DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Lifepark-0 Sabırla, belli aralıklarla talep etmeye devam edin. 10 gnde bir defa atılan e-mail’in spam olacağını sanmıyorum.

• @Lifepark-0 Merhaba, bende birçok avrupa ülkesine evelki hafta mail attım.Çoğu dönüş yaptı.Vatandaşlık yada oturum istediklerini belirttiler.Şuanda noel tatilinde konsolosluklar.Ocak ayının 2.haftası tekrar atmak mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.

• Arkadaşlar, DV2023'de dosya taşımayı kabul eden konsolosluklar (Maskat, Hong Kong, Viyana) bu sene nasıl dönüş yapıyorlar? Kabul etmediklerini biliyorum fakat ileride kabul edebiliriz tarzında mı dönüyorlar yoksa kesinlikle taşıyamayız tarzında mı? Mail atanlar olduysa cevaplarsanız sevinirim. (Bu arada yanlış anlaşılmasın kendim de mail atarak öğrenebilirim fakat sürecin başından konsoloslukları yıldırmak istemiyorum.)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blackmamba24 kendiniz atıp öğrenin bence.
    başkaları siz bunu düşünürken gerekli cevapları alıyor çünkü..

• @gucarslan Hemen başlıyorum. Cevap için teşekkürler.

• @gucarslan verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. hemen sonrasında bir yanıt daha göndermiş KCC ''Thank you for your inquiry.

The applicant should carry this information with them to their interview appointment.
    An interview for this case has been scheduled at the American Consulate/Embassy in Ankara on February 21st, 2024. You will receive a notification letter by email within the next 7-10 days, from [email protected]. Within 3-5 days of receiving the letter, you will be able to log into https://dvprogram.state.gov/ to verify your appointment date. Please follow the instructions provided at https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected.html for Interview Preparation and Fee Payments. The Kentucky Consular Center has completed the processing of your case and forwarded it to the interviewing office. Further inquiries should be addressed to the interviewing office listed above and you should carry any new or changed information with you to your interview appointment.'' şu an yapmam gereken herhangi bir şey var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asiza hayır, lütfen ilk iletimde dediğim şekilde hareket edin..
    kcc ile işiniz kalmadı, sadece konsolosluk ile iletişime geçmelisiniz.
    bol şans.

• @gucarslan teşekkürlerr

• arkadaşlar herkese merhaba - bu başlığın ilk sayfasına baktım ama göremedim, daha önce yazıldıysa bu soru özür dilerim şimdiden..

benim mülakatım abu dhabi'de olacak, yaklaşık 2 senedir birleşik arap emirliklerinde yaşıyorum. öğrenci diploaması, adli sicil kaydı vs gibi belgeleri noter onaylı olarak ingilizceye çevirmem gerekecek mülakat için değil mi?
    noter onaylı çeviri genelde kaç gün sürüyor ve çeviriyi yaparken özellikle green card olduğunu söylememize gerek var mı?
    sizce ingilizce dışında bir dil için ayrıca çeviri yapılması gerekir mi? daha önceki tecrübelerinizi paylaşırsanız noter çevisiyle alakalı çok sevinirim.

• Mülakat sırası tam olarak nerelerde acaba bilgisi olan var mı ?

• Bu ileti silindi!

• @SdasCtz sizi tebrik ederim. Hayırlı olsun.
    Bir şey sormak isterim size. Taşıma işleminiz varandaşlıl veya ikamet ile mi oldu. Veya başka bie sebeble mi. Onu merak etmiştim. Teşekkürler…

• @sonokege merhaba Karadağ da çalışmaya başladım o sebeple oturum aldım öyle taşıdım .

• ⭐⭐

@Kerem-Turgut Henüz sizin gireceğiniz konsoloslukla ilgili deneyim olmayabilir kaldı ki öncelikli olarak mülakata gireceğinizi konsolosluğunun önergelerini takip etmenizde fayda var, noterli olup olmaması onların kararıdır her ülke noteri tekabül etmez, apostolic tercih edebilir ya da her ikisini de. İngilizce dışındaki bütün belgeleri çevirtmeniz gerekiyor orası kesin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ömer-4 benim bilgim var.
    lösev'e 3000TL bağış yapıp dekontu buraya atarsanız söylerim ama..

• Dv2024 talihlileri sanırım dosyalarını taşımak için arayışta.
    Şirket kurarak oturum izni alma denenebilinir sanki.
    Uygun şartlı ülkeler vardır diye umuyorum. Araştırmakda fayda var.

• merhaba arkadaslar, dosya numarasi current olmadan konsolosluklara mail atmamizda bir sakinca var mi? Mail atip da olumlu donus alan var mi?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 
  • ⭐⭐

@kucuk Hic bir sakinca yok. DV23 surecinde cutoff olmadan dosya tasiyan bir cok talihli oldu hatta dosyasini tasiyip bulten current olmadigi icin mulakat alamayan talihliler de var.

• @achillesoag cut off olmadan taşıyanlar ; tip 3 maili alıp dosyasını taşıyanlar tabi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

178

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.4k

| | | |