DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Prm-oguzhan bulunduğunuz bölgedeki askerlik şubesine gidip ıslak imzalı almaya çalışın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Önder-Bilgiç, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaşlar daha önce de yazmıştım görmeyenler olabileceği için tekrar yazmak istedim. DV23 talihlisiyim vizemi ağustos ayında aldım. süreç çok sancılı geçtiği için dosyasını taşıyabilmek için çırpınanlardan biriydim ve bu süreçte yaklaşık 60 ülke konsolosluğuna mail attım ve aldığım cevapları derleyip bir tablo oluşturdum. dosya taşımayı düşünen varsa oluşturduğum tabloyu paylaşabilirim. daha önce paylaştığım arkadaşlar da diğer kişilerle paylaşabilirse herkese az da olsa fikir verebilir.

eğer hazırladığınız bir tablo varsa iletinize ekler o şekilde gönderebilirsiniz iletinizi.
    borsaya açıkmak için talep toplayan firmalar gibi "... varsa paylaşabilirim" şeklinde ileti girseseniz bütün talihliler bana da paylaşın diye iletinize cevap verir.
    bir tablonuz varsa lütfen iletinize ekleyip o şekilde gönderin ki iletinizi gören herkes yararlansın bu konudan.
    teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Seher-Yvz-Gülsever aramamışsınız efendim, aramamışsınız.
    aramış olsanız ileti yazdığınız başlığın 3. iletisini okumuş olurdunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melikemim gerekmez.
    mülakat almadan o kısım ankara olarak güncellenmez.

• Herkese merhaba, 2024 talihlisiyim ancak Rusya ikamet ediyorum. Süreci Rusyadan deneyimleyenler oldu mu? Buradaki american konsolosluğu durumunu da bilmiyorum.

• @melikemim, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Satisfaction ben current olunca ankara yazıyor sanıyordum o zaman sizinde kcc yazıyor değil mi?

Evet, bende de KCC yazıyor şu anda. Mülakat tarihi aldığımda Ankara yazacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selik moskova konsolosluğu kapalı, hiç kontrol etmediniz mi?

• @gucarslan ssn numarasının cevabını yanlış yapmanın önemini bulamadım sormak istediğim buydu aslında mail alırsak açtırıcaz inşallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Seher-Yvz-Gülsever siz isteseniz de istemeseniz de snn basılacak, hayır demenizin bir anlamı yok.

• çok teşekkür ederiz @gucarslan bey 🙏 olumsuz bir durum olur mu diye düşünüyorduk ama içimizi rahatlattınız.

• Merhaba arkadaslar,( Bahrain icin )Bankadan hesap dokumu aldim fakat sadece resmi ( official ) kaseli olarak verdiler.Taleb ederken green card diye belirtmistim ozellikle daha once deneyimlemis kisilerin yorumuna ihtiyacim var bu konuda

• ⭐⭐

@eray26 Oncelikle hesap dokumunuzu mulakat tarihine yakin bir vakitte almaniz sizin icin daha iyi olacaktir. Konsolosluk guncel bir belge talep edebilir cunku daha cutoff bile olmamissiniz , mulaktiniz onumuzdeki 2-3 ay icerisinde planlanamayacaktir. Banka hesap dokumu ve diger sorularinizin en net cevabi icin icin farkli ulke kazanani oldugunuzu ve dosyanizin bahrain konsoloslugunda oldugunu belirterek konsolosluga mail atmaniz ve oraya sormaniz daha dogru olacaktir. Normal sartlarda yaptiginiz islem dogru fakat mulakat aninda bir sorun yasamamak adina konsolosluga direkt sormak faydaniza olacaktir.

• @achillesoag bilgilendirmeniz icin tesekkur ederim. Belgeleri simdi herhangi bir problem pruz ile karsilasir miyim diye topluyorum. Mulakat maili aldigimda hepsini tekrar edinecegim.Suanki on calisma gibi.

• @gucarslan aradığım cevap buydu tam olarak teşekkür ederim

• Arkadaslar vizeyi alıp amerıkaya gıttıgımızde adres gosterdıgımız sehre mı gıtmemız gerekıyor? Bır de ne kadar sure kadar ılk gıdısımızde kalmamız gerekıyor? İllaki greencardı alıp mı donmemız gerekıyor,sonradan arkdaslarımız postalayabılır mı bıze? Bır de amerıkaya ılk gıttıgımızde ne kadar para olması lazım cebımızde kontrol edıyorlar mı? Bır de ılk nereye gıdersen o eyalete mı baglı oluyorsun?

• Herkese selamlar, Almanya'da yüksek lisans ile oturum alıp dosyasını taşıyan birisi oldu mu acaba?

• Merhaba, iyi akşamlar. Bu ay henüz bülten veya mülakatla ilgili bir gelişme olmaması normal mı? Geçen aylarda daha erken yayınlanmıştı sanırım ve 3.hafta mülakatlar dağıtılmıştı bu yüzden sormak istedim.

• @ozmell birde gerçekten gitmek istediğinize eminmisiniz?

• @ozmell Öyle bir zorunluluk yok. Arkadaşınız istediğiniz yere postalayabilir. Yanılmıyorsam 5000 dolara kadar sorun yaşanmıyor. Fakat tam olarak emin değilim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.3k

| | | |