DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mardin47-47 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Bende 1785x numaram bize email ne zaman gelir acaba 16xxx binlere gelmiş diyorlar

Merak etmeyin yakin zamanda siz de email alirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@belma DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

ds260 formu ile ilgili bir sorum var;
    inşaat mühendisiyim ve şimdiye kadar 3 farklı yerde çalıştım. işverenlerimden biri ankara merkezli bir şirket, ben de ds260 formunda işveren adreslerine hep şirketlerin genel merkez adresini yazdım. zaten çalıştığım istanbuldaki proje çoktan bitti. sizce istanbulda yaşadığım yıllar içinde ankara adresli bir işveren yazmış olmam anlaşılır mı? bana mantıklı gelmişti ama şimdi kcc'den mail gelmeyince forma dönüp bi baktım olası tek sorun bu olabilir gibi geldi. böyle proje/şantiye gibi işyerlerinde çalışanlar işveren adreslerini nasıl doldurdular bilgi verirseniz çok sevinirim.

merak etmeyin bir problem olmaz.

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@burakdal DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

KCC'den istenen doğum belgesinde herkes için ayrı Kişi kayıt örneği mi almak gerekli yoksa hak sahibi kişi Aile (kendisi, eş, çocuk) veya Nüfus Aile (kendisi, eş, çocuk, anne,baba) kayıt örneği alsa yeterli olur mu?

siz, esiniz ve cocugunuzun bilgileri onemli, bunlari bir sekilde ulastirmaniz yeterli.

Yanıtınız için teşekkürler. Asıl sormak istediğim nüfus kayıt örnekleri herkes adına birer adet mi gönderilecek yoksa sadece başvuru sahibi adına alınan kendisi, eşi ve çocuklarını gösteren 1 adet nüfus kayıt örneği yeterli mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

KCC'den istenen doğum belgesinde herkes için ayrı Kişi kayıt örneği mi almak gerekli yoksa hak sahibi kişi Aile (kendisi, eş, çocuk) veya Nüfus Aile (kendisi, eş, çocuk, anne,baba) kayıt örneği alsa yeterli olur mu?

siz, esiniz ve cocugunuzun bilgileri onemli, bunlari bir sekilde ulastirmaniz yeterli.

Yanıtınız için teşekkürler. Asıl sormak istediğim nüfus kayıt örnekleri herkes adına birer adet mi gönderilecek yoksa sadece başvuru sahibi adına alınan kendisi, eşi ve çocuklarını gösteren 1 adet nüfus kayıt örneği yeterli mi?

Iki turlu de yapabilirsiniz, herkesin bilgisi ellerine gectigi surece sorun olmuyor. Herkesin bilgilerini iceren bir nufus kayit ornegi varsa, onu gondermeniz yetecektir.

• Merhabalar başvuru icin greencardbasvurum diye araci bir firma ile anlastim konunun takip surecinde destek icinde ve takibinde olacaklar. Ilk olarak bir miktar ucret odedim ama simdi saglik raporu icinde bir odeme yapmam gerekiyormus. Normalde detayli bir saglik taramasindan gececekmisim ama 1.250 tl gibi bir fiyat çıkıyormuş araci kurum oldugundan fiyati 550 tlye indirmisler yani bu doğru mudur? Bu fiyatlar gerçeği yansitiyor mu ?

• @crazycells cevap için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melis-gönenç DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar başvuru icin greencardbasvurum diye araci bir firma ile anlastim konunun takip surecinde destek icinde ve takibinde olacaklar. Ilk olarak bir miktar ucret odedim ama simdi saglik raporu icinde bir odeme yapmam gerekiyormus. Normalde detayli bir saglik taramasindan gececekmisim ama 1.250 tl gibi bir fiyat çıkıyormuş araci kurum oldugundan fiyati 550 tlye indirmisler yani bu doğru mudur? Bu fiyatlar gerçeği yansitiyor mu ?

Hayir, soyledikleri dogru degil. Anladigim kadariyla siz hayir diyene kadar onunuzde masraf cikaracaklar.

Ayrica o kadar ucuz olmuyor saglik raporu, forumdaki deneyimleri okuyabilirsiniz... buyuk ihtimal bu arkadaslar kendilerine vereceginiz paradan bahsediyor, sonra siz saglik raporu alirken yine ucret odeyeceksiniz.

Saglik raporunu siz de alabilirsiniz, zaten baskalari sizin yerinize alamaz. Tek yapmaniz gereken bir randevu tarihi almak. Ya da bu randevu tarihini 550 TL vererek baska kurumlara aldirabilirsiniz 🙂 Tercih sizin. Saglik raporu ve mulakatla ilgili bilgi ve deneyimler icin su konuyu incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• @crazycells bana hastane ile anlasmali olduklarini soylediler. Ben ucreti firmaya oduyorum onlarda benim icin hastaneden randevu alip gerekli tahlilleri yaptiriyorlarmis yani hastanede raporu firmaya gonderiyormus ama ilk basta baska hicbir ucret olmayacak dediler sonradan saglik raporu durumu cikti ben anlayamadim bu durumu. Ne yapmami onerirsiniz benim aklim cok karisti. 300 tl gibi bir fiyatta önden ödemiştim can sıkıcı bir durum haline gelmez umarim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells bana hastane ile anlasmali olduklarini soylediler. Ben ucreti firmaya oduyorum onlarda benim icin hastaneden randevu alip gerekli tahlilleri yaptiriyorlarmis yani hastanede raporu firmaya gonderiyormus ama ilk basta baska hicbir ucret olmayacak dediler sonradan saglik raporu durumu cikti ben anlayamadim bu durumu. Ne yapmami onerirsiniz benim aklim cok karisti. 300 tl gibi bir fiyatta önden ödemiştim can sıkıcı bir durum haline gelmez umarim.

Soylediklerine ben sahsen inanmiyorum.
    Para almak icin bulabildikleri her yolu deniyorlar gibi geldi bana...

Benim tavsiyem tamamen onlarla calismayi birakip kendi surecinize kendiniz devam etmeniz yonunde. Dedikleri seylere de inanmayin, dosyaniza karar verecek kisiler onlar degil, konsoloslar. Zaten forumdaki arkadaslar da bu sekilde yapiyorlar. Sureci su konulardan takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari/

https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri/

• @crazycells peki verdiğimiz parayi geri alma durumumuz olabiliyor mu yoksa geç mi kaldım. Tekrardan başvurma hakkim var mi yoksa 1 kerelik mi olabiliyor ?

• Sayın @crazycells , sanırım siz Sayın @Melis-Gönenç 'in DV2019 talihlisi olduğunu düşündünüz ama benim anladığım kadarıyla DV2020'ye başvuru yapılmış sadece. Ortada kazanan kimse olmamasına rağmen sadece biraz daha yolmak için sağlık muayenesine gönderiyorlar..

@Melis-Gönenç size tavsiyem kurumun sizin adınıza yapmış olduğu başvurudan elde edilen "Confirmation Number" bilgisini edinin ve kendi sürecinizi kendiniz takip edin. Bol şans..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells peki verdiğimiz parayi geri alma durumumuz olabiliyor mu yoksa geç mi kaldım. Tekrardan başvurma hakkim var mi yoksa 1 kerelik mi olabiliyor ?

Siz DV2019 talihlisi misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkanu DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Sayın @crazycells , sanırım siz Sayın @Melis-Gönenç 'in DV2019 talihlisi olduğunu düşündünüz ama benim anladığım kadarıyla DV2020'ye başvuru yapılmış sadece. Ortada kazanan kimse olmamasına rağmen sadece biraz daha yolmak için sağlık muayenesine gönderiyorlar..

@Melis-Gönenç size tavsiyem kurumun sizin adınıza yapmış olduğu başvurudan elde edilen "Confirmation Number" bilgisini edinin ve kendi sürecinizi kendiniz takip edin. Bol şans..

Evet, o sekilde dusunerek cevap verdim 🙂 gelecek cevaba gore tekrar bilgilendiririm 🙂

• @melis-gönenç yazıyı okuyunca şener şen ve ilyas salmanın banker bilo filmi aklıma geldi.Almanya diye istanbla getirmişti.her dönem yolları tarzları değişerek umut tacirleri insanları kandrıyor malasef.

• merhaba,
    acaba mail gelip gelmediği status ten belli oluyormu? junk vs olduysa kaçırmamak açısından kontrolle anlaşılabilir mi? benim 14xxx mail almadım henuz?

• @volkanu DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Sayın @crazycells , sanırım siz Sayın @Melis-Gönenç 'in DV2019 talihlisi olduğunu düşündünüz ama benim anladığım kadarıyla DV2020'ye başvuru yapılmış sadece. Ortada kazanan kimse olmamasına rağmen sadece biraz daha yolmak için sağlık muayenesine gönderiyorlar..

Merhaba, bu gibi durumlarla karsilasan arkadaslarim oldu. Kandirmaca oldugunu dusunuyorum ben de. Basvuru numarasini ogrenmek icin de ayrica bir ucret istendigini duymustum ve kisiye verilen numaranin hatali bir numara oldugunu dusunuyorum. Aman dikkat edin lutfen.

Zamani geldiginde Site uzerinden lotoyu kazanip kazanmadiginizi ogrenmek icin numaranizi girdiginizde mesela eksik bir numara girdiniz ya da iki rakamin yerini degistirek yazdiniz farzedelim, sistem « yanlis numara girdiniz » gibi bir uyari vermiyor. “ Has not Been Selected “ uyarisi veriyor. (Bunu bizzat denemedim ama youtube uzerinden bir videoda izlemistim) ve birkac Amerika surecini anlatan youtuberdan da duymustum) Bu yuzden numarayi giris yaptigimiz zaman dikkatlice kontrol ederek girmeye calismak lazim ya da 2-3 kez daha denemek lazim derim.

• @birumut böyle bir hataya kapıldığım için gercekten üzgün hissediyorum ne yazık ki öyle hayaller uğruna...

• @volkanu Teşekkür ederim. Öyle yapacağım bu saatten sonra.

• @heavenblue doğrudur neler yaşanıyor artık günümüzde daha dikkatli olmak lazımdı bu saatten sonra tek tesellim erken fark edebilmem oldu. Elimden geldiği kadariyla süreci kendim takip etmeye çalışıcam ama şevkim kırıldı orası ayrı.

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Iki turlu de yapabilirsiniz, herkesin bilgisi ellerine gectigi surece sorun olmuyor. Herkesin bilgilerini iceren bir nufus kayit ornegi varsa, onu gondermeniz yetecektir.

Teşekkürler. Bugün belgeleri gönderdim ve iletildiğine dair otomatik mail geldi. Bu süreçten sonra bana herhangi bir mail gelmesi gerekiyor mu? Yoksa -belli olduğunda- sadece mülakat gününü bildiren bir mail mi gelecek? Herhangi bir sorun oluşursa (eksik belge vs.) tekrar mail yolu ile isterler mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.6k

| | | |