Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Sn @Chromium maalesef bende sizin görüşlerinize katılmıyorum. Daha iyi fırsatlara kavuşmak için gidiyoruz diyelim. Memleket düşmanlığı yapmanın pek doğru olduğu kanaatinde değilim. 21 senedir kamuda çalışan, bir çok kez hakkı yenen biri olarak, FETÖ cü pisliklerin haksızlıklarına maruz kalmış biri olarak çözümü hiç bir zaman bırakıp gitmek olarak görmedim. En sonunda da mücadelemi kazandım. Geçte olsa kariyer planımdaki yere ulaştım. Üstüne basa basa söyleyebilirim ki bu ülkeyi de çok seviyorum. Fena sayılamayacak bir gelirim de var. Ama bizim ufaklığın eğitimini böyle bir fırsatı yakalamışken dışarıda almasını istiyorum. Burada her sene yaklaşık 60 bin TL gibi bir eğitim bütçesi ayırmak yerine orada devam etmesini istiyorum. İnsanların mutlaka yurtdışına çıkması gerektiğini düşünüyorum. Vizyon sahibi olmak için.
    Ama kaçma düşüncesi ile gitmek tekrar söylüyorum bence doğru değil. Ayrıca madem burayı çok seviyorsun burada kal benim GC hakkını yeme demek de yanlış. Eninde sonunda Türkiye'ye dönüşümüz olacak.

Önemli Not: Başka bir forumda okumuştum. Sırf Green Card sevdalılarına inat çıkma ihtimalinizi azaltmak için başvuru yapan kişiler var haberiniz olsun. Bazı şeyleri çok fazla dillendirirseniz çaresizliğiniz giderek artar. Kalkar bir grup binlerce kişi adına başvuru yapar sırf size inat.

Herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle. 2019 inşaallah uğurlu gelir.

• @deejake haklısın her söylediğinde yorum yapacak birşey kalmamış.
    umarım hepimize çıkarda daha iyi şartlarda yaşarız çocuklarımız daha iyi eğitim alır geleceği olur.
    adam burda müdür olmuş elde yok avuçta yok
    amerikaya gidiyor burdaki diploması orda geçmiyor (denklik eğitimi alması gerekli geçerli olması için)
    aerikada sıfırdan hayat kuruyor daha iyi şartlarda yaşıyor burda koltuk takımı alamayacağın paraya orda tüm ev eşyasını diziyor
    bir veya iki maaşa araba alıyor paranın alım gücü işte
    herşey herkesin gönlünce olur inş.

• ⭐⭐

Anlamadığım ben Amerika'ya gideceğim orada Ermeni diasporasına katılacağım sonrasında da Filistin düşmanı Yahudi derneklerine üye olup bütün ömrümü Türkiye aleyhtarı oluşumlara hizmet ederek harcayacağım mı dedim de tepki görüyorum anlamadım. 🙂

Demek istediğim ben Amerika'ya yerleşirsem bir şekilde arkama bile bakmam. Türkiye ile ilgili olumlu veya olumsuz hiçbir şeye katılmam. Budur benim için.

Bir diğer mesele kimse doğduğu yeri sevmek zorunda değil. Bu Almanya olur, İsveç olur, Türkiye olur. Hiçbirimize doğdumuz yeri secme şansı sunulmadı. Kimse bu doğum lotosundan çıkan sonuçtan memnun kalmak zorunda değil. Memnun kalmadığımız için de buradayız zaten. Dünyadaki en saçma şey şu sitedeki birine Türkiye'yi niye sevmiyorsun diye çemkirmek olur. Sevdiği halde giden var mıdır vardır ama herkes böyle olmak zorunda değil.

• Çok yoğun, yorgun, yine hakkınız yenmiş, hakarete ve nefret söylemlerine maruz kaldığınız bir günde "bankamatikte askerlik yapmak" tabiri bu ülkeden gitmek istemenize hatta böyle bir platformda bile diğer üyeye nefret kusan, çekinmeden haklıymış edasıyla hakaret edebilen insanları görmek bu ülkeden nefret etmenize neden olabilir malesef. Herkesin görüşüne sonsuz saygılar...

• ⭐⭐

Sn. @centralpark ben mi kaçırdım bilmiyorum ama bir yorum dışında her hangi bir hakarete rastlamadım. O da biraz etki tepki olmuş. Bu forum geçmişte de şimdide en düzgün ortamlardan bir tanesi. Zaten bu formun amacı bir şeklide yurt dışında yaşamak isteyenlerin buluştuğu bir yer. Hiç kimse bir yere giderken bir yerlere hesap vermek ya da neden göstermek zorunda da değil. Herkes istediğini yapmakta özgür.
    Selamlar,

• @caglaror Bir köşe yazısı: Yeni yıla beyin göçüyle girmek içinde söyledi:

@newman dileğiniz nefret söylemi bence.

benim ki nefret soylemi degil @caglaror, bak ne idugu belirsiz adam acikca turkiye'den nefret ettigini soyluyor. bir digeri turk insaninina nasil nefret beslemeyelim diyor. ben sizin gibi terbiyeli bir katilimcidan bu serserilere mudahale etmenizi beklerdim. sozlerinin nefret soylemi oldugunu ve ayrica butun dunya'da kanuni cezayi gerektirdigini bilmeniz gerekir.

laf buraya gelmisken; sn @crazycells'in de turkiye'ye ve turk insanina karsi alenen islenen bu nefret suclarina bu forumda musade etmemesi gerektigini kendisine bildirmek isterim.

• @chromium Bir köşe yazısı: Yeni yıla beyin göçüyle girmek içinde söyledi:

Anlamadığım ben Amerika'ya gideceğim orada Ermeni diasporasına katılacağım sonrasında da Filistin düşmanı Yahudi derneklerine üye olup bütün ömrümü Türkiye aleyhtarı oluşumlara hizmet ederek harcayacağım mı dedim de tepki görüyorum anlamadım. 🙂

Demek istediğim ben Amerika'ya yerleşirsem bir şekilde arkama bile bakmam. Türkiye ile ilgili olumlu veya olumsuz hiçbir şeye katılmam. Budur benim için.

Bir diğer mesele kimse doğduğu yeri sevmek zorunda değil. Bu Almanya olur, İsveç olur, Türkiye olur. Hiçbirimize doğdumuz yeri secme şansı sunulmadı. Kimse bu doğum lotosundan çıkan sonuçtan memnun kalmak zorunda değil. Memnun kalmadığımız için de buradayız zaten. Dünyadaki en saçma şey şu sitedeki birine Türkiye'yi niye sevmiyorsun diye çemkirmek olur. Sevdiği halde giden var mıdır vardır ama herkes böyle olmak zorunda değil.

turkiye'yi sevmiyorsun meselesi degil biraz okudugunu anlamaya calis hemen tepki verme. turkiye'yi sevmeyebilirsin elestirebilirsin ama eger sen bir ulkeye ve halkina toptan nefret besliyorsan o laflarini sana yedirirler, bak bu lafimi yabana atmayasin.

• @hockeyumpire2 Bir köşe yazısı: Yeni yıla beyin göçüyle girmek içinde söyledi:

@newman kimsenin ifade ozgurlugune karisamaz ,yargilayamazsiniz!

turkiye'ye ve turk insanina karsi nefret soylemini fikir ozgurlugu kapsaminda degerlendiren "akila" yanit vermeyi gereksiz buluyorum.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@newman Bir köşe yazısı: Yeni yıla beyin göçüyle girmek içinde söyledi:

@knnrn Bir köşe yazısı: Yeni yıla beyin göçüyle girmek içinde söyledi:

@newman Biz ülkemizi ve insanını seviyoruz. Ama yozlaşmış insanları "Türk insanı" olarak görmüyoruz maalesef.
    Ayrıca yukarıda paylaşılan videonun "road rage" ile ilgisi olmadığını anlayamamışsınız. Burada topluma hizmet etmek için görevlendirilmiş kişilerin kendilerini toplumdan üstün görmeleri durumu var, ve bunlara karşı hakkımızı savunabileceğimiz bir adalet sisteminin olmayışı.

kenan sen ne zaman turkiye'ye kin kusanlara hop dense boyle yirtik don misali firlayip racon kesiyorsun. adamlar turkiye'den ve turk insanindan acikca nefret ettiklerini soylediklerinde niye mudahale etmezsin? yoksa burada turkiye'ye ve ulusuna nefret kusmak serbestmidir?

Üslubunuz eleştirdiğiniz insanları haklı çıkarıyor. Yozlaşmış insanlara saygı duymuyorum ve bu benim saygı duymayan halim.

"Güzel ülkemiz, güzel insanlarımız" diyenlerin hep böyle iğrenç bir üslupla yazmaları tesadüf olamaz herhalde. Türkiye'de büyük bir yozlaşma olduğunu kabul edemiyorsanız diyecek bir şeyim yok.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Amerika’ya gitme ve gitmek isteme sebeplerimizi şu başlık altında konuşmaya devam edebiliriz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/312/amerika-ya-gitme-sebepleriniz/

• @centralpark sanırım okumadınız yada hızlı okuyup satır aralarını göremediniz. "bankamatikte askerlik yapmak" tabiri beni eleştirenin ve beni küçük görenin benden çok katkıda bulunmamasıdır. Yoksa bankamatikte askerlik yapmak bence bir seçimdir ve yapmak utanç verici bir şey değildir. Hiç kimse bu dünyada başkalarının vatanseverliğini ölçme hakkına sahip olduğuna inanmıyorum. Benim nacizane anlayamadığım bir şey var o yazıda sizi rahatsız eden ve yanlış gördüğünüz sadece bankamatik olayımı? Birilerinin haksızlık yapmaları, vatan haini yapıştırmaları değil sadece bumu? Cevap vermek zorunda değilsiniz sadece umarım beni anlamışsınızdır. Hiçbir zaman kimseyi küçük görmedim zaten istesemde yapamam. Ben herkesin birbirlerine saygı duyduğu ve etiketlemediği bir ortamın svunucusuyumdur. Zaman zaman yanlış anlaşılıyoruz ama niyetimiz kötülük değil bilakis iyiliktir. Sağlıcakla kalın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newman Bir köşe yazısı: Yeni yıla beyin göçüyle girmek içinde söyledi:

@chromium Bir köşe yazısı: Yeni yıla beyin göçüyle girmek içinde söyledi:

turkiye'yi sevmiyorsun meselesi degil biraz okudugunu anlamaya calis hemen tepki verme. turkiye'yi sevmeyebilirsin elestirebilirsin ama eger sen bir ulkeye ve halkina toptan nefret besliyorsan o laflarini sana yedirirler, bak bu lafimi yabana atmayasin.

hickimse butun Turkiye'yi ya da Turkiye'deki tum insanlari kastederek bu sekilde bir ifade bulunmamis sayin @newman , kusura bakmayin ama sizin yazdiklarinizi size iade ediyorum, biraz okudugunuzu anlamaya calisin, hemen tepki vermeyin.

Hos, bunu belirtmis olsalardi -ifadeye gore degismekle birlikte- yine de buyuk ihtimal bir sorun gormezdim. Bir cumlenin icinde "nefret" kelimesinin gecmesi bunun nefret soylemi oldugu anlamina gelmiyor. Nefret soylemi icin tehdit veya asagilama gerekiyor, burada sadece elestiri var, bazilari agir yapmis bazilari hafif, bazilari sitemde bulunmus ama nefret soylemi yapan birini goremiyorum.

Kusura bakmayin ama arkadaslarin bu konuda yozlasma ve cehalet nedeniyle Turkiye'yi begenmedigini soyledigi oldukca acik, siz Turk kelimesi gecince milliyetci kisiliginiz etkisiyle provokasyon yapmissiniz.

Eger ABD'nin ya da baska ulkelerin ne kadar kotu oldugunu anlatmak isterseniz ya da Turkiye'nin ne kadar iyi bir yer oldugunu anlatmak isterseniz bunu ayri bir baslik acarak foruma tasimalisiniz. Bu konu basliktan da belli oldugu uzere "beyin gocu" konusu. Maalesef sizinle kokten farkli fikirlere sahip kisilerle ayni baslik altinda yazmamalisiniz. Cunku anlasmaniz mumkun degil. Merak etmeyin sizin acacaginiz konuya hickimsenin su sekilde bir sey yazip, konuyu provoke etmesine izin vermeyecegim:

turk insanina nefret besleyenlere soylenecek tek soz; gidisiniz olsun, bir daha bu guzel ulkeye donusunuz olmasin.

Siz kelime gruplarini cimbizlamayi ve anlamlarini carpitmayi seviyorsunuz, daha onceden de biliyorum. Ben 3 gunlugune sizi yasaklamistim ama tum yazilanlari ve cevaplari ancak okuyabildim. Ban surenizi 2 haftaya cikariyorum. Sonrasinda foruma giris yapabilirsiniz, fakat uslubunuzu degistirmeniz gerekecek. Bu surecte bana ulasmak isterseniz ya da size cevap hakki dogdugunu dusunuyorsaniz [email protected] adresine email gonderebilirsiniz.

• Benzer yazilari yazdigimiz baska bir baslik var miydi? Simdilik buraya ekleyeyim gerekirse tasiriz.

• Beyin göçünün artmasına şaşılmaması gerek. Yıllardır entelektüel birikim gerektiren meslekleri icra eden insanların maymun edilmesine, şiddet görmesine susuldu. Sosyal medyada bu insanlar için bangır bangır "s...n gidin!" yazılırken biz hep anlatmaya çalıştık, bu ülkenin ekonomisinin ayakta kalabilmesi için bu insanlara muhtacız, bu ülkenin ekonomisi AVM'ler bir takım yandaş müteahhitler ile değil bu insanların yaptıklarıyla dönecek saçmalamayın diye... Bir güruh var ki biz bunları anlattıkça daha çok saldırganlaştılar, ağızlarından salyalar saçarak üzerimize daha çok geldiler. Yani iyi kötü yıllardır akademinin içinde olan birisi olarak söylüyorum, işini hakkıyla yapmaya çalışan, üretmeye, yeni bir şeyler ortaya koymaya çalışan insanların önü öyle bir kesiliyor ki; bu insanlar öyle bir eziliyor ki aklınız almaz... Hani uygun başlıklara uzun uzun kendi deneyimlerimi de yazarım, fakat şu anda ben dahil pek çok akademisyen "gider bulaşıkçılık yaparım, ama özgürce yazarım." kafasında. Bu tersine beyin göçü projeleriyle önlerine milyonlarca tl serilse dönmeyiz diyorlar. Çünkü Türkiye'de maalesef aklını kullanan insan istenmiyor...

• ⭐⭐⭐⭐

@Chromium, içinde söyledi: Bir köşe yazısı: Yeni yıla beyin göçüyle girmek

Yahu ben karnımı doyuruyorsam afedersin boş zamanlarımda eşek gibi çalıştığım için doyuruyorum kimse bir ülkenin vatandaşı olduğum için havadan cebime para koymuyor. Bu Türkiye'de de böyle, Almanya'da da böyle Amerika'da da böyle. Senin gibi vasat bir herif bunu bile düşünmekten aciz başkasına çapsız diyor. Bence sen dikkat et bu zekayla Amerika gibi rekabetin çok yoğun olduğu bir yerde seni maymun ederler sonra da güzel ülkene geri postalarlar ne olduğunu bile anlamazsın.

şimdi geçmiş yazılara bakarken gördüm geleceği görmüşsünüz resmen 😃

• Bu konuyu daha yeni gordum ve yurtdisina goc ile ilgili daha once okumus oldugum bir yaziyi paylasayim:

Benzer Başlıklar

• 9
  • 8
  • 16
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |