Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevocevo DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba,
    acaba mail gelip gelmediği status ten belli oluyormu? junk vs olduysa kaçırmamak açısından kontrolle anlaşılabilir mi? benim 14xxx mail almadım henuz?

boyle bir kontrol yolu oldugunu sanmiyorum maalesef. Eger uzun sure boyunca bir haber almazsaniz (onumuzdeki ay sonuna kadar) o durumda KCC'ye ulasip durumunuzu sorabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

KCC'den istenen doğum belgesinde herkes için ayrı Kişi kayıt örneği mi almak gerekli yoksa hak sahibi kişi Aile (kendisi, eş, çocuk) veya Nüfus Aile (kendisi, eş, çocuk, anne,baba) kayıt örneği alsa yeterli olur mu?

siz, esiniz ve cocugunuzun bilgileri onemli, bunlari bir sekilde ulastirmaniz yeterli.

Yanıtınız için teşekkürler. Asıl sormak istediğim nüfus kayıt örnekleri herkes adına birer adet mi gönderilecek yoksa sadece başvuru sahibi adına alınan kendisi, eşi ve çocuklarını gösteren 1 adet nüfus kayıt örneği yeterli mi?

Iki turlu de yapabilirsiniz, herkesin bilgisi ellerine gectigi surece sorun olmuyor. Herkesin bilgilerini iceren bir nufus kayit ornegi varsa, onu gondermeniz yetecektir.

Teşekkürler. Bugün belgeleri gönderdim ve iletildiğine dair otomatik mail geldi. Bu süreçten sonra bana herhangi bir mail gelmesi gerekiyor mu? Yoksa -belli olduğunda- sadece mülakat gününü bildiren bir mail mi gelecek? Herhangi bir sorun oluşursa (eksik belge vs.) tekrar mail yolu ile isterler mi?

Herhangi bir problem olursa size ulasirlar. Mulakat tarihiniz dvlottery sayfanizda aciklanacak. Mulakat tarihi verilince dvlottery sayfanizi kontrol etmenizi soyleyen bir email alacaksiniz.

• @crazycells Çok teşekkürler bilgiler için

• Selamlar,
    Şu anda 19xxx lere doküman için mail gittiğini görüyoruz. Acaba 10 bin ile 14 bin arası olup mail almayan varmı benim gibi? yada böyle bir durumda mail almadığı için Kcc ye başvuran varmı? Varsa aldıgınız cevabı paylaşırsanız sevinirim?

• @cevocevo 14binlerdeyim, bana da mail gelmedi henüz

• Anladigim kadariyla 14 bin ve 15 binlerin coguna mail gitmemis..bi atlama olmus olabilir veya ne biliyim ds260 bilgilerimizde mi bi sknti buldular boyle bi yetkileri var mi ?hmmm bu adayin su su seyinde bi sknti var atlayalim veya onaylamayalim 😏 @crazycells

• @mel Bana Mail geldi ve dökümanları gönderdim ancak bana da dökümanları aldıklarına dair Mail gelmedi.

• ben ds260i temmuzda submit etmiştim. ona gore sirayla gönderiyor olabilirler.

• Selamun aleykum.
    Crazycell simdiden tesekkur ederim
    Bir kac sorum olacakti.
    Eşimin annesi ve babasınin last name veya surname yok.ds260 formuna bu kısma ne yazmaliyim.bos kabul etmiyor.bu arada esim yabanci ulke vatandasi
    Ikincisi babamin annemi dogum yeri kimlikte köy gözüküyor .onlarin doğum yerine city kısmına köy ismimi yazmaliyim.son sorumda askerlik le ilgili branch turkish land forces rank surgeant vsonrakine de engineer yazdim.olur my.kisa donem askerkligi istihkam sinifinds cavus olarak yaptım. Iyi akşamlar

• Merhabalar,
    Eşim greencard tahlilisi olup, DS-260 formunu eylül sonunda doldurup gönderdik. O tarihte henüz nişanlıydık ve 20 Ekim tarihinde evlendik. Bilgileri bu hafta güncellemeyi düşünürken KCC'den talep edilen evraklar emailini aldık. Şimdi bilgileri güncellememiz mümkün müdür, yoksa konu ile ilgili KCC'yi bilgilendirmemiz gerekmekte midir? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim, teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mel DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Anladigim kadariyla 14 bin ve 15 binlerin coguna mail gitmemis..bi atlama olmus olabilir veya ne biliyim ds260 bilgilerimizde mi bi sknti buldular boyle bi yetkileri var mi ?hmmm bu adayin su su seyinde bi sknti var atlayalim veya onaylamayalim 😏 @crazycells

Merak etmeyin bir duzene gore isliyorlardir formlari. Yakinda siz de email alirsiniz. Sadece numaraya gore gonderilmiyor olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@itsnyc DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,
    Eşim greencard tahlilisi olup, DS-260 formunu eylül sonunda doldurup gönderdik. O tarihte henüz nişanlıydık ve 20 Ekim tarihinde evlendik. Bilgileri bu hafta güncellemeyi düşünürken KCC'den talep edilen evraklar emailini aldık. Şimdi bilgileri güncellememiz mümkün müdür, yoksa konu ile ilgili KCC'yi bilgilendirmemiz gerekmekte midir? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim, teşekkürler.

Guncel durumunuz belgelerde gorunecegi icin, belgeleri gonderdiginiz email'e DS260 formunuzu acmalari icin de kisa bir not yazabilirsiniz.

Boylelikle hem formdaki bilgiler, hem de gonderdiginiz belgeler guncel olmus olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eem1978 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selamun aleykum.
    Crazycell simdiden tesekkur ederim
    Bir kac sorum olacakti.
    Eşimin annesi ve babasınin last name veya surname yok.ds260 formuna bu kısma ne yazmaliyim.bos kabul etmiyor.bu arada esim yabanci ulke vatandasi
    Ikincisi babamin annemi dogum yeri kimlikte köy gözüküyor .onlarin doğum yerine city kısmına köy ismimi yazmaliyim.son sorumda askerlik le ilgili branch turkish land forces rank surgeant vsonrakine de engineer yazdim.olur my.kisa donem askerkligi istihkam sinifinds cavus olarak yaptım. Iyi akşamlar

Resmi belgelerde de hicbir soyisim gorunmuyor mu? Eger soyisim yoksa, "Not Available" yazmayi deneyebilirsiniz, eger bu sekilde yazmayi istemiyorsaniz soyismi kismina da ismini yazabilirsiniz. "Mehmet Mehmet" seklinde...

Dogum yeri kisminda ne yaziyorsa o sekilde yazabilirsiniz "birth city" kismina...

Askerlik bilgileri uygundur.

• Herkese merhabalar,
    Arkadaslar oncelikle son iki aydir islerimin yogunlugundan dolayi forum sayfasini okuma firsati bulamiyorum, son konulara baktigim zaman ocak ayinda randevu numarasi almayi gerekip, henuz almayan arkadaslarin oldugu, bizim gibi evraklarini elektronik ortamda gonderip, sorunsuz alindigi ve isleme konuldugu gibi bilgilerin oldugunu gordum.Normal sartlarda numaramiz current oldu Subat ayinda randevu beklerken bizde henuz randevu maili almadik.Oncelikle gercekten bu konu daha once sorulduysa mesguliyeim icin ozur dilerim, gonderdigimiz maildeki evraklarimizin arasinda yurtdisindan alinmis diploma, evlilik cuzdani, sabika kaydi vb evraklar vardi.Mulakat gunu bu evraklarin yurtdisindan guncel temin edilmesine gerek varmidir, yoksamail ile goderdigimiz evraklarin aslini mu;lakatta goturmek yeterlimidir.
    Eger yeniden alinmasi gerekiyorsa Subat ayi oncesi BUlgaristana gidip enilemek isterim.Tesekkur ederim.

• @uda4a Şubat ayına randevu alıp alamayacağımız belli değil. Yeni sistemi tam olarak çözemedik. Mart'a kalma ihtimalimiz olabilir. Şu birkaç gün içinde Şubat randevusu gelmezde Mart'a kaldık demektir. Bu durumu da göz önünde bulundurun derim. Sabırla bekliyoruz.

• @crazycells hocam cevabınız için teşekkür ederim. ben kendi bilgilerimi nasıl gireceğim henüz ds-260a bilgilerim girilmedi, kcc ye taranmış belgeleri gönderirken benim de kendim için olan belgeleri göndermem gerekmiyor mu

• Tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uda4a DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese merhabalar,
    Arkadaslar oncelikle son iki aydir islerimin yogunlugundan dolayi forum sayfasini okuma firsati bulamiyorum, son konulara baktigim zaman ocak ayinda randevu numarasi almayi gerekip, henuz almayan arkadaslarin oldugu, bizim gibi evraklarini elektronik ortamda gonderip, sorunsuz alindigi ve isleme konuldugu gibi bilgilerin oldugunu gordum.Normal sartlarda numaramiz current oldu Subat ayinda randevu beklerken bizde henuz randevu maili almadik.Oncelikle gercekten bu konu daha once sorulduysa mesguliyeim icin ozur dilerim, gonderdigimiz maildeki evraklarimizin arasinda yurtdisindan alinmis diploma, evlilik cuzdani, sabika kaydi vb evraklar vardi.Mulakat gunu bu evraklarin yurtdisindan guncel temin edilmesine gerek varmidir, yoksamail ile goderdigimiz evraklarin aslini mu;lakatta goturmek yeterlimidir.
    Eger yeniden alinmasi gerekiyorsa Subat ayi oncesi BUlgaristana gidip enilemek isterim.Tesekkur ederim.

Mulakatla ilgili bilgileri su konudan takip edebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Email ile gonderdiginiz belgeleri gondermeniz yeterli. Yeniletmenize gerek yok. (+ tabii ki ekstra belgeler de var mulakata goturmeniz gereken, ayrintili bilgi icin yukaridaki konuyu inceleyebilirsiniz.)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@itsnyc DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells hocam cevabınız için teşekkür ederim. ben kendi bilgilerimi nasıl gireceğim henüz ds-260a bilgilerim girilmedi, kcc ye taranmış belgeleri gönderirken benim de kendim için olan belgeleri göndermem gerekmiyor mu

Sorun degil, esiniz belgelerini gonderirse ve guncellerseniz bir daha guncel belge isteyebilirler, sonucta sizin de pasaport fotokopisi, adli sicil kaydi gibi belgeleri gondermeniz lazim. Size tavsiyem en guncel haliyle belgeleri gonderip, sonra DS260 formunun acilmasini talep etmeniz. Zaten formu birkac gun icerisinde doldurup tekrar gonderebilirsiniz.

• Merhabalar, benim saglik kontrolu asamasindaki asilar ile ilgili bir sorum olacakti. Ben ve Esimin asi kartlari yok, 16 ve 10 yasindaki iki cocugumun asi kartlari mevcut ve butun asilari var. Hem kendimiz icin hemde cocuklar icin saglik kontrolune gitmeden once asi maliyetini de minimize etmek adina hangi asilari onceden vurdurabiliriz? Doktorun sayfasinda bulunan yaklasik 15 farkli asinin herbir aile ferdi icin vurulma zorunlulugu varmi? Konu hakkinda bilginiz varmidir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |