DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @symbi0te + 3k mi?suan zaten 5k guncel olan

• @eray26 ben max 8.500 bekliyorum bu seferki bultende. Adminlerin goruslerini sabirsizlikla bekliyorum

• @eray26 Ekim bülteninin yayınlanmasına müteakip Eylül ayı içerisinde Ankara'nın mülakat dağıtmaması, Kasım bülteninde EU bölgesi için cut off numarasını güncel 5K'dan çok yüksek bir sayı yayınlaması halinde DV2023'de yaşanan sürecin benzeri olabilir ve Ankara'dan mülakat bekleyenlerin aleyhine olacağını düşünüyorum. Ankara KCC'nin yine hızına yetişemeyebilecektir.

KCC haricinde bunu kimse bilemez, bizler de CN'ler arası boşlukları şu an bilemiyoruz ama tahminim 15 Ekim 2023 civarında açıklanacak Kasım bülteninde cut off'u aynı bırakabilir veya çok az bir artış yapabilir. Sadece bir tahmin ve tüm okuduklarıma istinaden kişisel yorumum...

• 30 saat sonra ABD de hükumet kapanıyor, yaklaşık 3 hafta sürmesi bekleniyor bu süreçte kamu maaşları ödenmiyor, kasim ayı mülakat verilmemesinin nedeni olabilir diye düşünüyorum..

• @hsn-kartal, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

30 saat sonra ABD de hükumet kapanıyor, yaklaşık 3 hafta sürmesi bekleniyor bu süreçte kamu maaşları ödenmiyor, kasim ayı mülakat verilmemesinin nedeni olabilir diye düşünüyorum..

Güncelleme 20 saat

• ⭐⭐⭐

@mrts00 Merhaba, sorulariniza saglikli cevap alabilmek ve surecinize maksimum fayda saglayabilmeniz icin lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

DV2024 Sureci ile ilgili konular icin uygun baslik; DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Mulakat alip alamayacaginiz, ya da ne zaman alacaginizi kimse ongoremez.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• @Emre-Kurtulmuş Sadece iran değil ki Ukraynalısıda,pakistanlısıda,ıraqlısı ve özbekistanlısıda burada giriyor,türklerin aldığı dv visa sayısı ankaranın verdiği toplam dv visa sayısının yarısından az, Ankaraya daha fazla işlem yapılması yönünde baskı yapıldığı forumda okumuştum,adamlar zaten dünyada en yüksek sayıda visa dağıtan elçilik sayılır bunu dile getiriyorlar.Siz dosya taşıdınız mı bilemiyorum ama dosya taşımak için başka bir ülkeye başvurduğunuzda kılı kırk yarıyor tüm elçilikler ,türkler 5-6 tane elçilik harici dosyasını taşıyacak elçilik bulamıyor.Çünkü bu ülkenin vatandaşı değilsen almıyoruz diyorlar,Açıkcası ben ankaranın performans yükseltmesi ile bu sorunu çözeceğine inanmıyorum tek çaresi türkiye dışından gelenlerin sınırlandırılması yada başka ülkere dağıtılmasıdır

• @ATS16 gecmis yillarin aciklanmala tablosuna baktigimda ben biraz farkli dusundum ama insallah bizler icin hayirlisi olacak bir sayi aciklarlar

• @eray26 cutoff değil mülakat dağıtımı açısından diğer türlü hükümet kapanmazsa 7k kapanırsa 5500

• @ozkan-akbulut Ben açıkçası Ankara'daki konsolosluğun Türkiye orjinli DV kazananlarına az mülakat vermesinin asıl sebebinin yoğunluktan mütevellit olduğunu düşünmüyorum. Tabiki yoğunluklarının da etkisi göz ardı edilemez ama verdikleri aylık göçmenlik vize sayılarına baktığımda DV2023 döneminin olduğu süreç içerisinde genelde aile birleştirme vizelerine ağırlık verilmiş ayrıca ilk 6 ayda verdikleri Çeşitlilik vize sayısını son 2 ayda verebiliyorlar. Buna ek olarak istedikleri zaman Göçmen olmayan kategorilerden 4365 vize sayısına bile ulaşmışlar. Yani diyeceğim o ki Göçmen olmayan vize sayısından aylık 100 kişilik tercihi göçmen vizelerinden DV kategorisine kaydırsalar bile sorunun çok büyük bir kısmı çözülmüş olur.

DV2023ANALIZ.PNG

Buyrun burdan kendiniz de bakabilirsiniz, parantez içerisinde olan sayılar DV statüsünden verilen vize sayısını gösteriyor. İlk sütun göçmen statüsündeki toplam vize sayısını, ikinci sütun ise göçmen olmayan toplam vize sayısını gösteriyor. Yani işin aslı bu duruma çözüm bulabilirler eğer isterlerse, onların takdirine kalmış bir durum. Toplamlarda bir hata yaptıysam düzeltirseniz sevinirim.

• Arkadaşlar case number Current olmadan ; başka bir ülkeden oturum alınınca kcc oturum iznine rağmen dosya taşımayı kabul etmeme durumu oluyor mu yada oldu mu acaba?

• Arkadaşlar geçiçi oturum izniyle kcc dosya taşıma yapar mı net bilgisi olan var mı?

• @symbi0te forumda paylasilan video ya gore KCC etkilemeyecekmis kapanma

• @ozkan-akbulut Bazı konsolosluklar başta kabul etmese de daha sonra kabul etmeye başlayabilir. O yüzden yılmadan tüm ülkelere mail atmanızı ve ayrıca konsolosluğun sayfasında forumdan da yazmanızı tavsiye ediyorum. Yoğunluklarından maillere geri dönüş yapmayan konsolosluklar oluyor. 1 hafta 10 güne kadar cevap vermezlerse tekrardan mail atın. Bol şans diliyorum.

• @ramsen18 süreciniz nasıl gerçekleşti ne kadar sürede dosya tasiyabildiniz

• @eray26 video hangi konu altında nerede

• @İsmail-Burak-Akçakaya-0 Aklımıza gelen tüm ülkelere dosyamızı taşımaları için mail attık. Bir çok ülke ya personel yetersizliğinden ya da oturum izni vs istedi. Kısacası nazikçe ret aldık. Umman aklımıza gelmemişti ta ki bir arkadaşımız dosyasını ummana dosyasını taşıyana kadar. Hemen bizde mail attık ve olumlu dönüş aldık.

Dosya Taşıma Talep Tarihi: 20 Mayıs 2023
    Onaylanması: 21 Mayıs 2023

Dosyamızın Taşındığı Tarih: 23 Mayıs 2023

Mülakat Aldığımız Tarih: 22 Haziran 2023

Mülakat Tarihimiz: 22 Ağustos 2023

• @Taylan-Kocadağ bu konuda uzman değilim ancak bi videoda yada biryerde okduğum kadarıyla büyük hatalar olmadıkça açtirmayin deniliyor (büyük hata örnekleri olarak lise mezuniyetini yanlış girmek evlik bilgisini yanlış girmek) bu konuda daha uzaman kişiler daha detaylı bilgi verirse güzel olur

• @feedermann o kadar yoğunum ki ister inanın ister inanmayın sabah erkenden ise gidiyorum akşamları kursa arkasından bir gün aralıklı şekilde fitness e gidiyorum ve bu sayfada olan biteni takip ediyorum istenilince muhakkak zaman bulunur

• @symbi0te bu baslikta paylasildi. 301. sayfada gorebilirsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |