DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@avc Dogru kisi, sevgili @Figen Hanim yetismis bile! Bol sans dilerim, kolayliklar.

• @lumos oğlum 22 yaşında üniverste son sınıfta 2024 talihlisi benim kısmet olurda vize alırsam oğlum için turistik vize başvurusunu vizeden öncemi sonramı yapalım 2025 ,için çekilişe katılacak şansına çıkarsa kısmet olurda amerikadayken mülakata gelebilsin bizim talihli olmamız onun vize başvurusunda red sebebimi saygılar

• @salih-atilla Sizin talihli olmaniz ,oglunuzun turistik vize basvurusunu olumlu ya da olumsuz etkilemez. Erkenden basvurmakta fayda var.

• ⭐⭐

@salih-atilla Sizin sureciniz ve oglunuzun sureci birbirinden bagimsiz sekilde ilerleyecektir kendi formunuzda oglunuzun bilgilerini girdiniz fakat sizinle gocmen statusunde amerika'ya gidemeyecek. Malum randevu sureleri bir hayli uzun , cok gec kalmadan randevu olusturmak faydaniza olacaktir.

• merhaba size bir şey danışmak istiyorum geçen sene mülakat cok yavaş aktı gördüğüm kadarıyla bu sene işin nasıl akacağını nerden takip edebiliriz ve türkiyede işlerin yavaşlığını itiraz edebileceğimiz yer ve durrum varmı teşekür ederim

• @gucarslan Uğur bey merhabalar. Greencard çekilişi açıklanmadan önce başlattığım almanya ulusal vizesini ne olur ne olmaz diye rafa kaldırmayıp devam ettirmiştim. Yakın bir tarihte vizemi bekliyorum ve açıkçası cut off olmadan kcc üzerinden taşımayı denemeyi planlıyordum. Eğer ki boşa çaba olduğunu düşünüyorsanız bir an önce amerikaya gidip aos yapmayı planlamak istiyorum. Görüşleriniz değerli, paylaşırsanız sevinirim. İyi günler, çalışmalar dilerim.

• Merhabalar, Ankaradan ekim ayı içerisinde mülakata girecek kişilerin sıra numarası belli oldu mu, excell de Kasım olarak girişim yapılmış ama bu kasımda mülakata gireceğim mi demek olmaktadır.

• ⭐⭐

@Hope-Breaker Alternatifler her zaman iyidir A,B ve C plani yapabilirsiniz bu sayede. Almanya icin islemlerinizi devam ettirin bu faydaniza olacaktir fakat Almanya Frankfurt konsoloslugu sadece alman vatandaslarina bakmiyor bu sebeple son bir kac yildir yogunlar. Bulten ilerleyisi , konsolosluklarin performanslari gibi istatistikleri gozlemlemek icin biraz sureniz olacaktir 10k CN olmaniz sebebiyle. En kotu ihtimalle AOS sansiniz var , cok geciktirmeden islemlere baslamaniz faydaniza olacaktir. AOS secenegi cok buyuk bir nimet bunu unutmayin.

• ⭐⭐

@raltan Sureci yakindan takip etmeniz bu faydaniza olacaktir , maalesef islerin yavasligi ile ilgili bir sikayet mercii yok. Zaten vize ve mulakat alacaginizin garantisi yok seklinde bir ibare kazandiginizi ogrendiginiz sayfada yazmakta. Konsolosluk istatistiklerini Buradan ve Buradan takip edebilirsiniz.

• Merhabalar 2024 yeşilkart çekilişi kazananıyım denizci olarak çalışıyorum mülakatı kaçırmayayım diye kontratımı erken bitirip gemiden ayrılmak zorunda kaldım dosya numaram 11bin acaba deneyimlerinize göre mülakat maili ne zaman gelir herhangi bir fikir sahibi olan varmı bu konu hakkında

• @Can-Can-0 Merhabalar, excel üzerinde 'Kasım 2023' olarak yazan sütun dosyanızın cut off olduğu-olacağı tarihi göstermekte. Mülakat için tarih planlaması yapılıp yapılmadığını greencard için başvuru yaptığınız sayfadan kontrol edebilirsiniz.

• @achillesoag peki cut off olmadan kcc ile halletme şansım olur mu acaba? Konsolosluğu devreye sokmadan

• Yasaklı

@Hope-Breaker cut-off'a girmeden zaten sadece KCC ile taşıma yapabilirsiniz ki daha iyi olur. Frankfurt konsolosluğunun AV listesine erken girerseniz ve konsolosluk da yeterli performans gösterirse mülakat tarihinizi alırsınız.

• @achillesoag evet biliyorum ama iran vs bir cok ülkeden bizim ülkde girmesi ve mülakat gelmemesi insanı zorluyor insan isterki kendi ülkesinde girsin zaten maddi olarak zor durumdayız extra maliyet bunlar sizce baska ülkde mülakat denemelimiyim ?

• @salih-atilla
    Oğlunuzun erken başvurması bir sorun yaratmaz,sizin sürecinizi etkilemez.

• @mrts00 bunu kimse bilemez ama geçmiş yılların verilerine bakabilirsiniz.

• Dosya transferi ile ilgili birçok amerikan konsolosluğu ile görüştüm ve ortak cevap aslında neredeyse tamamına yakınının verdiği o ülkenin vatandaşı değilsen o ülkeye dosyanı taşıyamazsın şeklinde bir yaklaşımları var iken Ankara neden Türk vatandaşlarından çok yabancıların dosyalarına bakıyor,bizim ülkemizdede yabancılar dosyasını kolaylıkla ankaraya taşıyamasa bize rahatça sıra gelir ,Ankaraya bu soruyu sordum cevap yok henüz lütfen bu konuda belki genel olarak baskı yapmalıyız

• Sizce ekim ayinda kac bine kadar current olur arkadaslar?

• ⭐⭐⭐

@ozkan-akbulut ankarada mülakat giren iran vatandaşları vs burada girmek zorunda oldukları için giriyor çünkü kendi ülkelerinde konsolosluk yok. Yani ankaraya bu konuda baskı yapamazsınız onları almasın diye. Baskı yapmak istiyorsanız Türk vatandaşlarına daha fazla randevu vermesi için baskı yapmayı deneyin sonuca varmıyor pek geçen sene gördüğümüz üzere ama en azından bir girişimde bulunmak istiyorsanız doğru yönde bir girişim yapıp emek harcamak daha iyidir

• @eray26 şahsi görüsüm 3k civarı ama kendimi iyimser buluyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.1k

| | | |