Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ridetowild İranlılar oturma izni ve vize olmadan 3 büyükelçilik seçme imkanları var, bu yıl geçen yılki Ankara performansından dolayı çoğunluk Ermenistan ve BAE'ye kaydı.

Geçen sene Ankara 5500'e kadar davet etmiş ve o case numarasına kadar da 100'den fazla case'i de es geçmiş.

Bu sene de Abudhabi çok daha fazla davet ile başladı.

• Yasaklı

Herkese selamlar. Dosya numaram 25 bin küsür. Açıklandıktan 2 gün sonra yani 8 mayısta formu yolladım. Kimileri artık case numbera göre değil formu gönderme zamanına göre mülakata çağırılacağımızı söylerken kimileri ise case number sırasında formu zamanının önemi olduğunu söylüyor o yüzden çok fazla kafam karıştı. Bu case number ile mülakata çağırılma şansım var mı? Dosyamı taşımalı mıyım?

• @feedermann kisacasi hic zaman kaybetmeden dosya tasimanin yollarini bakin

• ⭐⭐

@Srmpd Ankara'daki klinik kesinlikle hic bir asinizi ya da onunla ilgili disaridan belgeyi, Covidler disinda, kabul etmeyecek, bilginize...

• @Srmpd Öğrendiğim bilginin doğruluğunu kanıtlar bir dönüş olmuş. En azından bir nebzede olsa içimiz rahatladı. Teşekkür ederiz. Komple boş geçirmesinden iyidir diye düşünüyorum.

• Bu durumda Ekim ve Kasım ayı kapanmış mı oluyor o zaman bizler için, Kasıma mülakat beklemememiz mi gerekiyor yoksa şu aralar gelmesi gerektiğini düşünerek beklemeye devam mı?

• @barbie Daha önceki paylaşımlardan ay sonuna kadar maillerin bir ihtimal gelebildiğini söylemişlerdi. Ama bizde bu dönem bu durumu test edeceğiz.

• @ibrahimhalılll Haklısınız, ek olarak geçen seneye göre daha farklı bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum. Geçen sene Kasım Bülteninin açıklanmasından sonra en geç 1 hafta içerisinde maillerin geldiği görünüyor. Bu sene 11.gündeyiz

• ⭐⭐⭐

@barbie kasım bülteni açıklandı geçtiğimiz haftalarda ekime mülakat vermezler(veremezler değil) artık. Kasım için mülakat dağıtımı yapmaları gerekiyordu aslında, hala bir umut var yapabilirler lakin söz konusu Ankara olduğu için ben bu saatten sonra pek kasıma da mülakat vereceklerini düşünmüyorum

• @Srmpd Mayıs 2023 son haftalarıydı. Eczaneden grip aşımızı alıp aile hekimimde aşımı yaptırmıştım. Daha sonrada aşı kartımı da aynı şekilde almıştım. Hastaneler çok pahalıya yapıyor boşuna paranız gitmesin. Ek olarak aile hekiminize danışın ellerinle bazen aşılar olabiliyor, aşıya da ödeme yapmazsınız.

• Yasaklı

DV23 başlıklarını takip edenler Ankara'nın tutumunu biliyordur. (ekstrem bir durum ama bir konsolosluk isterse hiç mülakat bile dağıtmayabilir ki böyle bir özgürlükleri var. DV23 için Lagos, Nijerya örneğinde olduğu gibi.) DV24 için bu tutumun daha iyiye veya kötüye gideceğinin hiçbir garantisi yok. o yüzden özellikle yüksek dosya numaralı ve formlarını görece daha geç göndermiş herkesin dosya taşıma olanaklarını değerlendirmesi çok çok önemli.

• @feedermann DV 21k sıralamaya sahibim. Eşimle beraber dosyamızı Ummana taşıdık ve vizelerimizi aldık. 04 Ekimde Amerikaya uçuşumuz var. Ankarayı bekleseydik GC alamayacaktık. Size tavsiyem Avusturya veya Ummana dosyanızı taşımanızı tavsiye ederim. Ummana dosyanızı taşımanız için de özelden yardım edebilirim.

• Yasaklı

@ramsen18 Özelden yazdım

• @ramsen18 Dosya taşımak için hangi ayda mail atmıştınız? Sadece Umman'a mı attınız, başka denediğiniz konsolosluklar oldu mu?

• @timrehs Nisan - Mayıs 2023 tarihleri arasında 100 e yakın ülkeye dosyamızı taşımaları için mesaj attık. Tek mesaj atmadığımız bir kaç ülke içinde olan Umman ı ise Telegram da dosyasını taşıdığını bizimle paylaşan @ayseleldas hanımefendi sayesinde öğrendik ve hemen Ummana da dosyamızı taşımaları için mail attık. 100 e yakın ülke arasında tek olumlu geri dönüş yapan ülke Umman oldu. @ayseleldas Aysel Hanıma tekrardan çok teşekkür ediyorum.

Dosya Taşıma Talep Tarihi: 20 Mayıs 2023
    Onaylanması: 21 Mayıs 2023
    Dosyamız Taşındığı Tarih: 23 Mayıs 2023
    Mülakat Aldığımız Tarih: 22 Haziran 2023
    Mülakat Tarihimiz: 22 Ağustos 2023

• merhaba ben sıralamama numaramı unuttum nereden bakabilirim

• @Emre-Kurtulmuş TR den 200 kadar verip as af kotalarina bu kadar vermek çok saçma biraz da üzücü geldi

• @symbi0te Evet bu durum bana da hiç mantıklı ve iç açıcı gelmedi. Çünkü DV2023e baktığımızda dağıtımlar Ekim, Kasım, Aralık, Ocak olarak ilerlemiş ve arada boş ay geçmemiş. Umarım EU için Kasım ayında artık mülakat dağıtımı olmasa bile Aralık için hemen başlarlar. Ya da bugün yarın artık maillerimizi alırız ve rahatlarız 🙏🏻 🙏🏻 🙏🏻

• @maximtk ama tüm Türkiye kazananları için dosya taşıyanlar ve Türk vatandaşı olup başka konsolosluklarda dosyası olanlar hariç, bizlere hiç mülakat vermeme gibi bir durum olabilir mi gerçekten?

• @barbie Daha öncesinde boş geçilen ayların olduğunu okumuştum yanlış hatırlamıyorsam.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.1k

| | | |