DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @oguzhanaga07 Schengen vizen kaç aylık ya da yıllık hangi ülkeden almıştınız?

• Merhaba, merak ettiğim için soruyorum. Excel dosyasına baktığımda Kasım için verilmiş hiç bir mülakat tarihi göremiyorum. Mülakatlar Ekim ve Aralık ayına verilmiş. Bu Ankaradaki elçiliğin Kasımda kimseye mülakat vermediğini mi gösteriyor. Bu şekilde mülakatın hiç verilmediği aylarda olabiliyor mu? Teşeklürler….

• @sonokege evet kasım ayını boş geçti.

• @steward59 şuanda 3 aylık var Almanyadan aldım

• Merhabalar, size bir sorum olacakti:
    Kizimin ve esimin pasaportlari sirasiyla Mayis ve Ekim 2025' te doluyor. Eger GC verirlerse, giristen 6 ay sonrasina kadar gecerli pasaport istiyorlar. Bu durumda GC verirlerse, bizim en gec Aralik 2024' te Amerika' ya girmemiz gerekiyor.
    GC surecinden sonra pasaport degistirsek bir sikinti olur mu? DS-260 formunu mevcut pasaportlarla doldursak bir sikinti olur mu?

• @ebruaras dv 2024 kazananı mısınız? öylese sürecinizi imzaya taşır mısınız? daha kolay yardımcı olalım.

• @ebruaras size GC çıktı mı? Yoksa 2025 mali yılında çıkarsa diye mi soruyorsunuz? Eğer 2024 mali yılı için GC kazananı iseniz Sürecinizi aşağıdaki örneğe uygun olacak şekilde imzanıza taşır mısınız?
    Dosya Numarasi: 2024EUXXXXX
    DS-260 Gonderimi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy
    Örneği bu şekilde.

• @ebruaras öncekikle sürecinizi imzanıza taşımalısınız. sorunuzun cevabı ise; konsolosluğa mülakat için gittiğinizde zaten en az 8 ay geçerli pasaportunuzun olması gerekiyor. DV vizesi sağlık raporundan itabaren 6 ay geçerli, dolayısıyla süreci riske atmamak adına mülakat alabilme ihtimali dahilinde yeterli süresi olan pasaportla mülakata katılmanızda fayda olacaktır.

• @tolga-a 6 ay bilgisi yanlış bilgi. Vize alacak kişinin pasaportu ABD'ye seyahat için uygun olmalı ve mülakat tarihinden itibaren en az 8 ay geçerli olmalıdır.

• @ATS16 ankara için doğru 8 ay. yurt dışı genellikle 6 ay. hangi ülkede mülakata girilecekse o ülkede bulunan konsolosluktan süre teyit edilmeli.

• @oguzhanaga07 dosya taşıma durumunda yeterli olmaz sanırım 3 ay. 1 yil ve üzeri alınacak ülke nereler vardır acaba?

• Herkese merhaba, numaramız aktif olmuş, dosya taşıma seçeneğini düşünmek için daha erken mi sizce?
    Excel tablosunda henüz 1K'ya randevu verilmiş görülüyor , geçen sene nerdeyse 3K 'lara kadar Kasım 2022 randevusu verilmiş. Bu sene daha mı yavaş ilerliyor yoksa excel girişi mi yapılmıyor acaba?
    Umarım herkes buradan edindiği değerli bilgiler paralelinde süreçle ilgili aşamalarını paylaşmakta hassasiyet gösteriyordur.

• tabi ki, kusura bakmayin. bana lottery cikti ama ben herkesten biraz daha gerideyim, Amerika'da mulakata girmek yerine, TR' den girmeye karar verdim.
    Dosya numaram 25000 kusurlerde, Nisan-Mayis ayinda gelir diye dusunuyorum, ama ben galiba cogu puf noktayi kacirmisim. Her halukarda cagirilim diye dusunuyorum, tabi boyle bir garanti yok.

Dosya Numarasi: 2024EU00025XXX
    DS-260 Gonderimi: 12/11/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• @ebruaras *dusunuyordum

• mulakat yerini hangi durumlarda degistirmeyi tavsiye edersiniz?

• @ebruaras Ankara konsolosluğunu düşünürsek, her senenin farklı dinamikleri vardır diğer senelerle karşılaştırmak uygun olmayabilir. Ama en azından fikir verebilir. CN numaranız Ankara için yüksek Ankara’yı beklemenizi tavsiye etmem çünkü geçen seneye baktığımızda Ankara çok kötü bir performans gerçekleştirmiş ve 13.000 e varıncaya kadar mali yılın sonuna gelmiş. Bundan dolayı size tavsiyem AOS yapmanız yada başka ülkeye dosyanızı taşımanız. Ankara’nın 25.000 e kadar sıra gelmesi biraz zor. Ama siz bilirsiniz gene bu söylediklerim sadece tavsiyedir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guroltr mülakat yeriniz ankara ise bunu düşünmek için ziyadesiyle geç kalmışsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ebruaras önce forum kurallarını okumanızı tavsiye ederiz.

• Bu ileti silindi!

• merhabalar, eşim daha önce work and travel için bir aracı firma ile anlaşıp amerika ankara konsolosluğunda mülakata gitmiş ancak kapıda evrakları kontrol edilirken bir sebeple geri gönderilmiş ve daha sonra bu aracı firmanın dolandırıcı olduğu ortaya çıkmış. Ancak üzerinden 10 yıl geçtiği için ne yaşadığını ne olduğunu hiç hatırlamıyor. DS 260 Formunda daha önce vize mülakatından red aldınız mı kısmına hayır olarak girmek durumunda kaldık. Sizce Problem olur mu ? Asıl Talihli Eşim
    CN: 23XX

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.6k

| | | |