DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 2024 excel tabloda mavilerde 110 numaradaki şanslı kardeşimizin 52xx talihli nosu neden 59xx ve 58xx altında kalmış anlayamadım sıralama cn numarasına göre değilde karışıkmı oluyor

• @salih-atilla Merhabalar, o sütundaki arkadaşın cn numarası 29 eylül günü 5XXX iken 52XX olarak güncellenmiş ve son bir gün içerisinde de sıralama güncellenmediği için öyle kalmış. Şu an bir sıkıntı gözükmüyor ama.

• Yasaklı

arkadaşlar daha sürecin bu kadar başında, numaranıza bakmadan önünüze gelen her ülkeye rastgele taşıma mailleri atarak hem kendi şansınızı hem diğer arkadaşlarımızın şansını baltalıyorsunuz maalesef. tabi ki kimseye ne yapacağını söyleyemem ama konsolosluklarla iletişime geçme konusunda herkesin biraz daha hassas davranmasını rica ediyorum.

• @Taylan-Kocadağ Hiç sorun değil formunu mülakat maili alana kadar açtırma. Herkes seni korkutur formunu açtır hata yapmışsın vs diye. Hiç bir sorun olmaz mülakat maili aldıktan sonra düzeltirsin. Sadece mezun olduğun okulları sisteme giriyorsun zaten. Düzeltmesen de çok büyük sorun değil.

• Yasaklı

@Detroit2222 oturumunuz olmasına rağmen KCC'nin isteğinizi kabul etmeme ihtimali düşük de olsa vardır.

• @Revolter teşekkür ederim ilgininiz için

• @salih-atilla Rica ederim, ne demek.

• ⭐⭐⭐

@ozkan-akbulut bizi asıl etkileyen kısmı iran çünkü türkiye dışı aldıkları dosya sayısı ne kadarsa bu sayının çok büyük kısmını iran oluşturuyor maalesef. Onun dışında toplam verilen vizenin yarısından azını türklere veriyorlar diyede bir nokta yok maalesef yarısından azını vermiyorlar ama yeterli sayıda vermiyorlar. %60a %40 gibi rakamlar oluşuyor genelde dönem içinde verilen mülakatlarda. Kaldı ki türklere verilen mülakatların az olmasının sebebi ne yazık ki yabancılara verilen mülakat sayısıda değil. İstese çok rahat mülakat verirler

• @ramsen18 cevap verdiğiniz için teşekkürler 👍

• Ankara’da patlama oldu bu durum süreci etkıler mı acaba😔

• Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

@Muradiye-Gül merhaba, tebrikler. öncelikle vize sürecinizi imzanıza taşıyın ve süreciniz hakkında bilgi sahibi olmak için bu başlığın ilk iletisini dikkatlice okuyun.

• @ozmell Ankara her şeyden nem kapan bir konsolosluk. Bir kararla hizmeti durdurabilir ve bu durum bir çok arkadaşlarımızın umut kapılarını kapatabilir. Alternatif durumlara yönelmenizi tavsiye ederim.

• Merhabalar, iki sorum olucaktı dosya taşıma maili attığımızda kimi konsolosluklar talebinize belli bir sürede cevap vericez diyorlar, kimisi ise sonu ustraveldocs.com dan bize ulaşın diyor bu tip biten mail adresleri için bir hesap açmamız gerekiyor herhalde ?Bir de her konsolosluğun web sitesinde ‘online inquiry form’ kısmı kesinlikle bulunuyor mu çünkü bazı konsoloslukların web sitesinde bu kısmı bulamıyorum? Yardımcı olursanız sevinirim

• Arkadaşlar, Konsolosluklara dosya taşıma maili atacağınız zaman okundu bilgisi ve gönderildi bilgisi butonunu da aktifleştirin. Konsolosluklar sizin mailinizin okuduğu ve gönderildiği zaman size okundu ve gönderildiğine dair bilgilendirme maili gelecektir. (Bilgisayarda yaptım, telefonda oluyor mu bilmiyorum)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karaloyunlar1 her konsolosluğun çalışma sistemi farklıdır.
    mail atığınızda sizinle nasıl iletişim kurmanızı istiyorlarsa o şekilde iletişime geçin.
    çoğu konsolosluk ustraveldocs.com üzerinden talep kabul eder, bu şekilde ilerlemelisiniz.

unutmayın;

her attığınız mail konsolosluk tarafından dikkate alınacak ya da cevap verilecek demek değildir.
    bu durum tamamen onların inisiyatifinde olan bir durumdur.
    cevap alamıyorum diye ısrarla / sürekli mail atmak ilgili hesabınızın spam olarak algılanmasına sebep olacaktır.

• @ramsen18 merhaba, imzanızdan gördüğüm kadarıyla dosyayı Umman'a taşımışsınız. Dosya taşıma işlemiyle ilgili bir sorum olacaktı. Dosya taşıma isteiğiniz kabul olsa bile taşıyacağınız konsolosluğun bulunduğu ülkede ne kadar süre ile kalmanız gerekti? Yalnızca gerektiğinde giderek bu süreci yürütebilir miyiz? Eğer mümkünse bu süreçler neler olur? Örneğin sağlık testi için girmek yada mülakata gelmek gibi.. Teşekkürler.

• ⭐⭐

@avc, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ramsen18 merhaba, imzanızdan gördüğüm kadarıyla dosyayı Umman'a taşımışsınız. Dosya taşıma işlemiyle ilgili bir sorum olacaktı. Dosya taşıma isteiğiniz kabul olsa bile taşıyacağınız konsolosluğun bulunduğu ülkede ne kadar süre ile kalmanız gerekti? Yalnızca gerektiğinde giderek bu süreci yürütebilir miyiz? Eğer mümkünse bu süreçler neler olur? Örneğin sağlık testi için girmek yada mülakata gelmek gibi.. Teşekkürler.

Dosyanızı transfer eden ülke olursa öncelikle size bir mülakat tarihi maili gelecek. Bu mülakat tarihinden önce o ülkenin anlaşmalı sağlık kuruluşunda muayene olmanız gerekiyor. Sağlık kuruluşu sonuçları ne kadar sürede çıkarıyor onu sorarsınız. Planlamayı buna göre yapıp sağlık randevusundan önce gidersiniz. Mülakat gününe kadar orada kalırsınız. Mülakattan sonra pasaportun teslim süresi de var. Ülkeye göre değişir ama genelde 8-15 gün civarıdır.

• @Serapp Cevabınız için çok teşekkür ederim. O halde ülkede bulunma gerekliliğini şöyle sıralayabilir miyiz?

1. ülkeye gitmemizi gerektiren ilk olay muayene, doğru mu anlıyorum? Sanırım bazı ülkeler uzun süreli vize bile alınsa, aldıktan sonra 1 ay içinde giriş yapılmasını gerektiriyor. Umman onlardan biri diye duymuştum. Böyle bir durumda sadece bu şartı sağlamak için bi kaç günlüğüne giriş çıkış yapılsa yeterli olur diye düşünüyorum. Bu olayı şimdilik hariç tutuyorum.

2. Muayene sonuçlarından sonra da mülakat.

3. Mülakattan sonra da Pasaport teslimi orada bulunmamızı gerektiren son olay olarak görünüyor.

Örneğin muayene sonuçları 1 haftada sonuçlanıyor diyelim (bilmiyorum ne kadar gerçekçi oldu), mülakat tarihinden 10 gün önce gidip, 1 hafta içinde muayene olup, sonucunu alıp, mülakattan sonra da belirttiğiniz gibi 8-15 gün süren pasaport bekleme süresi olsa, toplam en fazla 1 ayda bu işi halledebiliyoruz (her şey yolunda giderse tabii).

Lütfen yanlış anladığım bir kısım varsa düzeltin. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

@avc, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Serapp Cevabınız için çok teşekkür ederim. O halde ülkede bulunma gerekliliğini şöyle sıralayabilir miyiz?

1. ülkeye gitmemizi gerektiren ilk olay muayene, doğru mu anlıyorum? Sanırım bazı ülkeler uzun süreli vize bile alınsa, aldıktan sonra 1 ay içinde giriş yapılmasını gerektiriyor. Umman onlardan biri diye duymuştum. Böyle bir durumda sadece bu şartı sağlamak için bi kaç günlüğüne giriş çıkış yapılsa yeterli olur diye düşünüyorum. Bu olayı şimdilik hariç tutuyorum.

2. Muayene sonuçlarından sonra da mülakat.

3. Mülakattan sonra da Pasaport teslimi orada bulunmamızı gerektiren son olay olarak görünüyor.

Örneğin muayene sonuçları 1 haftada sonuçlanıyor diyelim (bilmiyorum ne kadar gerçekçi oldu), mülakat tarihinden 10 gün önce gidip, 1 hafta içinde muayene olup, sonucunu alıp, mülakattan sonra da belirttiğiniz gibi 8-15 gün süren pasaport bekleme süresi olsa, toplam en fazla 1 ayda bu işi halledebiliyoruz (her şey yolunda giderse tabii).

Lütfen yanlış anladığım bir kısım varsa düzeltin. Şimdiden teşekkürler.

Rica ederim ne demek, bildiklerimi paylaşmak beni mutlu eder.
    Evet çok doğru yalnız pasaportun teslim süresi 8-15 değil toplam süre o kadar.
    Muayene + muayene sonuçlarını teslim alma + mülakat + pasaportu teslim alma.
    Biz oğlumla Hong Kong'a gittik. Muayene 26 Haziran, mülakat 6 Temmuzdu. 24 Haziranda gidip 8 Temmuzda döndük. Toplam 14 gece kalmış olduk. Aynı yerde mülakata girenlerin sağlık sonuçları uzayanlar veya kısa sürede işini bitirenler de oldu.
    Umman'da süreç farklıymış evet ama Viyana'da 1 hafta içinde her şeyi halledip gelen de oldu.

Yani ülkeye ve kişinin durumuna göre değişkenlik gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.4k

| | | |