DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hdemircanusa darısı başınıza hocam umarım dilediğiniz gibi olur🙏

• ⭐⭐

@fahri26 Amin güzel dilekleriniz için 🙏

• @fahri26 merhaba, vizeniz için tebrikler umarım bundan sonra da her şey istediğiniz gibi olur. Mülakat deneyiminizi de paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim benim de yakın zamanda Viyana'da mülakatım olacak verdiğiniz güncel bilgilerin çok işime yarayacağını düşünüyorum. Pasaport Teslim tarihini paylaşmamışsınız görebildiğim kadarıyla, ne zaman teslim edilmişti acaba? Schengen dolayısıyla sürem bayağı bir kısıtlı, genelde bir veya iki günde teslim edildiğini görüyorum yakın zamandaki deneyimlerde fakat son olarak size de sormak istedim bir sakıncası yoksa.

• @T-C-Kubilay-Dikici tercümana gerek yok, Türkçe bilen görevli yardımcı oluyor.

• ⭐⭐⭐

@Ases Tebrikler, yolunuz acik olsun.

• @dkagan55 hayırlı olsun hocam, yeni hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim.

• @erene tabiki de 30 nisanda mülakata girdik 1 mayıs tatil olduğu için teslim edilemedi. Bugün veya yarın alabiliriz diye umuyoruz. Mülakatta vizemizin cumartesi dolacağını söyledik garanti veremeyiz ama yetiştirmeye çalışırız dediler. Bunun garantisi yok bir hafta da sürüyo ama genelde bir iki günde alınıyor. Biz dönüşü mülakattan 3-4 gün sonrasına şeklinde ayarladık bir sorun olmaması için. Şimdiden bol şans 🙏

• @dkagan55 Tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• @fahri26 tebrikler hayırlı olsun yeni hayatınızda başarılar

• @OzzieOzzy8 Çok teşekkür ederiz, inşallah sizde bir an evvel hayallerinize kavuşursunuz. Bol Şans.

• @misha90 Teşekkür ederiz. Sizin de az kaldığını umut ediyoruz. Son bir sabır.

• @dkagan55 İnşallah çok teşekkürler.

• @ozpirinc yeni hayatinizda mutluluk, saglik ve bol sans diliyorum ✌🏽

• Arkadaşlar selamlar. Nasıl Başlayacağımı bilmedim.,Bunu mülakat geçtikten sonra yazacaktım Ama yarın dv25 açıklanıyor olması Dv25 ler için bir nebze olsun süreçler ile ilgili bir fikir verir. Size tek bir önerim şu olacak bu süreç içeresinde , LÜTFEN GREEN CARD İLE İLGİLİ NE YAPMAK İSTİYORSANIZ ÖNCESİ VE SONRASI İÇİN HER ŞEY VAR BU SİTEDE(YEŞİLKART FORUM İNANILMAZ BİR NİMET). Sitenin Arama Moturuna Yazın ve OKUYUN,OKUYUN,OKUYUN. Dostlar herşey var. Buradaki admin insanların ve diğer insanların, bıkmadan usanmadan her sorunuza cevap veriyolar. bu süreçlerden geçince siz bir deneyim kazanıyorsunuz, bilgi paylaşmanın ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz. Ama kusura bakmayın bu eleştiriyi yapıcam okumadan formu araştırmadan , hep aynı soruları sorunca insan ister istemez geriliyor. Öncelikle çok teşekkür etmem gereken insanlar var; Bunların en başında @cebrailoz , bu süreç konusunda A dan Z ye green card konusunda bana inanılmaz destek verdi. Gece gündüz her zaman bana destek oldu bıkmadan usanmadan cevap verdi.. Ve onun sayesinde bu buralara kadar gelebildim.. Sonrasında aos sürecinde bana inanılmaz deneyimlerini anlatan @koray2000 ,ve @Figen hanım Ve tabiki bıkmadan usanmadan devamlı cevap yazan herkesin yardımına koşan sayın @gucarslan ve @lumos Tuğba hanım . Hepsinin hakkı ayrı ayrı ödenmez. İsmin sayamadım çok insan var her türlü bilgi paylaşan bir çok dost var ismini yazamadıklarım lütfen affedin. Hepinizin yeri ayrı.
    Gelelim benim sürecime, Ben 46 yaşındayım( Atletik performans antrenörüyüm) eşim 40 yaşında ( özel eğitim öğretmeni )bir de 10 yaşında oğlumuz var , ve birde köpeğimiz ody . biz 4 kişilik bir aileyiz. 6 Mayıs 2023 tarihinde (oğlumun doğum tarihi) Green card kazandığımızı öğrendim iğimizde ( 8-9 başvurumuzda kazandık) inanılmaz sevindik. Tabi süreç ilerledikçe bu süreç yerini strese bırakıyor. Daha önceki deneyimleri okuduğumuzda ds260 formunun erken doldurmanın avantaj olduğunu, youtube bazı tahlillerinin videolarında gördüm. Bunun üzerine ds260 formu nasıl doldurulur videosunu; yeşilkartforum youtube kanalında tek tek satır satır anlatıyor ve youtube izleyince bu forumdan haberdar oldum. Yeşilkart Formu hemen üye oldum. Ds260 Forumunu hızlı doladurabilmek için ; youtube kanalını tek tek durdurarak ne soruyor, ne cevap yazman lazım. Hepsini kendim ve ailem için tek tek sorularını ve istenilen cevapları yazıp, Word ve pdf dosyasında her bir aile bireyi için kaydettim. Tavsiyemdir dostlar yapın bence kazanmadan önce. Çünkü kazandığınızı öğrendiğinizde eliniz ayağınız karışıyor ve acele etmek istiyorsunuz ,ve tabiki yanlışıklar yapıyorsunuz. Gelelim kazandığımı öğrendiğim gün 6 mayıs 2023 akşamı o akşam 19:15 unutamam kazandığımızı öğrendik. Sonra hemen ds260 formunu doldurmaya başladım, saat 20:00 da başlayıp tüm cevaplar hazır olmasına rağmen sabah karşı 04:30 gibi bitirebildim ds260 forumun ve 7mayıs saat 10:00 submit ettim forumlarımız. Bekleme süreci başlamış olduk. Ve 2023 6 eylül günü kotanın bitiğini ve insanların mağdur olduğunu okumaya başlayınca. Kesenlikle alternatif bir şeyler bulmam gerektiğini anladım. Benim Amerikan vizem vardı ailemin hiçbir vizesi yoktu. İlk Aos sürecini araştırdım. En azından en son çare Amerikaya ben tek giderim sonra ailemi alırım ne olucak ki diye bir rahatlıyorsunuz. Ama forumları Aos sürecini deneyimlerini okuyunca sürecin böyle geçmedini anlıyorsunuz. Sağ olsun @koray2000 ulaştım ve sıcağı sıcağına kasım ayında bana tüm süreci anlatı ve bu surecin %100 kesin olmadığını söyledi. Onun hikayesini duyunca hadi beeee diyorsunuz ve stresiniz daha da artıyor. Sonra Sağ olsun Cebrail bey @figen hanımdan bahsetti forumdan, bu konularda deneyimli kendisi ve onun ile irtibat kurdum. Oda sağ olsun tüm sorulara içtenlikle cevap verdi , ne yapmam gerektiğini tek tek anlatı. İlk önce ailemde Amerikan vizesi almam gerektiğini Süreç aile için daha iyi olacağını, yoksa aile birleşim vizesini 3-4 yıl bulacağından bahsetti (F2A-F2B vize süreci). Tüm sorulara içtenlikle cevap verdi @figen hanım . Aos sürecimi girseydim onun ile devam edecektim. Bu arada önceki yıllardaki Aos sürecindeki insanların deneyimlerini okuyunca bir bakıyorsunuz a basit diyorsunuz, ama okudukça deneyimleri kazın ayağının öyle olmadığını anlıyorsunuz. F2A-F2B aile birleşim vize bekleme sürelerini 3-4 Yıl bulduğunu forumdaki insanlardan OKUYORSUNUZ ve öğreniyorsunuz, Bu ailem için uzun bir süre ve Oğlum 10 yaşında Ailemi ve onları yalnız bırakmazdım. Bakın bu süreçlerde önceki yıllarda hangi ayalarda hangi numaralara kadar gelmiş. Benim numaram 16k lardayı ,önceki yıllara göre kıyasladığınızda nasılsa gelir diyorsunuz. Dv2025 lerde ki kazanan arkadaşlarımda aynısını diyecek. Her yılın kendi süreci var. Bunu daha iyi anladım. https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY24.html diye bir sitenin var olduğunu bu formu okuyarak öğrendim. Bu site 1ocak itibari ile güncellediğini görecekseniz. Tavsiyem dostlar acil bu siteyi neyi nasıl kullanmanız gerektiğini, öğrenin. Forumda nasıl kullanmanız gerektiği yazılı. Okuyun. Artık yolumu belirledim. 1.Yol Ailem için Amerikan vizesi almak, ( 7şubatta girdim Ret aldık. Deneyimlerde yazdım.) 2. Yol; Gidişata göre Ankarayı beklemek Şubat ayına kadar tabiki. 3. Yol Şubat- Nisan Dosya Taşımak. 4. Yol Tek başıma Nisan ortası gibi amerikaya gitmek süreci oradan tek başıma halletmek. Yol haritam belli oldu. Kasım ayı ile birlikte her gün belirlediğim kosolosluklara mail atamaya başladım. Saolsun ismini yazamadığım için bağışlasın dv23 lerden kendi exel dosyasını paylaşmış forumda. Onu indirdim tek tek gidebileceğim ülkelere mail atmaya başladım. Bu arada Her gün forumu okuyorum kim ne yapmış,ne etmiş. Forumdaki @gucarslan bey ,dosyanızı taşıyın Ankaraya güvenmeyin bağıra bağıra söylüyordu. Bakın bunu ilk okuduğunuzda hemen aklınıza sıra gelir diyorsunuz. Ben 16 k lardaydım dvcharts baktım ,bu senin hole ları benim numara göre daha önce (890 dosya daha önce 2023 göre önceki sonraki kişi ve dosya sayısı.) , Hemen kıyaslama yapıyorsunuz gelir gelir diyorsun, çünkü geleceğine inanmak istiyorsunuz. Şubat ayı vize bülteni açıklandıktan sonrası gelmez dedim. Hızlandırdım maillerimi. Viyana ya ilk mailli Aralık 2023 ayında attım, Sağ olsunlar Sadece oturumu olanları aldıklarını, yardım edemeyeceklerini üzgün olduklarını söylediler. Her yere mail attım ; Hep olumsuz. En son 26 şubat pazartesi viyana tekrar mail attım ve yine üzgün olduklarını yardım edemiyeceklerini söylediler. Ve 29 şubat saat 17:30 @cebrailoz hocam viyana kabul ediyor. Mail at hemen dedi. Atıyorum gönderilemiyor, 8-10 defa atmayı denedim, gönderilemiyor. Çünkü herkes mail atmaya çalışıyor. Akşam 21:00 giden maillere baktığımda gönderildiğini gördüm. 1 mart saat 12:30 kabul ettikleri maillim geldi. Bu süreci paylaştım zaten. Benim ve ailemim şengen vizeleri vardı bilginize. 23 Mayıs Viyana mülakatından sonra mülakat deneyimini hepsini paylaşacağım. Bu arada bu süreç içeresinde Viyana süreci
    Viyana Ucak Bileti 3 kişi : 33500 TL
    Konaklama: 20000 TL 7 gün Airbnb
    1 hafta ne harcadım onuda mükalat deneyimlerinde paylaşacağım. namaste..:)

• Herkese merhaba, bizim dün Viyana'da konsolosluk mülakatımız, bugün de sağlık görüşmemiz vardı.
    Ayrıntıları bilgisayardan yazacağım ancak Viyana'da mülakata girecekler için şimdiden kısaca haber vermek istedim:
    Aşılarda yapılan son değişiklik ile yetişkinlerde de polio aşısı gerekiyormuş. Herkes gelmeden önce (çocukluktan kalma aşı kartı olmayanlar özellikle) bağışıklık için kan testi yaptırıyor mu bilmiyorum ama, bağışıklık için yaptırdığınız kan testine polio da ekleyin ve yaptırın. Burada aşı yapılırsa 40 euro ödeniyor. Çalışan kişi; isterseniz polio için antikor testi yaparız, aşı kadar tutuyor ama sonucun çıkması uzun sürüyor ve bağışıklık çıkmazsa bir daha para alıp aşıyı yapmamız gerekecek dedi. Bilginize 🍀
    (Bu yazdıklarım sadece Viyana mülakatı için)

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Dostlar ; Viyana Dosya Taşıyanlar için; pasaport teslim için atlas kayıdı oluşturmaya kalktığınızda www.ustraveldoc.com austuria tıkladığınızda giriş hesap oluşturmak için şifremi unuttum diyorsunuz. mail hesabınıza yeni şifre geliyor, Siteye girdiğinizde; ben girdiğimde benim hesabımın singapurda olduğunu gördüm. Böyle durumda durumda ne yapmanız gerektiğini yazıyorum dostlar. Altaki maili kendinize göre uyarlayıp yazabilirsiniz. Banada @cebrailoz yardım etti bu mailli taslağını ondan aldım.

Başlık : https://atlas.my.salesforce-sites.com/

Principal Applicant Name: xxxxxx
    Principal Applicant Surname:xxxxxx
    Preference Category: DV DIVERSITY
    Date of Birth:xxxxx
    My mail: [email protected]

Dear Officer.

I am the winner of the DV 2024 lottery. My file is at the Austrian
    consulate in Vienna and I will be interviewed there.

I will enter my information for the interview.

I logged into
    https://atlas.my.salesforce-sites.com/?language=English&country=Austria.

However, I saw that my account was opened through SINGAPURE
    I will be interviewing in Vienna. For this reason, I request that my
    account information be corrected as Austria.

Kind regards

Size gelen davet mailinin fotografınıda attach edip

[email protected] gönderiyorsunuz .

1-2 gün içerisinde . hemen Austuria geçiriyorlar dostlar bilginiz olsun

• @ametin-k Merhaba, benzer durumu bende yaşıyorum, dosyamı Viyana dışında Avrupa da başka bir yere taşıyabilir miyim? Örneğin Bosna Hersek???

• @Mansur e-mail atıp sorabilirsiniz. Ben dosya taşıma sürecinde 40a yakın ülkeye yazmıştım.

• @Mansur selamlar, Tabi tasina bilinir. Ama duzgun bir sekilde konsolosluklari sikmadan , basit kisa ve etkili bir sekilde anlatarak derdinizi kabul etme olasiliklari her zaman var. son iki Seneye baktinizda dv 22 de bosna hersek, barbados , hindistan,kabul etti, dv23 te de viyana, muscat, hongkok kabul kabul etmisti, hala gec bir bir zaman degil. mutlaka baska bir konsolusluk cikar diye umidim Var. En buyuk tavsiyem formu devamli takip edin. OKUYUN, her elcilige mail attin 15-20 gun araliklar ile, en azindan iciniz rahat olur. Dosya tasiyan bir cok kisi bu sekilde basaradi. surecinizde basrilar

• Herkese merhaba,

Vizem bugün issued oldu 🙂 Bu süreçte başta forum adminleri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Ben Ankara'da ikamet ediyorum ve mülakata da Ankara'da girdim. Benim GC hikayem şöyle; başvuru yaptığım esnada evliydim ve esasen eşim çok istediği için GC'a başvurmuştuk, sonuçlar açıklandığında bana çıktığını öğrendik, kendisi benden çok sevinmişti 🙂 ancak sonrasında evliliği yürütemeyip ayrıldık. Aynı durumu yaşayan kişilere boşanma evrakları konusunda yardımcı olabilmek isterim. Tabi bu boşanma süreçleri falan DS260 formumu oldukça geç submit edebilmiştim, case numaram düşük olsa da Ankara'dan mülakat gelip gelmeyeceği konusunda oldukça endişeliydim. Neyseki şansım yaver gitti 🙂

Genel olarak sağlık muayenesi ve mülakat detayları şöyle;

27 Nisan 2024; Unganlar:
    Düzen Lab'ın olduğu binanın 4. katına çıkıp öncelikle pasaportumu ve COVID19 aşı kartımı teslim ettim. Ardından kan alma işlemi için yönlendirildim. 47,5 dolar ödeme yaptıktan sonra 1 tüp kan alındı ve akciğer filmi için başka bir kata gönderdildim. Filmi de çektirdikten sonra (kulağımdaki piercingler sıkıntı olmadı bu arada) başvuru yaptığım yere geri döndüm ve doktor muayenesi için 2 saat sonra gelmemi söylediler. Kliniğin hemen yanında Kuğulu Park'ta kahvemi alıp beklemeye başladım. Yaklaşık 45 dk sonra Unganlardandan aradılar ve hekimin uygun olduğunu gelebileceğimi ilettiler. Dönüp hemen doktor muayenesine geçtim. Dr Mehmet Bey muayene işlemini gerçekleştirdi, daha önceki aşılarıma dair herhangi bir belge olmadığı için hiç bir şey beyan edemedim. Tek bir kolumdan yalnızca 1 iğne yapıldı. Herhangi bir kronik rahatsızlığım olup olmadığını, daha önce kaç kez Amerika'ya gittiğimi sordu. Herhangi bir rahatsızlığım olmadığını ve daha önce hiç Amerika'ya gitmediğimi söyledim. Yaklaşık 5 dakikada muayene işlemi bitti. Tekrar başvuru yaptığım yere dönüp, 340 dolar ödeme yaptım ve ertesi gün 3'ten sonra gidip dosyamı teslim aldım.

8 Mayıs 2024; Mülakat/ Ankara:
    Sabah 8.45'teki randevuya Ankara'da ikamet etmem sebebi ile telaşsız bir şekilde gittim, 8:30'da kapıda oldum. Yaklaşık 20 kişilik bir kuyruğun sonuna geçtim, görevli polis 8:45 randevusu olan varsa öne geçsin dedi, o şekilde en öne geçtim ve güvenlik noktasından sonra o meşhur bahçeye çıktım. Tekrar başka bir kapıdan geçip yine bir sıraya girdim, görevliye pasaportumu verip lottery için geldiğimi söyledim. Bekleme alanını gösterip burada bekleyin sizi yönlendirecekler dedi. İçeride yaklaşık 50 kişi falan vardı ve anladığım kadarıyla %90'ı İran vatandaşı idi. Yaklaşık 1 saat bekledikten sonra, vezneye geçmem için ismim okundu. 330 dolar ödeme yapıp, sıra numaramı aldım. Salonun diğer kısmına geçerek numaramın yanmasını bekledim. Numaram yanınca vezneye geçtim, nazik bir hanımefendi ilk olarak ingilizce biliyor musunuz diye sordu, biliyorum dedim. Ardından istenilen evrakları tek tek istedi, verirken mümkün mertebe dosyadan sessizce çıkarmaya gayret gösterdim. Özellikle GC başvurusu yaptığım esnadaki medeni durumumu ve oradaki bilgileri doğru beyan edip etmediğimi kontrol etti.
    Boşanma evrakları : Gerekçeli Karar ve Kesinleşme Şerhi (ilgili aile mahkemesinden aslı gibidir kaşesi ile birlikte ıslak imzalı) + yeminli tercüman çevirisi
    Bunların çevirilerini geri verdi, gerek yok dedi.
    Bunun haricinde diğer dökümanlar için özel bir durum olmadığı için ayrıntıya girmiyorum.

Dökümanları teslim ettikten sonra, diğer taraftaki (veznenin olduğu) salona geçip tekrar aynı numaranın yanmasını bekledim. Gözlüklü hanımefendinin olduğu bankoda numaram yandı. Benden önceki arkadaş görüşmeyi Türkçe talep ettiği için tercüman da oradaydı. Hanımefendi İngilizce biliyor musunuz dedi, evet dedim. Tercüman ayrıldı.
    Sağ elimi kaldırıp yemin ettiğimi onayladım. Parmak izi, önce sol 4, sonra sağ 4 ve baş parmaklar.
    Sorular şu şekilde idi: (G: Görevli hanımefendi, B: Ben)

G: En yüksek mezuniyetiniz nedir?
    B: Lisans (diploma fotokopisine tik koydu)
    G: Daha önce evlendiniz mi?
    B: Evet (dökümanları kontrol edip, nüfus kaydına ve boşanma evrağının üstüne üstüne tik koydu)
    G: Daha önce yurtdışında yaşadınız mı?
    B: Öğrenci olduğum dönemde kısa bir süreliğine (6 ay) Çek Cumhuriyetinde yaşadım.
    G: Tamam o halde oraya ait polis kayıtlarına gerek yok. Nereye gitmeyi planlıyorsunuz Amerika'da?
    B: Los Angeles
    G: Orada tanıdığınız birileri var mı?
    B: Evet arkadaşlarım var.
    G: Banka hesabınızda ne kadar var?
    B: Yaklaşık 25 K (Banka hesap dökümanlarına tik koydu) (19K dolar, gerisi altın hesabındaydı)
    G: Amerika'da ne iş yapmayı planlıyorsunuz?
    B: Şu anki işime devam etmeyi planlıyorum. (global bir ilaç firmasında klinik araştırma uzmanıyım bu arada)
    G: Tebrikler, Amerika'daki hayatınızda başarılar dilerim ve gülümseme 🙂 pasaportunuzu 1 hafta sonra PTT'den alabilirsiniz.
    B: Teşekkürler 🙂

Herkese kendi sürecinde başarılar ve bol şans diliyorum 🍀
    Sevgiler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.1k

| | | |