DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Mülakat için toparlamamız gereken evrakları en erken kaç ay önce alabiliriz?(hesap dökümü hariç) örnek: 7 mayısta formül a doğum belgesini e devletten oluşturdum ve şuanda "bilgilerinizde değişiklik olmadığından yeni belge düzenlenemiyor uyarsı geliyor" bu ve diğer belgeler için konsoloslukların belirttiği bir süre varmıdır belge geçerliliği için?

• @Gokhan-Eke mülakat tarihiniz belli olduğu gibi belgelerinizi tamamlamanız iyi olacaktır. formul a veya b belgesini nüfus müdürlüğünden de alabilirsiniz.

• @Mehmet-Cem-Akıncı herhangi bir sorun olmaz, formu doldurduğunuzda güncel olan neyse yeterli.

• Aralık ayı için 12k olarak açıklanmış benim numaram 10k civari. Ankara seçmiştim mülakat için ama oturumum var romanyada dosyamı taşıtmak mantıklı geliyor. Dosya taşıtmak için aralık ayında mı mail atmalıyız yoksa bugünlerde atabilir miyiz?

• @tolga-a özür dileyerek yani ds 260 da yer alan adreslerim ve yeni adreslerimin olduğu beyan edersem bunlar neden ds 260 da yok demezler yani değil mi

• @Mehmet-Cem-Akıncı ds260'ı doldurduğunuzda son ikamet ettiğiniz adresi yazdınız ve daha sonra yeni bir adrese gittiniz, hayatın olağan akışında olan bir durum. mülakatta bununla ilgili bir sorun yaşamazsınız. olmaz ya, sorulursa da formu doldurduktan sonra şu tarihte taşındım diye belirtirsiniz.

• Bu ileti silindi!

• @Doğuş-Aytekin numaraniz current olmadan once KCC, olduktan sonra Elcilik araciligiyla dosya tasima islemi gerceklestirebilirsiniz. Araligi beklemenize gerek yok, artik current numarasiniz ve Elcilige mail atabilirsiniz. Dosyanizi tasimadiginiz her gun mulakat alamama riskiniz artabilir, elciliklerin transferi kabul etmesi de uzun surebiliyor.

• @deebee mail örneği var mı acaba?

• @Emre-Kurtulmuş bey bu noktada vermiş olduğunuz cevap ile ilgili size birşey sormak istiyorum. Oturum iznim be vatandaşlığım hiç bir ülkede yok. Bu durumda Current olmadan da taşıma için mail atabilir miyim? (Şimdiden hazır olsun diye) Yoksa current olduktan sonra mı atabilirim. Teşekkürler.

• ds-260 formunda city of birth kısmı sonradan açtırıp değiştirilebiliyormu? mülakat tarihi aldıktan sonra?

• @Gokhan-Eke konuyu detaylandırıyım; gc başvurusunda birth city kısmına "izmir" yazıp, ds-260 da city of birth kısmına "konak"yazmışım, bu değişim için açtırabilirmiyim mülakat alınca?

• ⭐⭐⭐

@sonokege şimdiden mail atabilirsiniz bazı konsolosluklar henüz aktif olmadığınız için taşıyamayacağını bahane olarak sunabilir size ama şansınıza sizi kabul edecek bir konsoloslukta çıkabilir

• @Serapp teşekkürler Serap hn

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gokhan-Eke eğer konak izmir'deyse gerek yok.

• @Emre-Kurtulmuş bey telekkürler.

• @gucarslan yurtdisina dosya tasiyacagim icin bilmeyeceklerdir buyuk ihtimal konak izmirin ilcesi oldugunu, oyuzden ilk basvuruya ters düşen bir bilgi olmasin diye değiştirmeyi düşünmüştüm. Ankarada mulakat olsa hic dusunmem degistirmeyi de simdi karar veremedim.

• @Gokhan-Eke selamlar Gokhan bey,yurt dışına dosya tasiyormusunuz? Yoksa taşımak için şansınızı mi deneyeceksiniz?

• 14 ülkeye mail attım, geneli schengen bölgesi hepsi oturum isteyerek olumsuz döndüler..

• @hsn-kartal Ankaradan sira gelmeyecegi icin mecburen neresi olursa ayirt etmeden oraya tasiyacagim Hasan bey, illaki kabul eden cikacaktir simdi olmazsa gecen sene gibi subat mart nisan aylarinda kabul eden yerler cikar diye tahmin ediyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |