DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@cicek ben de Londra’ya taşımayı düşünüyordum böyle bişe olur diye vazgeçmiştim

• @ametin-k teşekkürler. Yok çeviri ile alakalı bir durum degil. Direk evragı begenmediler. bakalım hayırlısı olsun.

• @tolga-a evet haklısınız. bakalım sonraki aşamalarda ne olacak. duruma göre o evrakları iletecegiz artık.

• @yusufalak teşekkürler.

• @Eren-Özpar tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun 🙏🏻 Amerika’daki hayatınızda mutluluklar diliyorum ☺️dv2024ün ilk mülakat deneyimi herkese uğur getirsin, umarım tüm kazananlar bu sene vizelerine kolayca kavuşur 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kerem-Turgut yeni işinizin vize sürecinizle bir alakası yok.
    hiçbir konsolosluk yeni işiniz "silah / insan kaçakçılığı" ya da "keyif verici madde ticareti" değilse sizden belge istemez.
    eğer böyle bir işe başladıysanız bulabildiğiniz evrakları elbette götürün.

• Yasaklı

@cicek neden size vize vermediler acaba herhangi bir açıklama yaptılar mi

• @Fatma-Yılmazoğlu acıklama olarak "vukuatlı nufus kayıt" ornegini birth certificate olarak kabul etmemişlerdi. 1-2 gün icinde iletişime geçecez ve gerekli belgeyi tekrar talep edecez dediler. İstenilen belgenin de daha önce girdigimiz kurye aracılığıyla göndermemizi istemişlerdi. Ama iki günün sonunda garip bir mail ile evraklarımızı gönderdiklerini söyleyen bir mail aldık. Ellerinde kalan tek evragımız pasaportlardı. Diğerlerini geri vermişlerdi. Biz evrak talep etmeden red verdiklerini ve pasaportları iade ettiklerini yada ihtiyaç olan evrakların neler oldugunu anlatan bir evrak oldugunu dusunduk. acıkcası ikinci secenek cok mantıklı degildi aynı işi maille yapabilirlerdi. Ama gelen evrak pasaporttu ve supriz sekilde vize verilmişti. Tam ne oldugunu anlayamadık acıkcası. evragı kabul etmeyip red verdiler. Sonra evrak isteyecegiz dediler. Sonra hiçbir şey istemeden vize basılı pasaportu gönderdiler.
    Tahminimce, mulakata londrada girdigimiz icin, verdigimiz evragı anlamadılar. Ek evrak talebi icin Turkiye dokumanlarına bakınca aslında dogru evragı getirdigimizi farkettiler ve onayladılar. Bu bir tahmin gerçekte ne oldugunu cok bilme sansımız yok malesef.

Lafı cok uzattım farkındayım, bilerek tum detayları yazmak istedim. benzer durumu yasayanlar icin ufak detaylar önemli olabiliyor. Bizim surecimizde cok ihtiyac duydugumuz seylerdi aslında. Bir de londra da olunca aynı tecrubeyi yasayan insan sayısı az ve bilgi edinmekte bir hayli zor.

Not: ilerde bu iletiyi okuyan olur ve londra ile ilgili bilgiye ihtiyac duyarsa direk yazabilir bana. ayrıca genel bir sureci anlatan mesaj hazırlayacagım. yazmış olursam hesabımda görünecektir. kısa önden verecegim en önemli bilgi, greencard cıkar cıkmaz aşı olayını cozmeye baslayın. mulakat tarihi verildikten sonrada police certificate olayı surecini hemen baslatın. ingilterede bir adli sicil kaydı almak 40 gün sürüyor 😃 bilginize

sevgiler,

• @cicek tebrikler, başarilar yeni hayatinizda 😊😊😊

• @dgnnnnn bizim ki taşıma degildi aslında, burda oldugumuz icin mecburen burda girmek zorunda kaldık.

bu arada sorun hiçbir şey yapmadan çözüldü. Ne olduğunu anlamadık. Red verip vize basılı pasaportları gönderdiler.

Asıl bu maile cevap yazma sebebim de, londrada olmanın avantajı zannediyorum sıranın çok hızlı gelmesi. biz 3binlere yakın bir sıradaydık. Ağustos ayında randevu maili aldık. muhtemelen ilk mail gönderilenlerden biriyiz. excelden takip ettigim kadarıyla TR'de ilk 100'den birilerine mulakat verildi. Biz 3000'e yakın olmamıza ragmen cagırdılar.

Zannediyorum, ingilizlerin amerikaya gitmek ve yaşamak gibi bir derdi yok, onun haricinde bunları yapabilmek icin greencard almalarına gerek yok. zaten vizesiz dunyanın her yerine gidebiliyorlar. O yüzden bu ülkede başvuran kimse yok greencard'a. 2 saat kaldık konsoloslukta ve green card ile ilgili içeri giren insan sayısı 2 kişiydi. bekleme sırasında koddan anlasılıyor kaç kişinin greencard için geldiği. özetle, sırası gerilerde olanlar ve erken gitmek isteyenler için bir secenek olabilir londra. Bir de londrada olmaktan kaynaklı mıdır bilmiyorum ama hiçbir finansal kanıt istemediler. banka hesap bilgisi vs. sormadılar. istemediniz unutmayın dememe ragmen gerek yok dediler.

• ⭐⭐

@cicek Tebrikler, mutlu son! çok sevindim.. vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

• @Serapp teşekkürler saolun. Umarım herkes için hayırlı sonuclar olur. hayatın insana hangi ülkede ne güzellikler getirecegi belli olmuyor. O yüzden olumsuz sonuç alanlar karamsar olmasın. Olumlu sonuc alanlarda gözünde fazla büyütmesin. herkese hayatın her aşamasında ve dünyanın her yerinde iyi şanslar.

• @cicek tebrikler

• Yasaklı

@cicek teşekkür ederim detaylı bir şekilde anlattığinız icin. Vizeyi almış olmanıza çok sevindim. Şeyi merak ettim acaba kaç yıldır çalışıyorsunuz ve maaş bordronuzu mu gostermistiniz ki bana hesabınızdaki parayı istemediler

• Yasaklı

@cicek ben de burda yaşıyorum ama ikametgah tr olduğu için taşımayı düşünmüştüm ama belge doysa konusunda kesin aksilik çıkar diye bişe yapmadım. Zaten sıram çok düşük taşımaya gerek kalmadan geldi

• @cicek tebrik ederim,yeni hayatinizda basarilar dilerim

• @cicek hayırlı uğurlu olsun 0 dan başladığınız yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• @Fatma-Yılmazoğlu biz 9 aydır ingilteredeyiz. ekonomik durum ve işle ilgili herhangi bir evrak vermedik. calıstıgımızı, ne kadar maaş aldıgımızı, hesabımızda ne kadar para oldugunu anlayacakları bir evrak almadılar bizden. ds formunu doldururken meslek yazmıştık galiba, bir de egitim seviyesi için istedikleri belgelerde master diploması vardı. Bunun haricinde bizim durumumuzu anlayacakları bir evrak almadılar. Biz ingiltere de oldugumuzdan dolayı sormadıklarını düşündük açıkcası. Geçmiş yıllarda ingiltereden mulakata giren birine ulaşmıştık. Oda finansal olarak hazırlık yaptık ama bize sormamışlardı demişti. Bizde de aynı durum oldu. Neden sormadıklarını kesin bir şekilde bilmemekle beraber durum boyle gelişti.

• @dgnnnnn ingilteredeyseniz, police certificate almayı unutmayın. ve geçikmeyin. 40 gün sürüyor alması bilginiz olsun.

• @T-C-Kubilay-Dikici biri bebek 3 kişi için sağlık muayenesine 1020 pound verdik ve eksik aşı olmayan durum için bu. aşıları tr'den ve beyan üzerine saydıkları için aşı masrafı yapmadık. burda oturumu olmayan aşı masrafıda eklenebilir, bundan emin degilim. aşılar da cok pahalı. kalma yeri, ulaşım vs konularında problem yaşamadık ama burda olmasak bu bahsettigimden cok daha fazla masraf cıkacaktır diye dusunuyorum.

taşıma yapılacaksa daha ucuz ulkelere yapmak daha mantıklı olabilir. Londra özelinde cok pahalı bir ülke zaten. cok pahalı bir ülkenin en pahalı sehri. Ve adım attıgın hersey de para. Mesela bir örnek vereyim. Saglık muayenesine girerken, aileden dil bilmeyen herkesin yanında yeminli tercümanla gelmesini istiyorlar. mesela eşin biliyor sen bilmiyorsan, seni kabul etmiyor, senin cevirmeni istemiyor. yada aileden tanıdık arkadası tercuman olarak getirmeni istemiyor ve bunu özellikle yazmışlar. Ordaki işlemlerde 3 kişi için 3-4 saat belki daha fazla sürüyor. bu süre için tutacagın bir tercumanın parası ne olur onuda hesap etmek lazım. bizim ihtiyacımız olmadıgı icin malesef bir fiyat söyleyemiyorum. Ama beklenmedik harcamalara hazır olmak lazım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.4k

| | | |