DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ugursway Uğur bey, deneyimlere dayanarak, vizenin alınabilmesi için 5 yıla kadar varan uzun süreler bekleme ihtimaliniz olabilir demek daha doğru diye düşünüyorum. Soruyu soranın sorusunu okumuştum, muhtemelen evli de değil, evlenmemiz durumunda diye belirtmiş.

Burdan şu sonucu çıkartabiliriz, ilişkisi olanlar, ciddi olanlar, evli olan ve eşini götürmeyi düşünenler, zamanında Almancı dayıların yaptığı gibi seni sonradan getirtirim mantığıyla hareket etmesin, eşini direkt dosyaya dahil edip vizesini alıp beraber gidilsin şeklinde.

• Herkese selamlar, bir sorum olacaktı. Eşimi Add applicant yapıp eklerken mülakat yerini, asıl talihli olan benimkinden farklı bir yer seçmemiz sorun yaratır mı? Biz dosyamızı Ankara'dan Tiran'a taşımak istiyoruz. Bu yüzden eşimin mülakat yerini doğrudan Tiran seçebilir miyim, emin olamadım. Benzer deneyime sahip olanlar var mı acaba?

Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@HüseyinBurcu Surec asil talihli uzerinden ilerledigi icin boyle bir sey mumkun degil maalesef. Add applicant yapip esinizi dosyaniza ekleyeceksiniz ve mulakat alinca kendi formunuzda ilgili kisimlari guncelleyeceksiniz.

• @ozmell Evet, bana da sormuşlardı (11.01.24) Ben de çok şaşırıp işkillenmiştim ama genel olarak soruyorlarmış.

• Merhaba bir sorum var. Eşimle bir hafta once Dubai’ye gittik. Girişte ve çıkışta eşimin pasaportunun sağ alt köşesi yırtık olduğu için çok problem yaşadık. BAE bu konuda baya katı. (küçük bir alan, herhangi bir bilgi okunmazlığı yok, gümrük polisi scanner’dan okutabiliyor. Türkiyeye girişte bir problem olmadı.) Rus vatandaşı olduğu için, herhangi bir işlem yapması 1 senesini alıyor en hızlı. Bu konuyla alakalı tecrübesi veya fikri olan var mı? Köşesi biraz yırtık pasaporta vize basılabilir mi?

• Selamlar sali (23 ocak 2024) gunu green card mulakatim var askerlik tecilim bitti sorun olur mu?

• @ismail-sadi-kabakçı merhabalar öncelikle gc talihlisi olararak sizi kutluyorum

Bu konu altında sadece deneyimler paylaşılıyor sorularınızı bu konu altından sormanızı tavsiye ederim.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/6410/dv2024-2024-green-card-lotosu-aşamaları?page=1

Ayrıca adminler sorularınızı cevaplamadan önce imzanızın olup olmadığını kontrol ediyor sorunuzu sormadanönce imzanızı güncelleyiniz

Sağ üste bulunan profil düzenleye tıkladıktan sonra alt tarafta imza vardır orada dosya numaranızı ds260 gönderim tarihinizi mülakat mailini ne zaman aldığınızı sağlık kontrol ne zaman gideceğinizi ve mülakat tarihinizi yazmanızı tavsiye edeceğim

Gürcan bey daha önce sorduğunuz soruyu cevaplamış ve imzaya taşımanızı size iletmiş bunu dikkate almanızı tavsiye ediyorum

2d08823f-b96d-403a-982c-ebbbc89bc1bc-image.png

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   T.C. Kubilay Dikici T.C. Kubilay Dikici 

• Merhaba, mulakata hasarli pasaportla giden var mi? Esimin pasaportunun sag alt kosesi biraz yirtik. Bilgileri gorunur ve okunur. Tesekkur ederim.

• ⭐⭐

@CANBILBEY hasarlı pasaporta genelde sınır polisleri takar. Konsolosluğun pek takacağını sanmıyorum.

• merhabalar. yarın unganlarda sağlık kontrolümüz var. gerekli belgeleri tekrar kontrol ederken ''ABD Konsolosluğu'ndan gelen davet e-postası'' diyordu. bu Required Entry Status Check for DV Submission başlıklı mailin çıktısını almamız gerekiyor değil mi?

• Arkadaslar merhaba. Forumda arnavutluk olarak arama yaptim ama acikcasi istedigim cevaba ulasamadim. Arnavutluk dan sadece oturma izni alarak oradan mulakata girebiliyor muyuz ? Ve de cut off icerisindeyim de konsolosluk performanslarina nasil bakiliyor , oradan sira gelir mi ? Rica etsem bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilir mi

• Merhaba arkadaşlar mülakat alanlara hayırlı olsun inşallah darısı başımıza gidiş hizlanmazmi acaba böyle mi devam eder her gün düşünmek ten yoruldum şimdiden varmı ümit verecek

• ⭐⭐⭐

@Neslihan-Demir bunu kimse bilemez maalesef hızlanabilir, yavaşlayabilir, sabit kalabilir hatta duradabilir tahmin etmek zor

• Merhaba arkadaslar green cardın amerıkada doktorluk yapmak uzerıne ekstra bir avantajı var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslı-Uslu yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aura bunu konsolosluğa mail atıp sormalısınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CANBILBEY aynı soruları, farklı başlıklarda sorup cevap beklemek forum kurallarına aykırıdır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozmell turist vizesi ile doktorluk yapamayacağınız için zaten herkes ya green cardlı ya da abd vatandaşı.
    ilgili konu için bu başlığı inceleyin;

Amerika'da Doktorluk

• @gucarslan tesekkur ederim iletisime gececegim 🙏🏻

• Merhabalar,

Öncelikle Greencard sıralamam 23xxx'lerde.Kendim ilk olarak bordo pasaportla başvuru yaptım ama şimdi yeşil pasaportum var onu çevirmek için dosyamı açtırmalı mıyım?Şu an aklımdaki düşünce B turist vizesi alıp Amerikaya gidip orada süreci yürütmek.Şöyle ki üniversitemde 2. ve 4.sınıfı amerikada okuyacağım.Genel olarak abdde öğrenci olacağım için turist vizesini vereceklerini düşünüyorum.Bİr başka seçeneğim var abd'den iş teklifi almak.Linkednden birkaç yerle görüşüp iş teklifi alıp gitme imkanım varsa onu mu kullanayım?Bu sene hazırlıktayım.Şu an turist vizesine başvursam sizce ret alır mıyım? Ve ret alırsam ileride alacağım öğrenci vizemi kötü etkiler mi?Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |