Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

• ⭐⭐

@caglaror sağolun. Hemen takip edecegım. ✨ Siz gittiniz mi? Yerlestiniz mi? Bol sans dilerim hayatınızda. ✨

• @hockeyumpire2 Ben birkaç saat önce girdim Houston'a daha 🙂 Vize süresinin bitmesine 2 hafta kala..Daha alışamadım doğal olarak.

• Sayın @entelman

Tebrikler!
    Yaşantınızın her günü sevgi doIu, mutIu ve heyecan doIu geçsin.
    Deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın..

• @entelman umarım uyum sağlaman hızlı ve kolay olur. Neyse ki çok fazla forumdaş yaşıyor orada.

• ⭐⭐

@entelman Tebrikler... Süreyi kaçırmadan giriş yapmanız güzel. 😉
    Hoş geldiniz Houston'a... 🙂
    Bahtınız açık olsun.
    Deneyimlerinizi anlatmanızı bekleriz...

• @entelman Hayırlı olsun:)

• @paw-of-eagle @Rüzgar @saulgoodman @israfil Teşekkürler arkadaşlar. Tecrübelerimi elbette paylaşacağım sizlerle. Darısı tüm bekleyenlerin başına.

• ⭐⭐

guncelleme 🙂

selam arkadaslar: umarim hepinizyeni yil a guzel girmissinizdir. son durum hakkinda biraz yazmak istedim 🙂 yeni evimize tasindik. turkiyeden valize sigdirdigim esyalarimla beraber tatli cicekli bol cerceveli bir evimiz oldu. daha once gocmeye hazirlananlar icin valiz hazirlama asamasinda tavsiyelerde bulundugum yazimi https://yesilkartforum.com/forum/topic/128/bavul-hazırlama-yeni-hayat-yeni-bir-başlangıç/54 buradan okuyabilirsiniz. uluslararasi hokey hakemi oldugumdan gelir gelmez buradaki takimlarla ve bazi kanadali arkadaslarimla iletisime gectim ve ilk musabakaya gorevlendirildim 🙂 cok heyecanliyim ve daha bombasi indeed den kendi meslegimlede alakali isleri takip edip basvuru yapiyordum. normalde turkiyedeki hic bir belgenin gecerli olmamasindan dolayi hedefim kanada da college egitimi alip fizik tedavi merkezinde ise girmekti.yaklasik 1,5 sene sonra ancak kurumsal bir yerde is bulabilecegimi dusunurken bilin bakalim ne oldu .. sehir merkezinde bir fizik tedavi merkezinden interview icin davet edildim. coluk cocuk gittik . esim ve oglum tim hortans da kahve icip beni beklediler. bende umitlenmek istemiyorum tabiki bu nasil olabilir, is ilanindaki canada sertifikam yok ama saglam international tecrubelerim var . neyse ben gittim big boss Andrea beni karsiladi sicacik bir gulumsemeyle .... bende diyorum ki nasil olsa olmayacak ama yeni insanlarla tanismis olurum macera olur 🙂 gayet samimi, durust ve presentable davrandim . yani oldugum gibi 🙂 tabiki ben yinede ingilizce diploma, transcript,referans mektuplarimi ve resume mi yanima almistim. birde not defteri ve kalemimi 🙂 kadin kac sene tecbubeniz var dedi -sene dedim dunya sampiyonalarinda, avrupa sampiyonalarinda profesyonel sporcularla calistigimi felan soyledim. ailemi , cocugumu sordu. ne zamandir burada yasiyorsun dedi 3 hafta diyince sok oldu ve dedi 3 haftada is buldun cilginsin 🙂 dediki esin benimle calismani istiyorum ve uzun vadede . cunki her calisanimla uzun yillardir calisiyorum. gunlerin ve saatlerin bunlar. ne zaman istersen basla.... bende dedimki bana sans verdiginiz icin tesekkur ederim . emin olun iyi bir calisan olacagim 🙂 allahallah bana bir gaz geldi ki hay kurban olurum sana kanada demedim degil yani 🙂 toronto merkez ayni newyork merkezi gibi bir guzel ki sormayin 🙂 simdi bazilari seni nankor su basliga bak birde su sevince derse topuklarindan vurdururum :)) ayrica kadin dediki kanada firsatlarla dolu bir ulke bak ben ingilizim ama buraya geldim ve basarili oldum. sende cok basarili olucaksin evinide alirsin seneye dedi :)Andrea Allah senden razi olsun kizim olursa adi hazir:) neyse simdilik bendenguzel haberler boyle burada cikardigim ders sabretmeden olmaz ve kimsenin olumsuz konusmasisizi yildirmasin. herkesin hikayesi kendine ozeldir , denemekten ve girisimci ruhunuzdan asla odun vermeyin. deneyin ... yeterki hedefiniz olsun... sevgiler saygilar. sincaplarla dolu tatlis torontodan sevgiler . yazima birer turk kahvesiyle eslik ederseniz de sefaniz olsun . cheers 🙂 Yeni yil hepinize saglik, guzellik ve sans getirsin ayrica bol yesil dolarlardan 🙂

• @hockeyumpire2

Çok yeniydiniz ilk yazınızda. Zaten böyle ilerlemesini bekliyordum. Gözünüz aydın, yolunuz açık olsun 😊

🇨🇦 Canada iyidir, uzun vadede eğer soğuğu dert etmezseniz çok daha hoşunuza gidecek. ABD>CAN yapan yakın tanıdıklarım var ve oldukça memnunlar.

• @HockeyUmpire2 yeni hayatiniz ve yeni isiniz hayirli olsun 🙂 cok sevindim sizin adiniza . Kanada cok cok guzel bir yerdir. Basarili ve her anlamda bol kazancli bir hayatiniz olmasini dilerim.

• @hockeyumpire2 Bir solukta okudum. Muhteşem bir şans olmuş sizin adınıza çok sevindim aynı duyguları yaşamayı umut ediyorum, paylaşım için teşekkürler!

• Sizin adınıza gerçekten çok sevindim☺ Ben söylemiştim gibi söylemlere girmeyeceğim tabi en azından size ve böyle olacağına inanıyordum diyebilirim @HockeyUmpire2
    Bir de bahar gelsin çok daha iyi olacak inşallah, artık Torontoya gelince Tim de bi sütlü çayınızı içerim ☺

• ⭐⭐

@rookie ne demek 😊 her zaman bekleriz. Haber ver 🙋

• Teşekkür ederim biz de sizleri Alabamaya bekleriz sağlıcakla kalın @HockeyUmpire2 ☺

• ⭐⭐

Güncelleme :

Evimize doneli bir hafta oldu. İstanbulda'yız. Eşimin dayısı ile çalısma olayı tam bir hüsranla sonuclandı. Asırı soğuk cocuklu aileler için tam bir facia oluyor. (-38 hissedilen soguk). Aile de de sağlık problemleri nüksedince geri donme kararı verdik. O kadar mücadele, yolculuk, hayallerimin cöp olması beni cok derinden üzdü. 😔Ücretsiz izin hakkımızda kullandığım için birdaha iznim yok. Greencartımın aktif olacagı zamana kadar bekleyeceğim ama o kadar morelim bozuk ki, oradan da gozum korktu. Basaramadık... Bizim sansımız greencartdı. Kısaca ölü gibiyim. Amerika hala hayallerimde ama hiç gücüm kalmadı 😔 kanada sosyal ülke görünümlü kapitalist bir Amerika koyu 😊(lafımıda soyleyeyım kanada'ya oyle kapatayım konuyu) siz siz olun akrabadan ülkede bir uzak durun yurtdısında on 😊

• @hockeyumpire2 Yurtdisi hayali ve Kanada pismanligi. içinde söyledi:

Güncelleme :

Evimize doneli bir hafta oldu. İstanbulda'yız. Eşimin dayısı ile çalısma olayı tam bir hüsranla sonuclandı. Asırı soğuk cocuklu aileler için tam bir facia oluyor. (-38 hissedilen soguk). Aile de de sağlık problemleri nüksedince geri donme kararı verdik. O kadar mücadele, yolculuk, hayallerimin cöp olması beni cok derinden üzdü. 😔Ücretsiz izin hakkımızda kullandığım için birdaha iznim yok. Greencartımın aktif olacagı zamana kadar bekleyeceğim ama o kadar morelim bozuk ki, oradan da gozum korktu. Basaramadık... Bizim sansımız greencartdı. Kısaca ölü gibiyim. Amerika hala hayallerimde ama hiç gücüm kalmadı 😔 kanada sosyal ülke görünümlü kapitalist bir Amerika koyu 😊(lafımıda soyleyeyım kanada'ya oyle kapatayım konuyu) siz siz olun akrabadan ülkede bir uzak durun yurtdısında on 😊

@HockeyUmpire2 Gecmis olsun. Greencard gorusmeniz ve seyahatiniz saniyorum bahar-yaz aylarina denk gelecek; sureci cok daha rahat ve pozitif bir enerji ile yasayacaksiniz. ABD'ye, aile olarak dilediginiz yerde dilediginiz kadar yasayabilecek olmanizin rahatligiyla ve kimseye bagimli olmadan gideceksiniz. Hayatinizin kontrolu tamamen sizin ellerinizde olacak. Kanada yolculugunuzda edindiginiz tecrube size sonraki asamalarda yol gosterecektir. Bundan sonraki yolunuzun acik, sansinizin bol olmasini dilerim!

• @hockeyumpire2 Kanada sizi hayalkırıklığına uğratmasın. Pahalılığı dışında California'ya geldiğime çok memnunum. Ovala-parlat ovala-parlar ... kısımlarına sonra geleceğim. Ama şimdilik biz de ev bulma sorunları yaşıyoruz. Biraz birikmişle gelebilirseniz ve ev için mali doküman desteği olursa güzel başlanabilir.
    Amerika GC zamanınız gelinceye kadar bolca tecrübe okuyun lütfen.
    Daha sonra detaylarda görüşmek üzere.

• @HockeyUmpire2 sizin adınıza gerçekten çok üzüldüm 😒 .Arkadaşların da dediği gibi gözünüz korkmasın her işde bir hayır vardır umarım Amerika sizin ve aileniz için çok daha iyi olur. Hem bir kaç ay Türkiye de kalınca atarsınız o yorgunluğu merak etmeyin☺

• @hockeyumpire2 Üzmeyin kendinizi umarım çok daha güzel bir yaşamınız olur Amerika'da. Bu arada çok geçmiş olsun.

Benzer Başlıklar

• 141
  • 746
  • 86
  • 211
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |