Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @waterman güzel haberlerle gelin inşallah…

• @waterman, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

Yarın sabah 07.30da İstanbul konsolosluğunda mülakatım var yarın mülakata girecek olan herkese başta kendim olmak üzere bol şans diliyorum onaylandı tecrübesini yazmak nasip olur inşallah 🙏

İnşallah vizeniz onaylanır. Mutlu haberiniz burada bekleriz

• @selamibasaran teşekkürler

• Bugun Ankara gorusmem vardi red aldim.
    26 yas bekar erkek 4. Sinif uni ogrencisiyim

Sorular:
    Nereye gitmek istiyorsun?
    Kac gun?
    Daha once yurt disina ciktin mi (6 ay once yunan-italya)
    Kim odeyecek masraflari?
    Baban ne is yapiyor?

Uzgunum onaylayamiyorum…

Inanilmaz bi kalabalik vardi en basta tek gorevli vardi sonradan 3 tane oldular iki erkek bi kadin vardi malesef kadina geldim halbuki ilk basta tek olan gorevli gozluklu erkek daha vize verme olasiligi var gibi geliyodu.

• @kdratik geçmiş olsun

• Tesekkurler. Acaba vizeye basvurdugum fotoyla green card basvursam sikinti olur mu?

• ⭐⭐

@kdratik geçmiş olsun. elinizde dijital hali mevcutsa başvurabilirsiniz bir sorun olmaz, ben de aynı fotoyla başvurdum.

• ⭐⭐

@tufank Hayırlı olsun inşallah çıkar🙏

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   S selamibasaran 

• Herkese merhaba,
    2 kasım günü eşimle randevum var. Ds formuna 2 ay kalacağımızı yazdım geçen Eylül ayında evlendik ve balayı için düşünüyoruz diyeceğim. 2 ayı ise route 66'yı bitirmek ve gezmek için kullanacağım diyeceğim. Sizce iyi bir cevap olur mu?
    Eşimle birlikte 29 yaşlarındayız benim 5 yıldır kendi üzerime dükkanım var bunlar pozitif bir etki yaratır mı?
    Ayrıca ds160 formunda ki fotoğraf ile o gün götüreceğim fotoğraf aynı olmayacak bir sorun teşkil eder mi?

• bugün ankara’da görüşmemiz vardı. onaylandı. kısaca profilimizi, süreci anlatmaya çalışayım.

30’lu yaşlardayız. kendi şirketimiz var. şirket eşimin üzerine ben çalışan görünüyorum. şirket 2 senelik. daha önce 3-4 avrupa seyahatimiz var bunların tamamı pandemi öncesinde. amerika’da tanıdığımız var.

ilk parmak izinden önce bir bankoda pasaportlarımıza bakıldı. işimizin ne olduğunu sordu. daha sonra klasik hep anlatılan süreçler gelişti.

• amerika’da nereye gidiyorsunuz?
    • amerika’ya neden gidiyorsunuz?
    • ne iş yapıyorsunuz?
    • ne kadar kazanıyorsunuz?
    • amerika’da tanıdığınız var mı?
    • görüşecek misiniz?
    • en son ne zaman yurt dışına çıktınız?

vizeniz onaylanmıştır.

buradaki her sayfayı okudum. bilgi veren herkese çok teşekkür ederiz. ama şunu da belirtmeliyim. özellikle ekşi sözlük ve youtube videolarındaki gibi bir ortam yoktu. kıyım yapılıyor gibi bir korkumuz vardı giderken ama genel olarak onay oranı baya yüksekti bizim orada geçirdiğimiz sürede.

• ⭐⭐

@bulut tekrar hayırlı olsun. Seyahatiniz da başarılar.

• @bulut hayırlı olsun sürecinizi paylaştığınız için teşekkürler

• ⭐⭐

@bulut tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @bulut tebrikler.

amerikadaki tanıdığınızla görüşecekmisiniz ? sorusuna ne cevap verdiniz acaba öğrenebilirmiyim

• @bulut hayırlı olsun, iyi tatiller.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: ABD Vatandaşı ve Göçmen yakınlarının B1/B2 vize başvuruları

Merhaba geçen günlerde kardeşimin bir arkadaşı Abd turist vizesi almak için destek istedi. Formu doldurup mülakattan bir gün öncede prova yaptık.

Profil kısaca
    1.5 yıldır bir dernekte çalışıyor,
    Bir önceki işi yine 4-5 yıl benzer bir pozisyonda aynı iş dalında,
    Maaş 40-45 bin TL,
    Evli ve çocukları var
    Vizeye tek başına başvuruyor
    Seyahat geçmişi bir afrika ülkesi bir Suudi Arabistan tek gidiş-dönüş var
    Ablası Green Cardlı Amerikada yaşıyor (evlilikle),
    Abisi Amerikan vatandaşı,

Ds160 taki seyahat planı Aralık 2023-Ocak 2024 10 gün civarı planlandığını yazdık
    Adres olarak New York taki ablasının adresini verdik,
    Patronu ve iş arkadaşlarının Abd vizeleri var onların isimlerini forma yazdık

Çok detay sormadım biraz yüzeysel anlattı bende bu şekilde aktaracağım

Mülakat
    Amerikaya neden gitmek istiyorsun?
    Erkek arkadaşlarımla(hepsinin vizesi var ama henüz hiç gitmediler ) New-yorku gezeceğiz, ayrıca seyahatimin son günlerinde ablamı ziyaret edeceğim
    Ne iş yapıyorsun?
    -yaptığı işi söylemiş ne kadar süredir yaptığını söylüyor
    Evlimisin kaç çocuk var?
    Evet evliyim, 2 çocuğum var
    Ablanız new york ta mı yaşıyor?
    Evet
    Gideceğiniz tarih nedir?
    .. Aralık 2023 -... Ocak 2024 yaklaşık 10 gün

Tamam vizenizi onaylıyorum....

Not : @Rushvisasnow dan tarihi erkene alma hizmetinden yararlandı.Daha önce hiç dv çekilişine başvurmayan birisi (etkisi var mı bilmiyorum ama yazayım dedim)

• @beceke bende aynı şeyi merak ediyorum kuzen çocukları olduğum bir aile üyemiz var kendisi üniversitede prof yardımcısı onu belirtip belirtmemek arasında kaldım. @bulut vizeniz hayırlı olsun iyi tatiller hocam.

• @aristocrat @beceke bizim seyahat planımızda zaten görüşmek olmadığı için görüşmeyeceğimizi söyledik.

• @tufank, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@zeynep34 başvurmanızda bir sorun yok. bu sistemde görünen bir bilgi değil. DV lottery'i kazanır ve DS-260 formunu gönderirseniz o durumda bilgi sahibi oluyorlar. yani göçmenlik adayı konumuna giriyorsunuz. bunun dışındaki başvurların hiçbir etkisi yok. ben de DV lottery sonuçları açıklanmadan 1 ay önce vizemi almıştım.

Merhabalar,
    Sanırım sizinle aynı durumda oluyorum ben de eğer doğru anladıysam. Diğer konulardan hatırlarsınız zaten beni muhtemelen.

Sorum şu: Ben 4 kişilik grup oluşturarak bilgileri AIS'e girdim. Randevu yeri olarak DS160'a İstanbul girmiştik fakat aldığımız tarih çok ileri olduğu için ve forumdan bir arkadaşın yardımı ile önümüzdeki Ocak ayına randevumuzu Ankara olarak belirledik.

DS160'a İstanbul yazdığımız ve alabildiğimiz randevu Ankara olduğu için şüphede kalmıştım ve siz eğer isterseniz randevuya 1 hafta kadar kala yeni bir DS160 doldurarak (Ankara için) başvuru yapabilirsiniz dediniz. Buraya kadar sıkıntı yok, ben DS160 formlarını doldurduğum zaman DV2025 daha başlamamıştı, malum ki oraya da form doldurdum ailem için.

Sonuç olarak asıl soru şu, yeni bir DS160 dolduracağım zaman formda daha önce göçmenlik başvurusunda bulundunuz mu sorusuna ne cevap vereceğim ?

Umarım çok yazıp zamanınızı almamışımdır.

• ⭐⭐

@ReLoad o kısım dv çekilişi ile alakalı değil. O kısmı hayır deyip geçebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |