Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,

21 Kasım tarihinde DS-160 formunu doldurarak 10 Ocak tarihine Ankara'dan randevumu aldım. Ancak formu doldurduktan sonra formu doğru doldurup doldurmadığım ile ilgili olarak bazı endişelerim oldu. Özel bir şirkette 8.yılım ve şu anda yönetici pozisyonunda çalışıyorum. Makine/ekipman tedarik ettiğimiz firma kendi tesislerini ziyaret etmemiz ve yerinde inceleme yapmak adına bizi tesislerine davet ediyor. Bu kapsamda bir davet mektubu da paylaşacaklar. Aynı zamanda artan vakitte de 2-3 gün süreyle Miami'de turistik olarak vakit geçirmeyi hedefliyorum.

Bu bilgiler ışığında:

• DS-160 formunu doldururken sadece B1 yerine B1/B2 vizesini seçtim doğru mu yaptım?
    • Ziyaret masrafı için "Present Employer" seçtim. Şirket bununla ilgili detaylı bir vize başvuru metni verebiliyor.
    • Çifte vatandaşlık (Bulgaristan) bilgilerimi ve pasaport bilgimi forma ekledim. Olumlu veya olumsuz etkisi olur mu?
    • Benimle beraber gitmesi muhtemel 2 kişi için daha vize başvurusu yaparak aynı şirketi referans olarak gösteriyoruz. Formlarda beraber gidilecek kişiler olarak belirtmemek bir sıkıntı yaratır mı? (İlgili kişilerin vize randevu tarihleri benim görüşmemden daha sonra).

Son olarak:

• Reandevu alındıktan sonra sistem tarafından gönderilen mail başlağı "Yatri: ABD Dışişleri Bakanlığı Vize Başvurusu Onayı (eylem gerektirir)" şeklinde olup burada beklenen eylem Talimat ve Onaylar sayfasının yazdırılması mıdır? Başka bir eylem gerekmekte midir?

Değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• @ebaris86 yani silinmiyor retrieve edince eski Ds numarası teşekkür ederim:)

• @nuanka bence büyük bir problem değil ama yinede randevudan önce vize görüşme tarihini değiştirmeden tek sefere mahsus değiştirebilirsiniz (güncelleyebilirsiniz)

• ⭐⭐

@irving cevaplarımı aşağıya ekledim.

• B1/B2 seçiminiz doğru.
    • Evet bu şekilde belirtmeniz doğru. yanınızda belgeyi getirebilirsiniz ancak sadece görevli talep ederse bu belgeyi iletin veya iletmek için izin isteyin.
    • Olumlu ya da olumsuz bir etki yaratmaz. Eğer pasaportunuzda eski vizeler / seyahatler var ise faydanıza olabilir.
    • Belirtmeniz sorun değil ancak seyahatiniz diğer kişilere bağlı değilse belirtmemeniz bir sorun yaratmaz.
    • Barkodlu randevu sayfası ve DS-160 onay çıktısını
      ve varsa diğer destekleyici belgeleri yanınıza almanız yeterli.
  • ⭐⭐

@nuanka yeni bir form doldurmak ve görüşmeye katılacağınız DS-160 form id bilgisini güncellemek için aşağıdaki 2 iletiyi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/365514
    https://yesilkartforum.com/forum/post/370891

• @tufank, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular (ziyaretçi vizeleri)

@irving cevaplarımı aşağıya ekledim.

• B1/B2 seçiminiz doğru.
    • Evet bu şekilde belirtmeniz doğru. yanınızda belgeyi getirebilirsiniz ancak sadece görevli talep ederse bu belgeyi iletin veya iletmek için izin isteyin.
    • Olumlu ya da olumsuz bir etki yaratmaz. Eğer pasaportunuzda eski vizeler / seyahatler var ise faydanıza olabilir.
    • Belirtmeniz sorun değil ancak seyahatiniz diğer kişilere bağlı değilse belirtmemeniz bir sorun yaratmaz.
    • Barkodlu randevu sayfası ve DS-160 onay çıktısını
      ve varsa diğer destekleyici belgeleri yanınıza almanız yeterli.

@tufank değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

• @tufank, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular (ziyaretçi vizeleri)

@rhys Self olarak seçebilirsiniz, ben de öyle yaptım. Orada sorulan soru daha çok bir şirket tarafından yurtdışındaki konferans/etkinlik katılımları için çalışanın ücreti karşılama durumu ile ilgili. Şirket veya kişisel hesap hareketlerinizin ayrımı yok. Aylık toplam gelir kısmına , maaş / kira vb yaklaşık toplam aylık gelirinizi giriyorsunuz. Görevli sözlü beyanı esas alıyor genelde ama yine de yanınızda destekleyici belgeler bulundurabilirsiniz.

Tufan Bey merhaba, peki sponsor resmi/devlet kurumu oldugunda hangi secenegi secebiliyoruz?

• ⭐⭐

@turkic Other Company / Organization seçeneğini seçebilirsiniz.

• Merhaba, DS 160 formunu gectigimiz Mayis ayinda annem adina doldurdum, fakat ciktisini alip ve onay sayfasini kaydetmemisim. Simdi forma ulasmaya calistigim zaman, boyle bir kayit bulunamiyor diyor. Gelecek ay randevumuz var bu durumda DS 160 formunu tekrar doldurup onay sayfasinin ciktisini mi almam gerekir. Baska bir cozum yolu varmidir? Tesekkurler.

• Tufan Bey Merhaba 🙂 Sizi bu hafta sorularımla bayağı bi yordum şimdiden teşekkür ederim. DS 160 formunda '' Soyadınız Varsa Eski Soyadlarınız.'' Şeklinde bir soru var. Evlenmeden önceki soyadım var, şu an ki kimliğimde ise hem eski soyadım hem de eşimin soyadı yer alıyor . Bu soru için nasıl ilerlemeliyim? Eminim birçok kişi bu soruda takılıyordur:(

• ⭐⭐

@dilaradrk “other names used” kısmına adınız ve kızlık soyadınızı yazabilirsiniz. Orada size sorulan geçmişte kullandığınız tüm ad / soyad kombinasyonları. Mevcut soyad kısmına da zaten pasaporta yer aldığı şekliyle her ikisini de beraber yazmanız gerekiyor.

• @tufank Çook teşekkür ederim

• ⭐⭐

@kaptangiller formu tamamlayıp imzaladıysanız, güvenlik soruları ve form id ile yeniden çağırabiliyor olmanız lazım. Eğer tamamlamadıysanız yaklaşık 30 gün içerinde siliniyor. yeni bir form doldurmak ve görüşmeye katılacağınız DS-160 form id bilgisini güncellemek için aşağıdaki 2 iletiyi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/365514
    https://yesilkartforum.com/forum/post/370891

• Tekrar merhaba, biraz fazla soru sorduğumun farkındayım kusura bakmayın lütfen. 19 Aralık'a randevu aldığım için formu artık tamamen doldurup imzalamak istiyorum.
    Seyahat planı ne derece detaylı olmalı? Mesela yeni yılı eşimle beraber geçirmek için (eşim greencard ile wisconsinde yaşıyor) wisconsine gideceğim diyebilir miyim? Yoksa orda kalacağım her gün için plan yapıp şu gün şunu yapacağım vs gibi detaylandırma yapmam gerekir mi?
    Bir de seyahatinizi kim karşılayacak kısmı var, ben çalışıyorum ama o soruda eşimi seçsem daha kendi seyahatini bile karşılayamıyor gibi bir intiba yaratır mıyım?

• @Bernur ds160 formunda sizden detay talep edilmez, gitmeyi planlandığınız yerleri ve tarihleri belirtmeniz yeterli. Görüşme esnasında konsolos sorar ise detaylandırırsınız. Sehayat masraflarını da sizin ödeyeceğinizi belirtmeniz daha uygun olur.

• @EasternStar Peki olur da vize alabilirsem belirttiğim tarihte değil de bi 10 gün sonrasında giriş yapsam herhangi bir sorun olur mu?

• @Bernur Ben 6 ay sonra giriş yaptım.

• @EasternStar cevaplarınız için çok teşekkür ederim 🙏

• @Bernur Rica ederim, vize görüşmenizde de başarılar dilerim.

• ⭐⭐

@Bernur vizeyi aldıktan sonra giriş / çıkış tarihleri size kalmış. Sizden formda veya görüşmede verdiğiniz plana uymanız beklenmiyor. Vizeniz geçerli olduğu sürece istediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz. Kalış sürelerinize dikkat ettikten sonra bir sorun yaşamazsınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |