Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Merhaba, acaba deneyimi olanlar mülakat günüyle ilgili bilgi verebilir mi. 6 gün kaldı mülakata ve çok heyecanlı, stresliyim. Nasıl geçiyor ne yapmam lazım

• İyi akşamlar, üzgünüm, Türkçem pek iyi değil. Umarım beni anlarsın. Eğer birisi bana cevap verebilirse, sorunun cevabını bilse: Türk vatandaşı değilim ama son 3 yıldır Türkiye'de yaşıyorum. Sanırım bu yüzden bana vize görüşmesinin Ankara'da yapılacağını söylediler. DQ'm ağustos ayının başındaysa, elçilik görüşmesi için randevu almak için ne kadar beklemeliyim? Ne kadar bekleneceğine dair bir kural var mı, yoksa Türk vatandaşlarına öncelik mi veriyorlar? Bu forumdan Ağustos ayında DQ'su olan bazı kişilerin randevu aldığını görüyorum ve ne zaman benim olacaklarına dair hala bir bilgim yok, bu yüzden soruyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

• @Sarajka Turkiye dogumlu olanlar ile olmayanlar mulakat tarihi acisindan farkli degerlendiriliyor. Turkiye dogumlu olmayanlar daha gec mulakat tarihi aliyor.

• @Erik Uscis panelinde görünen processing time tamamen bozuk çalışan bir algoritmayla oluşturuluyor. O tarihlerin doğru çalıştığı dosya sayısı bir elin parmağını geçmiyor, onların da raslanti olduğuna eminim. Birilerinin girip tek tek data girdiğini sanmıyorum. O yüzden uzatma verme gibi bir durum yok. Uscis aşaması yaklaşık 1 yıl sürüyor. "Uscis processing times" diye Google'da arama yapıp, ofisinizi seçerek daha gerçekçi zamanları gorebilirsiniz. Bence beklentiniz buna göre olsun. Erken gelirse ne ala. Beklentiniz paneldeki tarihe göre olursa zaman geçmez ve büyük hayal kırıklığı olur. Benim Uscis panelimde orada aylarca "takes longer than expected" bilgisi vardı.

• @Mihok çok teşekkür ederim .

• Merhabalar mülakat tarihim geldikten sonra farkettik ki NVCye eski pasaportumu yüklemişiz.Bu sebeple evlenmeden önceki soyadımla mülakat mailim geldi.yeni pasaportu tekrar güncelleme yaparak yükledik.Mülakat randevusu için kayıt yaparken hangi soyadımı yazmalıyım ,kayıt için belli bir süre var mı bilgisi olan var mı acaba ?mülakatta bir sorun yaşar mıyım?Bu hatayı nasıl yaptık anlayamıyorum 😞 teşekkürler

• @kadargo bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim 🙏🏻

• @Sarajka Merhaba, kişiden kişiye göre değişiyor. bazi arkadaşlar var 11 ay önce DQ olmuştu hala mulakat tarihi gelmedi. benim ki 7. ay başladı mulakat tarihi almadım. ortalama 1 yıl sonra mulakat tarihi veriorlar. yapabilsanız casenizi transfere eden.

• Arkadaslar merhaba. Daha onceden hatirlayanlar vardir. Esim Rusya dogumlu ve Rusya ve Turkiye vatandaslimlari var. Ben de Turkiye ve ABD vatandasiyim. 4. ayin basindan beri dq olduk ve mulakat tarihi bekliyoruz. Turkiye’nin yogunlugundan dolayi daha da cok surecek gibi duruyor. Arastirmalarima gore Hong-Kong cok hizli ilerliyor. Mesela Turkiyede turist vizesi icin tarihi 1.5 yil sonraya veriyorlarken Hong-Kong bunu 10 gun sonraya veren bir ulke. Kabul alabilirsem sizce tasimak mantikli mi? Daha once bu tarz bisey yapaniniz ya da yapan birini duyaniniz var mi acaba? Herkese bol sans!

• @Gönül-Akbaş mülakata katıldınız mı ?

• @D-K hayır 1 kasımda katılacağım.

• Selamlar bugün itibari ile NVC kısmınıda atlattık. Tüm evraklarımız onaylanmış ve DQ olmuşuz. Diger aşamalara ulaştıgım zaman yine elimden geldigince imzayı güncelleyip bilgi paylaşımı yapacagım

• Günaydın, forumda biraz araştırma yaptım ve anladığım kadarıyla perşembe günleri görüşmeler yapılıyor.

• Merhabalar, benim de 8 kasımda mülakatım var, aşırı heyecanlıyım. Kafama takılan bir soru var; amerikan vatandaşı olan eşim amerikada yaşamadığı için bir akrabası bize joint sponsor oldu. Mülakata joint sponsorun I-864 formunu veya tax transcript belgelerini de getirmem gerekiyor mu? Çünkü özel belgeler ve sisteme bile sponsorumuz kendi yükledi. Sitede sanki getirmemiz gerekiyormuş gibi okudum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• Bu ileti silindi!

• Bir sey sormak istiyorum belki dogru baslik degildir ama yardimci olabilirseniz sevinirim. IR1 vizesi aldim esim ve bebegimle Aralikda USA ya giris yapacagiz. Calistigim is yeri beni tazminatsiz cikardi tabi mahkemeye basvurduk o da ne zaman sonuclanir bilinmez uzun lafin kisasi maddi anlamda biraz sikintilar yasiyorum ve trdeki bankalarda suan sicilim baya bi bozuldu ben amerikaya giris yaparken bu bankalardaki borclarim sicilim herhangi bir sorun yaratir mi? Bankada para gostermek gerekiyor mu kaldi ki oyle bir birikimim de yok tabiki 🙂

• @timtim merhaba Türkiye'deki banka borçları ve sicil bozuklukları Amerika'yı kesinlikle bağlamaz

• @Taner-Akbulut merhaba tesekkur ederim bilgilendirme icin

• @Cansu-Tosun Merhabalar konudan biraz alakasız ama ne kadar sürede mülakat günü aldınız paylaşır mısınız? 🙂

• @ceren-2 merhabalar, 26 temmuzda dq olduk, 22 eylülde de randevu mailimiz geldi.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 57
  • 1476
  • 51
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |