DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba hat alirken hatla birlikte telefon almak istiyorum bu şekilde alan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi hangisi daha uyguna geliyor at&t verizon vs bakiyorum ama hepsi ayni gibi alan varsa ya da nasil alabilirim vs bilgi verebilecek var mi? Teşekkürler

• @SemihPehlivan merhabalar, bu şekilde kullandığımızda sms alabiliyor muyuz peki?

• ⭐⭐

Ben visible kullanıyorum. Birkaç operatörü denedim. Hepsinin artısı eksisi var. Bana fiyat/performans olarak en mantıklısı visible geldi. Uygulaması da pratik. Prepaid olarak kullanılıyor. Yani hattı almak için bir SSN sahibi olmanıza gerek yok. Fiziksel dükkanları yok. Ama bir keresinde Visibledan alınmış bir telefonla ilgili bir sıkıntım olduğunda Verizon şubesine gittim ve yardımcı oldular.

Verizon alt yapısı kullanıyorlar. Genelde iyi çekiyor. Telefonun çekmediğine henüz denk gelmedim ama 5G’den LTE’ye düştüğü oldu datanın. Upload hızı düşük ama süper hızlı upload yapan operatör de görmedim henüz. Belki benim bölgemle alakalıdır. Yine de visible en kötüsü değil uploadda.

Uygulaması çok pratik. Müşteri hizmetleri iyi ancak bazen çok yoğunluk oluyor ve bağlanmak uzun sürüyor. Bazen saniyesinde bağlanıyorsunuz. Bir keresinde başka bir operatörden visiblea numaramı taşımaya çalışmıştım ama diğer operatör yüzünden taşıma bir türlü gerçekleşmedi. Visiblea taşıma gerçekleşmediği için ücret iadesi istiyorum yazdım, iade ettiler parayı. Bana bu 1 ayda yeni numara vermişlerdi numaram taşınana kadar kullanmam için ve 1 ay o numara kullanılmış olmasına rağmen iadeyi yaptılar.

Port-in (başka bir operatörden visiblea numaranızı taşımak) veya Port-out (Visibledan başka bir operatöre numaranızı taşımak) yaparken gerekli tüm bilgiler uygulamasında var, müşteri temsilcisine bağlanmaya gerek yok. Visibledan başka hiçbir operatörde müşteri temsilcisi ile konuşmadan taşıma için gerekli olan bilgilerimi alamadım. Özellikle port out yaparken sizi çok uğraştırıyorlar, vermemek için çok zorluyorlar diğer operatörler.

$25 her şey dahil paketini kullanıyorum. Bir de $45 olan bir paketi var ama bence $25 olan yeterli. İkisi arasında yurt dışında kullanım farkı (Türkiye dahil değil) ve premium data farkı var. Onun dışında ikisinde de arama, SMS, data sınırsız. SIM card isterseniz ücretsiz ve 2 günde evinize kargoluyorlar. E-sim ile anında kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Başınıza bir sıkıntı gelmeden anlayamayacağınız ama visible’ın en önemli özelliklerinden biri: numaranızı sizin için 6 ay tutuyorlar. Yani bir süre kullandınız ama sonra kullanmamaya karar verdiniz ve yeni ayı ödemediniz, hattınız iptal oldu. Başka operatörden başka bir numara alıp onu kullandınız ya da birkaç ay yurt dışına gittiniz. 5 ay sonra eski numaranızı tekrar kullanmak isterseniz parasını ödüyorsunuz ve numaranız tekrar aktif oluyor. Ekstra hiçbir ücreti yok yeniden aktif etmenin.

Türkiye’den ailem geleceği zaman annemin iPhone’una e-sim ile visible hat aldım. Uçaktan indiğinde interneti olsun, arayarak da ulaşabileyim istiyordum. Ayrıca annem de babam da ilk kez geliyorlardı ve İngilizce bilmiyorlar. CBP ile konuşurken telefondan translate kullanırlar, internete ihtiyaçları olacak diye hazırlıklı olmak istemiştim. Ki işe de yaradı.

Eğer Türkiye’den geldiğinizde hattınız hazır olsun istiyorsanız ilk ay $5 her şey (data, sms, arama) sınırsız indirimli linki bırakıyorum aşağıya. E-Sim ile hemen telefonunuza kurabilirsiniz. Sonraki aylarda kullanmaya devam ederseniz $25/month vergiler dahil.

Check out this page: https://www.visible.com/get/?3PS76MJ, it has all the info you need to know about joining Visible. When you use my friend code, 3PS76MJ, you’ll get your first month of service for $20-off!

3PS76MJ

• ⭐⭐

Eğer aile paketi kullanmıyorsanız 3 büyük operatörün de fiyatları gerçekten pahalıya geliyor. Aile derken de en az 4 kişilik aileden bahsediyorum.

Visible dışında diğer denediğim operatörler: Mint, Metro by T-Mobile, US Mobile, Boost Mobile, Google Fi, Boost intifite, T-Mobile.

Mint: T-Mobile altyapısı kullanıyor. En az 3 aylık peşin ödüyorsunuz. Ve ilk 3 aydan sonra zamlanıyor eğer daha uzun dönemli paket satın almazsanız. Çektiği yerde güzel çekiyor, çok hızlı ama birçok yerde, özellikle kapalı alanlarda, çok kötü çekiyor ya da hiç çekmiyor. Upload hızı çok yavaş, yok gibi. Telefonla görüşme yaparken interneti hiç çekmiyor. SIM kite para vermiş miydim hatırlamıyorum ama sanırım vermemiştim. Eve kargoladılar, bir de arkadaşınıza verin diye ücretsiz bir hat daha gönderiyorlar ama 250 mb internet vardı onda yanlış hatırlamıyorsam. Sonradan bu hediye sim işini kaldıracaklarıyla ilgili bir haber görmüştüm ama kaldırdılar mı devam ediyor mu bilemiyorum. Bazen kampanya yapıyor 3 aylık $45+vergi olarak. O zaman denenebilir ama ben şahsen parasını verdiğim 3 ayım bile bitmeden dayanamayıp değiştirdim.

Google Fi: T-Mobile altyapısı kullanıyor. Çok uzun süre kullanmadım, deneme kullanmıştım. Aşağı yukarı Mint ile aynı. Ama ödemeler aylık. Bence fiyatı pahalı.

Metro by T-Mobile: T-Mobile altyapısı yine. 6 aylık taahhüte bedava 5G telefon veriyor. Ama verdiği telefonlar zaten $200lık telefonlar. Ve onları almak için en pahalı paketi kullanmanız gerekiyor. Kısaca telefon sözde bedava ama aslında fiyatı pakete fazlasıyla eklenmiş oluyor. Tabi genelde prepaid hatla telefon alamıyorsunuz, o açıdan bir seçecek olabilir. Fiziksel şubesi olması en büyük avantajı. Telefonlar 6 aydan sonra unlocked oluyorlar ama daha geç olanı da varmış sanırım.

T-Mobile: İlk geldiğimde prepaid olarak kullanmıştım. Kotalı hat almıştım ilk hattım/numaram olması için. Numara seçtireceklerini söylediler, numara seçimi olmadı. $10lık paketini almıştım ama sim kart ücreti, vergi, hizmet bedeli vs derken $25 gibi bir para ödemek zorunda aldım $10 yerine.

US Mobile: Verizon ve T-Mobile altyapısı kullanıyor ama eş zamanlı değil. Fiziksel sim alırsanız ikisinden birini seçiyorsunuz. Sim kart ücretli mi bilmiyorum, ben e-sim olarak kullanmıştım. E-sim ile sadece Verizon altyapısı olarak kullanıyorsunuz. Aşağı yukarı visible gibi çekim kalitesi olarak ama fiyatlarına vergi ekleniyor ve vergiden önceki fiyatı bile visibledan daha pahalı. Kotalı paket seçenekleri var daha uyguna. İndirim yapıyorlar bazen ama indirimleri az oluyor. Referans indirimi de az. Ayrıca numara taşımak biraz uğraştırıcı ama bu konuda en kötüsü değiller. Visibledan daha ucuz olsa muhtemelen US mobile kullanırdım. Aynı fiyat olsalar Visible kullanırdım.

Boost Mobile/Boost Infinite: İkisini bir açıklayacağım çünkü temelde aynılar. Boost Mobile prepaid, boost infinite postpaid. Boost Infitine almak için SSN sahibi olmanız gerekiyor, Boost Mobile için gerek yok. Çekim gücü olarak neredeyse her yerde çekiyor ama hep ortalama ya da düşük hız. Süper hızlı değil hiçbir zaman. AT&T ve T-Mobile alt yapısı kullanıyor ama aralarında nasıl seçim yapıyor emin değilim. Müşteri hizmetleri rezalet. Numara taşımak çok zor. Ben bir kere 1 ay boyunca uğraştım. Numarayı onlardan başka bir yere taşımama izin vermediler bir türlü. 1 ayın sonunda yeni ödeme zamanım gelince de hattı iptal ettiler. Tamam taşımayın, ödeyim hattımı açın dedim. Yok artık iptal oldu bir daha açamazsın dediler. Onlar yüzünden 1 yıldır kullandığım mis gibi numaramı kaybettim. Çok sinirlenmiştim. Bir daha asla boost kullanmam bedava bile olsa. Fiyatları Visible ile aynı + vergi var tabi ama çok az oluyor vergisi. Uygulaması çok kötü. Gördüğüm en kötü operatör uygulaması Boost Mobile. Boost Infinite ondan iyi ama o da en kötünün bir üstü yani 😅 Sürekli çöküyor uygulama. Hata veriyor. En küçük şeyi yapmak için bile bazen defalarca açıp kapatıyordum uygulamayı. Boosta ne kadar sinirlensem de numaramı hiç etmelerinin öfkesini atamayacağım sanırım 😒 Galiba fiziki dükkanları da var ama emin değilim çünkü bazı dükkanlarda boost mobile stickerı gördüm ama hiç gitmedim. SIM card ücretsiz ve eve kargoluyorlar. Ben e-sim almama rağmen SIM gönderdiler yine de.

Visible’ı bir önceki iletide anlattım. Ben tüm denediklerimden sonra visible kullanıyorum. Birkaç kez taşıyıp visiblea geri döndüm. Bazılarına taşımayıp ya yeni numara aldım ya da trial kullandım. Ama son 8 aydır taşımıyorum ve trial hatları da almıyorum hiç. Yeni bir hat bulursam trial alırım muhtemelen ama taşımayı düşünmüyorum bundan sonra.

Eğer Türkiye’den geldiğinizde hattınız hazır olsun istiyorsanız ilk ay ücreti $5, her şey (data, sms, arama) sınırsız, visible linki bırakıyorum aşağıya. E-Sim ile hemen telefonunuza kurabilirsiniz. Sonraki aylarda kullanmaya devam ederseniz $25/month vergiler dahil.

Check out this page: https://www.visible.com/get/?3PS76MJ, it has all the info you need to know about joining Visible. When you use my friend code, 3PS76MJ, you’ll get your first month of service for $20-off!

3PS76MJ

Benzer Başlıklar

• 8
  • 53
  • 5
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.3k

| | | |