DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• evet bunuda yapicaz aklimiza oda geldi @feyza86

• @MyLife-0 imkanınız varsa oradaki banka hesabınıza para yatırıp statement alıp kanıt olarak kullanabilirsiniz

• Umarım dediğiniz gibi işe yarar çok teşekkürler @feyza86

• @MyLife-0 Merhaba, incelediniz mi bilmiyorum ama isterseniz şuraya da bi bakın eğer henüz bakmadaysanız.

• Yasaklı

merhabalar,
    Amerikan vatandasi ile evlenip, turkiyeden green kart a basvuru yapiyorum. Uscis kabul etti. piority date is Aralik 7 2022. Uscis dosyayi NVC ye yonlendirdi.
    NVC ye evraklar yollandi.
    1- sabika kaydinin 2022 versiyonunu yolladim, NVC kabul etmedi
    sabika kaydinin 2023 yeni versiyonunu yolladim, NVC iyi scan olmamis, tekrar yolla dedi.
    sabika kaydini tekrar yolladim, adliyeden aldigim ingilizce tercume edilmis olani, tekrar kabul etmedi??
    e devletten aldigi yolladim, bekliyorum.
    2- daha once bir bosanmam oldu, mahkemeden aldigim gerekceli karar ve yeminli tercumelerini 3 defa yolladim. kabul etmediler!!
    nvc sayfasinda bosanma ilami diyor, lakin turkiyede boyle bir evrak yok.

bu sabika kaydinda ve bosanma evrakinda sizce nerede hata yapiyorum?

• Merhabalar esimin geliri yetersiz oldugu icin sponsor istendi. Sponsorun evraklarini 3 hafta sonrasinda ekledim. Submitted olarak duruyor ne zaman tekrar incelenip
    accepted olarak guncellenir bilen var mi?

• @gocman NVC'nin guncel dosya inceleme suresi 11-12 gun civari.

• Yasaklı

@Busra-Akdag bu calistiginiz avukati nereden buldunuz? kac para verdiniz? size nasil yardimci oluyor? bu konuda bana buradan yada ozelden yazarmisiniz?

sizin durumunuza gelince, kac kisi oldugunuzu bilmiyorum ve esinizin amerikan askeri, olmadigini kale aliyorum. %125 powerty guildline gore income bildirmeniz lazim diye biliyorum. ayrica bu adamlar adjusted income i kale aliyorlar.
    bu sebeple mesela siz 2 kisi iseniz, $24.650, 3 kisi iseniz $31.075, 4 kisi iseniz $37.500 income gostermeniz lazim.

mesela siz 2 kisisiniz ve sizden istenen income $24650, lakin siz $20.000 gosterdiniz! (ornek bu)
    bu durumda $24650-20000 (sizin gosterdiginiz) = 4650 yi bes ile carp $23250 yi bankada gormek istiyor, yani income in yeterli olmadigi, eksik kalan kismi 5 ile carpip bankada gormek istiyor, birde son 1-2 yillik banka ektresi gormek isterler, baskasinin parasini koymadigindan emin olmak icin
    yada
    daha once yapilan vergi beyanlarini son 3 yil diye hatirliyorum, tekrar beyan edebiliyorsunuz, yani tekrar hazirlayabiliyorsunuz.
    buna amended return deniyor. mesela esiniz, 20bin beyan etti 2022 de, amended return yapar ve bu sefer 25000 beyan eder, sorun cozulur.

• Yasaklı

nvc evraklarini yuklerken sorun yasadim, polis sabika kaydinda ve bosanma evrakinda, 3kere yolladim, terkrar yolla deyip duruyor nvc, bunlari sorabilecegim, ucuz yollu, isinin ehli bir avukat bilgisi olan varmi? buradan yada bana ozel mesaj atabilirmisiniz bir avukat bilgisini pretty pls

• Yasaklı

@gocman 10-12 gun

• Arkadaşlar merhaba, mülakatı ingilizce yapmanın herhangi bir artısı var mı? Benim ingilizcem çok iyi değil ama yinede ingilizce yapmayı düşünüyorum sizce risk almış olur muyum? Son zamanlarda ing mülakat yapanlar deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.

• Merhaba Mülakatım 12 Aralık benim ve o gün ısımı halletmıs olur muyum bır aksaklık olur mu onun ıcın uçak bıletı alacağım

• Hocam Esim 2017 den beri Turkiye de arada sirada gezmek için gidip geldi Abdye bu gönderdiğiniz başlık içeriğindeki yazilanlardan hangisini yapmak bizim için daha uygun olur bir oneriniz varmi ?@Naerys

• @Kevin-Kingston, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

nvc evraklarini yuklerken sorun yasadim, polis sabika kaydinda ve bosanma evrakinda, 3kere yolladim, terkrar yolla deyip duruyor nvc, bunlari sorabilecegim, ucuz yollu, isinin ehli bir avukat bilgisi olan varmi? buradan yada bana ozel mesaj atabilirmisiniz bir avukat bilgisini pretty pls

Sabika kaydını türkçe e devletten alıp yuklemelisiniz ayrıca mutlaka arşiv kaydı yoktur ibaresi bulunmali. Boşanma evrakı olarak orjinal kararı yuklemenizi istiyorlar. Bilmiyorum belkide bu şekilde yüklediğiniz halde sorun yasiyorsunuz ama nasıl yüklediğiniz konusunda detay vermediğiniz için belirtmek istedim .
    Biz bu şekilde yükledik ve bir sorun yaşamadık.
    Ayrıca evraklarin yükleme yönünü ve okunaklı net olmasinida dikkate alıyorlar.

• @ceren-2 mülakatinizi ingilizce yada türkçe yapmanız fark etmez. Nasıl kendinizi daha iyi ifade ediyorsaniz o şekilde yapmanızı tavsiye ederim. Ama eşiniz bir amerikali ve ana dili ingilizce ise türkçede bilmiyorsa o zaman eşiniz ile nasıl iletişim kurdugunuzu sorabilirler.

• @Yesim-nisa-Kilic vizenizi yüksek ihtimal alırsınız ama yinede bu garanti değildir. Eksik bir evrak yada her hangi bir ap durumu olursa bir süre beklemeniz gerekebilir. Malesef kesin ve garanti alırsınız o gün biter diyemez kimse size. Bazı insanlar bu riske girer ve önden bilet alır bazı insanlar ise vizeyi eline almadan hiç bir şey yapmaz. Tercih sizin tabi.

• @MyLife-0, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar iki senelik süreçte sona geldiğimiz dosyada son sureci birturlu geçemiyoruz ne yüklediysek red yiyoruz. might not have a principal residence or be domiciled in the United States. Please submit proof of domicile. For more information on domicile cevabi aliyoruz her yuklediqimiz evraka yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Eşinizin orada yerleşik olduğunu ispatlamasini istiyorlardir. Ve tabi uzun süredir burada olduğu için sıkıntılı bir durum olsada geçmiş yıllarda örnekleri vardı aslında arama kısmından aratıp deneyimlerini paylaşmış arkadaşlari bulmanizin çok faydası olacaktır. Detayları çok hatırlamıyorum ama durumunuzu anlatan imzalı bir mektup yüklemeniz belki işe yarar. Yada bir göçmenlik avukatindan tek seferlik bu konuyla alakalı danismanlik alabilirsiniz.

• @MyLife-0, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Hocam Esim 2017 den beri Turkiye de arada sirada gezmek için gidip geldi Abdye bu gönderdiğiniz başlık içeriğindeki yazilanlardan hangisini yapmak bizim için daha uygun olur bir oneriniz varmi ?@Naerys

Şimdi baktım @Naerys en resmi bilgiyi bulmuş sagolsun sizin durumunuz için bana göre en uygunu 3. Şık gibi duruyor. Yani eşiniz vizeyi aldıktan sonra oraya kesin olarak yerleseceginizi anlatan imzalı bir dilekçe kabul edilebilir.

• Yasaklı

@ecom sabika kaydini once 2022 de yolladim eski versiyonu ve apostilli, sonra 2023 u yolladim, sayfanin bir bolumu gozukmuyor dendi, sonra masayanin ustune koydum, masa ortusu gozukuyor, kenarlari cok belirgin olsun diye, onuda kabul etmediler, en son e devletten QR codlu ve barkodlu versiyonu yolladim, onu bekliyorum.
    ayrica nvc ye mail attim nerde yanlis yapiyorum, acikla diye, telefonlarinida kapatmislar.

bosanma evraki 4 sayfa, mahkemeden alinan gerekceli karar, normal A4 kagidinda 4 sayfa evrak,
    yeminli tercumelerini yaptirdim, noter tasdikli,
    tercumenin A4 kagidinin kosesi katli ve zimbali, ondan sorun olabilirmi?
    yada noter tasdikli istemedikleri icin, bunu red ediyor olabilirlermi?

• Yasaklı

@MyLife-0 anladigim kadari ile amerikan vatandasi biri var, 2017 den beri yani yaklasik 7 yildir turkiyede, ve birisi ile evlendi, simdi amerikaya yerlesecekler, nvc de yerlesik adres ariyor. bana bir ust yazi yazip, nvc ye yollayip vallahi biz amerikada kalacagiz diye bir evrakin ciddiye alinacagini sanmiyorum.
    amerikan vatandasinin kira kontrati,tapu,arac ruhsati, sigorta evraki, fatura, banka hesaplari, kredi karti dokumlari, is evraklari yada baglantilari, vs evraklar sunmasi lazim,
    bu green card vizesinin maksadi amerikada yasayan birinin esini yanina almasidir. 7 yildir amerikada dogru duzdun yasamayan birinin getirme amaci vize gorevlilerince cokta mantikli gorulmez,
    ayrica sirf bu evlilik amerikadan vazgecmis bir bireyin sift amerikaya kapak atmaya calisan birine yardim ediyorda olabilir, kisisel algilamayan, karsinizdaki kurum 12 aydir gelisi guzel sizi arastiriyor.
    eger bu vizede ciddiyseniz, amerikan vatandasi bence amerikaya gider ve orada yasadigini kanitlayacak zikrettigim evraklari temin etmeye baslar.
    ben olsam ne yapardim, ben bu durumda olmazdim, yani 7 yildir baska yerde yasayip, birini bulup hadi gidelim deyip evrak doldurmaya baslamazdim.
    peki simdi bu durumda ne yapilabilir,
    size adres ve amerikada yasadiginiza dair adres lazim, bu postaneden alinacak bir posta kutusu po box olabilir/olamayabilir, devlet kurumlarinin elinde postanelererin bilgileri var ve ben burada yasiyorum dedigin yerde devletin diger kurumu olmasi uygun olmaz, bazen ise yariyor, ayrica kimse posta kutusunda yasayamayacagi icin,
    virtual mail forwarding servisi yani posta servisi/hizmeti yapan isletmeler var, isim verebiliyorsak, Ipostal1, aylik $10 1 pasaport ve 1 ehliyet ile uyelik alabilirsiniz, $25/30 a internetten noter tasdiki yapip hesap aciyorlar, bu isletmeler size normal street adresli posta hizmeti sagliyor, google a aratirilinca normal evler, devlette herhangi bir kaydi yok, yani birisi amerikada yasadigini nasil kanitlar, o adrese gelen evraklari ibraz ederek, sizde bu gibi bir servisi kullanip, oraya sizin orada yasadiginizi kanitlayan evraklari toplamaya baslayabilirsiniz,
    siz bu kayitli kisilere sizin adiniza gelen postalarinizi kabul etme, scan etme/cope atma ve size gonderme onayi veriyorsunuz, $70 yillik civari bir usps den posta kutusu kiralayin ve bir Ipostal1 hesabi olusturun, burasi sizin adresiniz olur ve size gelen butun evraklar scan edilip sizin hesabiniza yollanir, onemli olan evraklarida kendi posta kutunuza yollatirsiniz. onemli olmayanlari cope attirirsiniz, ornegin bir bankadan hesap acarsiniz/ yada hali hazirda mevcut olan banka ektresini bu adrese yollarsiniz, al sana amerikada kendi adresine gonderilmis bir banka ektresi, bir ehliyet varsa adresini bu adres ile degistirirsiniz, bir telefon faturasi bu adreste is gorur, adres degisiklik formu dordurursunuz usps den ve nu yeni adrese yonlendirirsiniz isterseniz, usps den gelen yeni adres evrakini kullanabilirsiniz, voter registration yapabilirsiniz bu yeni adreste gibi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.8k

| | | |