AOS paketimin icinde?

3-) Bu yaz Houston'da staj yapacagim iki farkli sirkette, o yuzden eylul sonuna kadar houston'da kalmayi planliyorum. Ama okulum Kuzey Amerika'da. Sizce dosyami TX'e tasimali miyim?

4-) Stajlarimi yaparken CPT kullanacagim ama ikinci stajimin yarisinda (umarim) greencard gelecegini umut ediyorum. Bu durum bir sorun yaratir mi?

5-) AOS paketime yazin yapacagim stajlari vs. eklemeli miyim? (offer letter etc.)

6-) Guncel adresimi su anki yasadigim yer olarak mi gostermeliyim yoksa staj icin tasinacagim yeni adresi mi?

Simdiden cevaplariniz ve gorusleriniz icin cok tesekkur ederim. Umarim forumdaki herkes GC'larini sorunsuz bir sekilde alirlar.

Sevgiler

Dosya Numarasi: 2024EU20xxx
    AOS Yapiyorum
    I-693 Medical Examination: 09/22/23
    I-485 Filing Date:
    NOA Letter:
    Biometrics:
    Interview:
    Green Card:

• @kingofpetroleum Bu 2 konuyu ve özellikle timeline dosyalarını incelemenizi öneririm dv2024, dv2023

• @kingofpetroleum Oncelikle Tebrikler . Medical Exam mi yaptirdiniz imzadaki tarihin anlami nedir ?

• @Figen Cok tesekkur ederim okulum baslamadan onden saglik raporunu almak istedim AOS icin. Forumda gordugum kadariyla cok aktifsiniz benim sorum hakkinda bir tavsiyeniz olur mu acaba?

• @kingofpetroleum Saglik Raporunun gecerliligi 60 gundur ( dosya gonderim oncesi ) , bu sebeple Dosyanizi gonderirken yeni ve gecerli bir saglik Raporu almis olmaya dikkat edin .

• Figen hanim 60 gun kurali kaldirildi.

"Save time by submitting Form I-693, Report of Immigration Medical Examination and Vaccination Record, with Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status. We generally consider a completed Form I-693 to retain its evidentiary value for 2 years after the date the civil surgeon signed it. We have removed the requirement that the applicant submit their underlying immigration benefit application no more than 60 days after the civil surgeon’s signature on Form I-693."

• @gokhanabd I-485 beraberinde gonderilen I-693 evet 2 sene olarak gecerli . Benim bahsettigim ise Kapali zarfta teslim alinan I-693 en gec 60 gun icinde I-485 beraberinde gonderilmeli seklinde istenirdi , bu kisma bir update gelmis .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |