Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhabalar ve sürecinde başarılar. Bi sorum olacaktı.
    Cn 24 bin ve kcc mail attığımda şuan 4.tip mail cevabini alıyorum.
    Birkaç ülkeye oturum ve calisma izni almak için yollar arıyorum fakat kafama takılan bir soru var.
    Bu durumda kcc ile mi yoksa konsoluklami iletişime geçmeliyiz?
    Yada taşımak istediğimiz ülke konsolosluğunun oturum vs. Olması halinde bile taşımadığını gördüğümüz bazı örnekler var .
    Bu gibi durumlarda nasıl Bi yol izleyebiliriz?
    Sizinde bildiğiniz gibi oturum vs. Cok pahalı işlemler ve yanlış Bi kurşun atmak bizi korkutuyor. Şimdiden teşekkürler görüşleriniz için..

• @Movistar74 nüfus ile ilgili olanları nüfus müdürlüğünden alacaksınız, öncesinde randevu almanız gerekebilir. Adli sicil kaydına ilişkin evrakı herhengibir yer Cumhuriyet Başsavcılıklarından kim için alınacaksa onunla beraber giderek kolayca alabilirsiniz. Kolay gelsin

• @symbi0te Teşekkür ederim, o zamana kadar halletmiş olurum umarım.

• @Movistar74
    Selamlar aslında bu sorunun cevabı konunun ilk iletisinde mevcut. Aşağıya alıntılıyorum.

@crazycells, içinde söyledi: DV2024 Mülakat Deneyimleri

Dogum Belgesi
    (TC vatandaslari icin bu belge Vukuatli nufus kayit ornegi'dir, e-devletten cikarabilirsiniz. Cocuklariniz icin de kendi nufus kayit ornegini kullanabilirsiniz. Cocuklarinizin bilgilerinin bu belgede yer aldigindan emin olun!)

Polis Belgesi
    (TC vatandaslari icin bu belgenin ismi Arsiv Kayitli Adli Sicil Kaydi'dir. Eger adli sicil kaydiniz temizse e-devletten, eger sicilinizde kayit varsa adliyelerden belgeyi temin edebilirsiniz. Belgenin "arsiv kayitli" oldugunda emin olmalisiniz. Bu belgeyi sadece 16 yasindan buyuk kisiler icin saglamalisiniz. 1 yildan fazla yasadiginiz ulkelerden, veya su an yasadiginiz ulkede 6 aydan fazla suredir yasiyorsaniz yine bu belgeyi bu ulkeler icin temin etmelisiniz (ilgili konu), eger bir ulkede suc islediyseniz ya da suclu bulunduysaniz yasiniz veya ulkede ne kadar kaldiginiz onemli olmadan bu belgeyi temin etmelisiniz!)

• @mrt-gkce merhaba bizim case number 21xxx numara taşıma ile ilgili birşey yapsakmi beklesekmi nasıl olacak hiç bilmiyorum ☺

• Merhaba , Frankfurt konsolosluğunda girecekler AIS kaydı yaptıramıyormuş sanırım, bunun yerine Frankfurt'ta kullanılan ve tamamlamamız gereken başka bir işlem var mıdır acaba bilen var mı?

• @Summer-0 İmzanızda tarihlerde bir terslik mi var? Sağlık muayenesi, mülakattan 1 gün sonra ?

• ⭐⭐⭐

@mrt-gkce henüz aktif olmadığınız için asıl KCC ile ilerlemeniz gerekir ama oturmunuz yoksa bir yerde direk konsoloslukla şansınızı denemeniz lazım çünkü KCC oturumsuz taşımaz.

Bir diğer nokta yerinizde olsam tekrar sorgulama maili atarım normalde numaranız aktif olmadan 4. Tip mail almamanız gerekiyor size hatalı cevap atmış olabilir KCC

• @Emre-Kurtulmuş cevap için teşekkürler. Tekrardan bi sorgulama yapicam dediğiniz gibi bir hata olabilir. Oturumsuz işimizin zor olduğunu biliyorum o yüzden oturum izni alip deneyeceğim ama korkum o süreye kadar aktif olursam konsolosluğun tutumu nası olur.

• @Emre-Kurtulmuş KCC konusunda tip4 olunca artık KCC ile değil konsolosluk ile iletişime geçilmesi gerektiği yazmıyor mu hocam?

• @Emre-Kurtulmuş bize de 3. Tip mail geldi ve nasıl yorumlayacağımızı bilemedik acaba bu ayki bultende current mi olacağız 🤔

• ⭐⭐

@Summer-0 Evet var, size gelen mülakat mailinde yönlendirilme yapılmış olmalıdır. Oradan üyelik açıp pasaportlarınızı kayıt edip nasıl teslimat istediğinizi tercih etmelisiniz.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@asilolcu evet ama bu arkadaşımızın 4. Tip mail almaması gerekiyor normalde çünkü numarasını 20Klarda gördüm eğer yanlış değilsem. Aktif olmayan bir numara 4. Tip cevaba dönmemeli. KCC dikkat etmeden hatalı cevap vermiş olabilir

• @Neslihan-Demir imkanınız varsa hemen araştırmaya başlayın derim.

• @Prm-oguzhan Merhaba,17 Ocak'ta benim de randevum var ancak şu Unganlar'a gitmeden mülakate çağırılma maili gelmesi gerekli ya,bu mail ne zaman gelir size geldi mi acaba?

• ⭐⭐

@toykan17 Hatirlatma mailinin bir onemi yok siz mulakatiniza hazirlanin bazen mulakattan 2-3 gun once geldigi bile oluyor.

• ⭐⭐

@Neslihan-Demir Siz bu durumu dusunurken diger talihliler mail ile sorgulama yapmaya devam ediyor hatta 3. veya 4. tur maillerini atiyorlar diyebilirim. Imkaniniz varsa en kisa surede mail sorgulamasina baslamaniz faydaniza.

• @achillesoag Teşekkür ederim istenen belgelerin yazıldığı mail olduğu için önemsemiştim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak AIS kaydı sadece ankara için değil, çoğu konsolosluk için var.
    net bilmediğiniz konular için yorum yapmaktan kaçının lütfen.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |