DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ilker92 Merhaba, evet eşim greencard sahibi. Ben geçtiğimiz Mart ayı dosyalarımı gönderdim. çalışma iznim geldi ama seyahat iznim gelmedi maalesef. 7 kasımda interview verdik, onaylandı. Şu an sıramızı bekliyoruz 🙂 Ben öğrenci vizesi ile buradayım, turist vizesi bu süreç için yetersiz olur diye düşünüyorum, ama yanlış yönlendirmek istemem.

• F2A sürecinde aramızda turist vizesi alan oldumu? Ben kızım için başvurdum reddedildi vize almak için me demek gerekiyor alabilen varsa bilgi verebilirse sevinirim

• @burcub evet, turist vizesi yetersiz ama kız arkadaşım için şöyle düşünüyoruz ABD’ye turist vizesi ile girdikten 90 gün sonra evlilik ve bunun 1 ay sonrasında da yani 4-5 aylık iken turist vizesinden F1 için statü değişikliği. Çünkü kendisinin zaten ABD turist vizesi var şuan. Sanırım bu şekilde ilerlersek sorun olmaz, doğru mudur?

Çalışma ve seyahat izin süreleri için de bugünkü koşullar itibariyle ABD içinde greencardlı birisiyle evlenildiğinde çalışma izninin gelmesi 6-7 ay seyahat izninin gelmesi ise yaklaşık 1-1.5 sene arası sürüyor diyebilir miyiz?

• @ilker92 Çalışma izni başvurduktan 1 ay sonra geldi bana. Bu aralar hızlı veriyorlar. Ama en kötü senaryoyu göz önünde bulundurarak ortalama 5-6 aya göre ayarlayabilirsiniz kendinizi. Seyahat izni daha geç geliyor. Onun için de ortalama 7-8 ay demişti avukatımız. Ben de bekliyorum, göreceğiz.

• @lavita çok teşekkürler cevabınız için. O halde ABD içinde greencardlı ile evlilik çok ürkütücü değil süreler açısından. Türkiye’den başvurulduğunda 4-5 sene süren süreç ABD içinden yapıldığında çalışma iznini bir kaç ayda seyahat iznini de 1-1.5 sene içerisinde veriyorsa gayet kabul edilebilir süreler olarak görünüyor.

• Merhabalar. Ben GC sahibiyim ve esim de F1 statusuyle Amerika icinde ikamet ediyor. I-130 formunu submit ederek surece baslayacagiz. Calisma izni bu form basvurusunu takiben mi geliyor yoksa calisma izninin gelmesi icin Adjustment of Status'u mu beklememiz gerekiyor?

• @ilker92 Aynen nihai olarak greencard’ı alabilmek yine bültene bağlı ama en azından çalışabiliyor, ehliyet alabiliyor, hesap açabiliyor ve ülke dışına çıkıp geri gelebiliyor oluyorsunuz. Yani aslında greencardlı iken yapılabilecek birçok şeyi yapıyor oluyorsunuz. Sadece greencardınız olmuyor.

• @buseerdinc çalışma iznini I-485 ile beraber submit edebiliyorsunuz. Yani I-130 yeterli olmuyor, adjustment of status başvurusu da yapmanız gerekiyor.

• Cok tesekkurler cevabiniz icin. Peki bugun kontrol ettigimde I-130 icin bekleme suresi USCIS'te 36.5 ay gozukuyordu. Bu sure ne kadar gercekci? Bir de I-485i submit etmek icin I-130un sonuclanmasini mi beklemek gerekiyor?

• @buseerdinc Bu süreler her zaman gerçekçi değil. Dosyanızın hangi centerda olduğuna, dosyanızda eksiklik olup olmadığına göre değişiyor. I-485’i file etmek için I-130 onayını beklemenize gerek yok, ama bültende dates for filing tablosunda (bazen baz alınan tablo değişiyor, en doğru kontrol için her ay USCIS’in yayınladığı bilgilere bakılmalı) priority date’inizin current olması gerekiyor. Yoksa I-485’i file edemezsiniz.

• cok tesekkurler!

• Herkese merhabalar,
    Ben de gecen hafta esim icin I-130 formunu doldurup gönderdim. Sürecimizi baslatmış olduk böylelikle. Ben GC sahibi olarak Amerika'dayım. Esim de TR'de yaşıyor suan.
    Esimin turist vizesi yok ancak belki verirler diye ona bir turist vizesi randevusu aldık. Aralık Ayi ortasında görüşmesi olacak. Orada vize alır mi bilemiyoruz ama denemek istedik en azından. Bir gelişme oldugunda buradan paylaşmaya devam edeceğim.
    Umarim tum süreç çok uzamadan biter ama yine de baya bir sure alacaginin farkındayız. Umarım herkes icin bu süreç hızlıca sonuçlanır.

• @neutrinos Hayirlisi olsun. Esiniz vize alabilirse statu degisikligi yapip sureci kisaltabilirsiniz surec Turkiyede uzun suruyor malesef. Bende kizima basvuru yaptim kabul etmediler.

• @lavita, Merhaba ben de greenkartliyim. Ailce abd deyiz. kizim da abd de unv okuyor. F2B için basvuracam. Dediginiz gibi yasal olarak çalışabiliyor mu? Yurtdisina gidip gelebiliyor mu? Hangi vize ile geri gelebiliyor? Biraz daha acabilirmisiniz?

• @AYSY33 F2B’yi bilmiyorum yanlış yönlendirme yapmak istemem. Ben F2A’yı biliyorum.

• Arkadaşlar merhabalar kızım için başvurumuz göçmenlik ofisinden onay almış nvc den mail almadık daha bundan sonraki aşamalar nasıl ilerleyecek ve uzun sürermi acaba

• @horoz Selam bende kızım için F2a başvurusunda bulundum . 2022 Aralık ayında USCIS onayladı daha sonrasında NVC de evraklarınızı yükleyeceksiniz. Sonrasında bir onay maili alacaksınız. Ben evrakları yükledikten sonra 1 Mart 2023 de NVC den onay maili aldım ve hala konsolosluktan görüşme için haber bekliyoruz.
    Umarım bu bilgiler süreç için size yardımcı olur.
    F2A için bekleme süreleri maalesef biraz uzun gördüğümüz üzere. Umarım en kısada sizin içinde sonuçlanır.

• @patron3535 statu nasıl değişiyor. Neye geçiyorlar?

• @kfreeman f2a süreci Amerika içinde daha hızlı ilerliyor Ankara konsolosluğunda işler çok yavaş bizden çok Afganlılara green card veriyorlar belki bilerek yapıyorlar bilemiyorum bu süreçte başvurunuzu başka ülkelere taşıyabilirsiniz statüden kastım buydu tabi bu süreçte vatandaş olursanız f2a kategorisinde de değişiklik oluyor.

• @horoz hangi servisten onay aldınız acaba yazarmısınız teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

185

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.2k

| | | |