DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @zeynepaydın merhaba, Covid dışında hangi aşıları oldunuz? Çocukluktan bu yana tüm aşılarımı olmama rağmen E-devlet kayıtlarında covid aşılarım dışında bir aşı kaydım görünmüyor. Siz aile hekimizle görüşüp kızamık, hepatit, su çiçeği vs. aşılarınızı tekrar mı oldunuz yoksa aşı kayıtlarınıza bir şekilde ulaştınız mı?

• Merhaba arkadaşlar iyi günler, aşılarla ilgili sorum olacaktı. Çocukken yaptırdığım aşılar aşı kartımda var ama e devlette gözükmüyor, oradaki aşılar kabul edilir mi? Ve kalan aşıları yaptırmak için sağlık ocağına gittim orada yapamayacaklarını söylediler, 182'yi aradım orada da pek yardımcı olamadılar. İzmir'de aşılarını yaptıran oldu mu, nasıl yaptırabilirim? En kötü unganlarda yapılırsa hepsinin yaklaşık maliyeti ne olur? Şimdiden çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fazlı-Eren unganlar'ın sitesini incelediyseniz, muayenede önce zaten aşı yaptırmamanız gerektiği açıkça yazıyor.
    ayrıca, yapılan aşılarınızın karnesi olsa dahi, yine yapıyorlar. bu yüzden yaptırmakla uğraşmayın, zaten her halükarda onlar yine yapacak.
    fiyatlar da sitelerinde yazıyor, inceleyebilirsiniz.

• @gucarslan teşekkür ederim cevabınız için, evet incelemiştim canlı aşılar için muayeneden 30 gün öncesine kadar yapılmaması yazıyor ve ücret olarak da her bir aşı için 20 ila 200 dolar arası diyor, toplam 16 17 aşı var 20 ile 200 arası çok büyük fark olduğu için daha önce yaptıran varsa ne kadar istenildiğini sormak istedim. Daha önce yapılan aşılar için de onay verip verilmeyeceğinin garantisi olmadığı yazıyor belki kabul edip belki de etmeyebilirler diyor sitelerinde. O yüzden sizlerin de fikrini almak istedim.

• @gucarslan hocam I-129F yi gönderdikten sonra k1 süreci içerisindeyken h-2b vizesiyle görüşmeye gitsek turist vizesinde ki gibi direkt ret verirler mi k1 sürecim devam ediyor diye?

• @aixl Hayır. Bana, " Yaptiginiz son kovis asiniz ustunden 1 seneden fazla zaman gecmis. Tekrar bir doz asi yaptirmak zorundasiniz dedi. Ve ankara sehir hastanesine gitmemi ve tekrar asi olmami istedi. Ankara sehir hastanesine gittim. Asi oldum. Ve hemen tekrar hastaneye gelip kontrollerimi yaptirdim.

• Arkadaşlar Amerika’dan Türkiye’ye para nasıl gönderilir bilen varsa acil yanıtlayabilir mi? Western union dışında. Veya banka hesabıma aktarabilir mi?

• @Kitten bana üçlü aşı ve su çiçeği aşısı vuruldu artı olarak da covid aşılarınıza bakıyorlar

• ÖNEMLİ BİLGİ:
    Mülakata geç kalan bir arkadas olmustu. Gec kalma sebebi ise eski konsolosluga gitmisti. Unutmayin. Konsolosluk tasindi. Yanlislikla eskisine gitmeyin. Yeni konsolosluk ÇUKURAMBAR'dadır!!!

• Merhabalar, mülakatta bana idari işlemlerden dolayı sarı kağıt verdiler. Hızlı bi şekilde çözüme ulaştıracaklarını ve mail yoluyla haber vereceklerini söylediler. Mail geldikten sonra da pasaportu göndermemi istediler. Benim herhangi yapmam gereken birşey olduğunu da söylemediler. Sizin bildiniz benim yapmam gereken birşey var mıdır? Ayrıca bu gibi durumla karşılaşıp, bu zaman zarfının ne kadar sürdüğünü aşağı yukarı tahminle söylebilecek biri var mı acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

• @Fazlı-Eren e-nabızda görünen aşılarımı dikkate almışlardı. Hatta bana yeni yaptırmışsın bazı aşılarını ama iki tane eksik var onları da burda yapacağız demişlerdi. Bilginize

• @aixl arayıp sorabilirsiniz orada ki yetkili birisine onlar daha güncel bilgiyi verecektir.

• @wsk234 Yapmanız gereken bişey yok , biraz daha beklemek zorundasınız üzücü olmuş. Bekleme süresi değişken 7 ay da bekleyen var 3 gün de. Neyden beklemeye kaldıysanız büyük ihtimalle söylememişlerdir, duruma göre süre uzayıp kısalıyor.

• Merhaba Arkadaslar , Ankara bize randevu alin diye 2 hafta once mail atti , 2 haftadir sistemde hic randevu cikmiyor, sistemde check back in a few days yaziyor yani bir kac gun sonra bakin yaziyor ama 2 haftadir ayni. Yeni dogan oglumuzun pasaportunu alirken bize o zaman 2-3 hafta yi gecmemek uzere hizli randevu veriyoruz demisti pasaportu onaylayan gorevli. Ben geri donmek zorunda kaldim is den dolayi ve esim oglumla tek kaliyor Turkiyede . Ankara ya email attik expedite process icin, nvc notice gelir gelmez ve 3 gun sonra Ankara başvurunuz için randevu alin email geldi, normalde nvc letter dan sonra 2 ay gibi bir sure geciyor ama bizde bu sadece 3 is gunu surdu expedite process emailin den dolayi oldugunu soyledi avukat, ama hala randevu bulamiyoruz. Ankara ya bir email daha attik ama kac gunde bakiyorlar acaba? Her saat randevuya bakiyorum gece gunduz ama yok. Millet burda sinirdan yuruyerek gecip 6-12 ayda ssn aliyor biz her seyi duzgun yapip 14.5 ay oldu daha vize gorusme tarihi alamadik.

• Selamlar, sizlere bir sorum olacak. TR'de çalıştığım şirket US merkezli bir şirket olduğu için Ağustos 2023'te adıma turist vizesi başvurusunda bulundu ve Aralık 2023 (önümüzdeki günlerde İstanbulda) turist vizesi randevum var. Şubat 2024'te ise K1 vize için Ankara'da randevum var. Turist vizesinden red mi alırım? Bu konuda bilgisi olan var mı? Randevuya gidip durumu açıklasam anlayış gösterilir mi, turist vizesi ile US'e gidip kalmak gibi bir durumum yok. Turist vizesi tamamen şirketin talebi, bazı eğitimler için US'e gitmemiz gerekiyor vs..

• @wsk234 e nabızda görünen aşılarınız nelerdir?

• Randevu bekleyen arkadaşlar, özellikle mesai saatlerinde çok sık takip edemeyenler için randevular açıldığında bizlerle de paylaşırsanız çok seviniriz. 🙏🏼

• @turcolorado randevu sistemi 8 aralıkta saat 16:00’da açıldı en son ve saat 16:23 civarı randevu sistemi kapandı. Senin yapman gereken sistemi gün içinde vaktin oldukça 3-5 dakikada bir girip takip etmek.

• @Kitten Sizin durumunuzda olan bir iki kişi aynı şekilde turist vizesi almak istediğinde red almıştı forumun önceki sayfalarında detayları var , görüşmeyi yapacak memurun insiyatifine kalmış bir durum biraz. Sizin kalma gibi bir niyetiniz olmadığı gayet açık olabilir ama kendileri nasıl değerlendirir tamamen belirsiz. Umarım alırsınız turist vizesini şahsi görüşüm K1 sürecinden dolayı alamayabilirsiniz nede olsa gelecek mantığı ile hareket edebilirler. Umarım sorunsuz geçer görüşme.

• @turcolorado diğer arkadaşların dediği gibi sürekli sayfayı kontrol etmeniz gerekiyor , hızlandırma talebin de kabul olursa bildiğim kadarıyla onlar size randevu veriyor siz almıyorsunuz, anladığım kadarıyla siz sadece dosyanızın buraya hızlı bir şekilde gelmesini sağlamışsınız. Onun dışında acil durum randevu talebiniz kabul olmamış.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.9k

| | | |