DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Randevu buldugum zamani anlatayim sizlere arkadaslar. işimden istifa ettim. Hafta içleri sabah 8 den aksam 5 e kadar, 2 dakikada bir kontrol ediyordum sistemi. Tek işim buydu. 9. gün randevu acildi ve aldim. 25 dakika sonrada kapandi.....

• @zeynepaydın
    Selam peki tarih tam olarak neydi saat aralığı neydi acaba

• Arkadaşlar randevular açık. 14 Şubat için gün verildi. Lütfen acele edin

• randevu acilmiş

• Merhabalar herkese. Bugün şans eseri 14 şubat için randevu alabildim. Ama bazı sorularım var, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    1* 08.11.2023 tarihinde dosyam Ankara US Konsolosluğuna ulaştı, o günden bu yana randevu bulmaya çalışıyorum. Nihayet bugün bulabildim.
    İlk başvuruda doldurulan Form I - 129F üzerinde 4 ay geçerli olduğu yazıyor, 1 Şubat 2024'te expire olduğuna dair ibare var. Randevum 14 Şubat 2024'te, bu durumda ne olacak? Sorun teşkil eder mi?
    2* Aşılar? E-nabız'de aşı geçmişim yok, aile hekimimle de görüştüm o da yaşım sebebi ile edevlet vs. sistemlerinde aşı geçmişim olmayacağını, varsa aşı kartlarımı getirmemi söyledi. Bu çok mümkün değil. Hangi aşıları tamamlamamız gerekiyor? Covid aşım var.
    3* Doktor muayenesi; İstanbul'da ikamet ediyorum ama dosyam Ankara'da olduğu için oraya gitmem gerekecek ve anlaşmalı sadece 2 doktor görünüyor. İkisi de Ankara'da. Muayene süreci ve sonuçların çıkması çok sürüyor mu? Sağlık raporu süreci hakkında bilgisi olan var ise yardımcı olabilirse çok sevinirim.
    4* Şubata kadar askerliğim tecilli, yüksek lisans sebebi ile, buna ilişkin belge sunacağım. Muaf yazım olmadığı için sorun olur mu, tecrübesi olan aydınlatırsa sevinirim.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

• @Handan-krks sanırım 20 dakika kadar süre verildi.

• @tncymz sizin randevunuz ne zaman?

• arkadaslar cildiracagim randevu acik dediginiz zaman sistemdeydim ama randevu gozukmuyorr

• @lunad Muhtemelen kapandı. 14 Şubat için alabildim ben, 3 uygun yer vardı. Sabah 09.30'u seçtim.

• @lunad hangi saatte baktın tam olarak. 16:00’da açıldı 16:22 gibi kapandı

• 16.30 gibi baktim

• @Kitten bende aynı tarih ve saatte aldım

• @lunad geç kalmışsınız. Sizin yapmanız gereken sistemi 3-5 dakikada bir takip etmeniz gerekiyor

• Been randevu alamadım, ama nakit ödeme sistemini seçmiştim, 5 gün içinde vize ücretini ödeyebilirsiniz diye mail geldi, benzer durumu yaşayan oldu mu hiç

• @Kitten

1. sorunuz hakkında fikrim yok. Ama bilen arkadaşlar kesinlikle bilgilendirecektir sizi.
    2. Hangi aşılarını olacağınız doktorun sitesinde (unganların sitesinde) yazıyor. Bu aşıların çoğu aile sağlık merkezlerinde mevcut. Tekrardan bu aşıları olarak e-nabız sisteminde görünür hale getirebilirsiniz. Sistemde görülen aşıları dikkate alıyorlardı. Kasım 29'da doktor randevumda direk sistemdeki aşı kayıtlarının çıktısını istediler.
    3. Sabah erkenden randevu alırsanız, diğer gün 15:00-17:00 arasında gidip sonuçları alabiliyorsunuz.
    4. Randevu tarihinizden sonraysa muafiyetiniz herhangi bir sorun yaşamazsınız

• @Kitten 1. Soru için problem olmayacak rahat olun. Otomatik uzatıyorlar

• @tugbaesc o halde bir an önce ödemeyi yapın. Bir sonraki adımda randevular açılınca lütfen dikkat edin. Ben 24 kasımdan beri hafta içi günleri sabah 8 akşam 5 arası 3-5 dakikada bir bakıyordum. Bugün 15:57 sisteme girdim randevu yoktu. 16:00 da giriş yaptım randevuların açıldığını gördüm. Bence randevuları saat başı paylaşıyorlar. Ama siz yine de günlük bakın. Belki de bu vizenin en sıkıntılı süreci randevu bölümü.

• @Kitten 1- Hayır etmez. Memur uzatıyor süreyi.

• @tncymz saat başı paylaşım ya da şu gün bu gün diye bir şey söz konusu değil maalesef. Tamamen şans faktörü var işin içinde 14 şubata belki tekrar açarlar. Kimse neye göre randevu açtıklarını bilmiyor. Bazen tüm ayı açıyorlar ondan sonraki ayı. Ben randevu aldığım vakit randevu aldığım günü benden sonra 2 defa daha aynı saate açtılar 🙂 tamamen şans yani.

• SAGLIK RANDEVUSU
    Randevu saatim olan sabah 9 da ordaydim. Kan tahlili ve cigerlerin filmini cektiler. Daha sonra doktor Mehmet Bey 2 doz aşı yaptı ve bitti. 320 dolar ödedim. Sonraki gün sonucu aldım...
    ACİL NOT::: Kesinlikle daha öncesinden iki doz kovid aşısı yaptirmaniz olmanız gerekir. Ve kesinlikle unutmayın ki bu cok önemli bir bilgidir. İkınci doz aşınız üştünden bir yıldan fazla süre geçmişse; sağlık kontrolune almiyorlar sizi. Ve sizden 3. Doz aşıyı yaptirip öyle gelmenizi istiyor. Bunu kesinlikle unutmayin......
    Saglik icin Gerekli Belgeler;
    1- Pasaport
    2- Kovid aşı kartı
    3- Ds160

Benzer Başlıklar

• 57
  • 1480
  • 3
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.2k

| | | |