DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gembruce çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sonuç alırsınız.

• @gembruce çok geçmiş olsun. İnşallah hızlı bir şekilde sağlığınıza kavuşursunuz ve hızlandırmadan olumlu bir dönüş alırsınız.

• gecmis olsun, yaptiklari cok sacma, esiniz cocugunuzun sinirdan kayitsiz kosup giren tiplerden ne eksigini gormusler?

Gidip oraya kacak calisacak mi saniyorlar? zaten vize almaniza kalmis 6 ay bilemedin 12 ay, her seyiniz yasal, kaydiniz tam, yine de vermemeleri iyi niyet gostergesi degil.

• @moonlight, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@gembruce çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sonuç alırsınız.

cok tesekkur ederim.

• @ftkaya1, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@gembruce çok geçmiş olsun. İnşallah hızlı bir şekilde sağlığınıza kavuşursunuz ve hızlandırmadan olumlu bir dönüş alırsınız.

cok tesekkur ederim.

• @acgx, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

gecmis olsun, yaptiklari cok sacma, esiniz cocugunuzun sinirdan kayitsiz kosup giren tiplerden ne eksigini gormusler?

Gidip oraya kacak calisacak mi saniyorlar? zaten vize almaniza kalmis 6 ay bilemedin 12 ay, her seyiniz yasal, kaydiniz tam, yine de vermemeleri iyi niyet gostergesi degil.

surecin paylasmadigim bir yigin sacma detayi var. once kasim 2025'e vize randevusu verdiler. hizlandirma talep ettim. once reddedip, 1 hafta sonra evrak istediler. evraklari inceleyip 1 gün sonra konolosluga cagırdılar. mulakatta esime hastalıgımla ilgili hic bir soru sormayip, kanadava turistik vize basvurunuza neden red aldiniz?, çocugunuz yurtdısına neden hic cikmadi, esiniz yillardir ABD'ye uzaktan calismayi nasil surduriyor gibi ilgisiz sorular sorup red verdiler. konsolosluk papısında bir saat birinin bana aciklama yapmasini bekledim. bir saatin sonunda biri cikip bir email adresi tutusturdu elime. buraya derdini anlat dedi. ayni gun mail attim. bizle alakası yok ankaranın su adresine mail at diye cevap verdiler. oraya mail attım. mail ile işlem yapmıyoruz su inquery formu doldur diye cevap aldim ve o noktada yılıp bıraktım. üç kelime ile: BUNLAR INSAN DEĞİL!

• @gembruce Çok geçmiş olsun, üstüne bir de can sıkıcı bu durum olmuş. Umarım expedite’tan hızlıca sonuç alırsınız. Yakın zamanda benim I-131 başvurum için expedite request yaptık ama sürekli dürtmek gerekiyor tekrar tekrar açıkçası. Çok yorucular. Umarım siz hızlı sonuç alırsınız.

• @lavita, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@gembruce Çok geçmiş olsun, üstüne bir de can sıkıcı bu durum olmuş. Umarım expedite’tan hızlıca sonuç alırsınız. Yakın zamanda benim I-131 başvurum için expedite request yaptık ama sürekli dürtmek gerekiyor tekrar tekrar açıkçası. Çok yorucular. Umarım siz hızlı sonuç alırsınız.

umarim. cok tesekkurler.

• @gembruce geçmiş olsun umarım kisa zamanda anlatırsınız. Sanırım göçmenlik başvurusu olan kişilere diğer vize türlerini vermek istemiyorlar. Umarım hizlandirmadan bir sonuç alırsınız.

• @patron3535, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@gembruce geçmiş olsun umarım kisa zamanda anlatırsınız. Sanırım göçmenlik başvurusu olan kişilere diğer vize türlerini vermek istemiyorlar. Umarım hizlandirmadan bir sonuç alırsınız.

acil durumlar bu kısıtlamalardan istisna ama keyfi uygulamaların önüne gecilemiyor. hersey bitince hala hayatta olursam kanun önünde mutlaka hakkımızı arayacağım. andolsun.

• SAGLİK RAPORUYLA İLGİLİ ONEMLİ GELİSME
    canerrrturk
    Soru
    Vize icin ilk alinan saglik raporu surec ne kadar uzun olursa olsun gecerli sayilacakmis hocam bir bilginiz varmi...

AVUKATİN YORUMU.....

@canerrrturk Evet göçmenlik ofisi geçtiğimiz ay bununla ilgili bir yönerge yayınladı. 1 Kasım 2023 tarihinden sonra tamamlanan doktor raporları bundan sonra sonsuza kadar geçerli olacak ve tarihi geçmeyecek diye belirtildi. Dolayısıyla dosya ne kadar uzun sürerse sürsün tekrar sağlık raporu göndermenize gerek kalmıyor. Bu iyi bir gelişme oldu diyebilirim.

• Merhaba arkadaşlar ben de eşim için bekliyorum süreç çok uzun olduğu için katılmamıştım buraya artık yaklaştığı için yazmak istedim PD tarihim 11 Eylül 2020 beni de tabloya ekleyebilirsiniz bekleyenleri görmeniz için yazmak istedim.

• Haziran bulteni hepimize hayirli olsun.
    Yine ufak bir not dusulmus. Bu durumda Hazirandan umutluyuz.
    Haziran ayı için, öncelik tarihleri 01ŞUB21'den önce olan tüm ülkelerden gelen başvuru sahiplerine ülke başına limitten MUAF F2A numaralarının verilmesine izin verilmiştir. Ülke bazında limite tabi olan F2A numaralarının, öncelik tarihleri 01ŞUB21'den başlayıp 15KASIM21'den önce olmak üzere, MEKSİKA HARİÇ tüm ülkelerde ücretlendirilen başvuru sahiplerine verilmesine izin verilmiştir. MEKSİKA için sağlanan tüm F2A numaraları ülke başına sınırdan muaftır.

• @zt35 sürecinizi imzanıza taşır mısınız bizlerinki gibi? tabloya da bütün detayları kendiniz girebilirsiniz

• @gembruce oncelikle cok gecmis olsun, acil sifa diliyorum. Siz de biliyorsunuz herkes de demis zaten ama ben de diyeyim, expedite icin mutlaka basvurun, kendinizi tabirim icin ozur dilerim ne kadar aciz ve bakima muhtac gosterebilirseniz o kadar iyi bu durumda.

ben GC sahibiyim, esim Turkiye'de, F2A icin basvurduk (imza kismini yenileyecegim en kisa surede). Avukatla iki kere hizlandirma icin basvurduk saglik gerekcesini one surerek, red yedik. Sonra ben Eylul ayinda Turkiye'ye geldim ve super tesadufi bir sekilde tiroit kanseri oldugumu ogrendim. Cok kisa surede ameliyat oldum, simdi ilac tedavim devam ediyor ama terapi gerektirecek bir seyim yok cok sukur (tekrar size en acil sifa diliyorum). Amerika'ya dondukten sonra avukatimla konustum, hani daha onceki saglik sorunu gerekcemi kabul etmedi ama daha nolsun KANSER oldum uzuntuden stressten, artik bunu kabul eder herhalde?! diye. Ve ne dedi biliyor musunuz, %25 belki eder, cunku sizin bakima ihtiyaciniz yok :o

tekrar ve tekrar acil sifa diliyorum, yazdiklarinizdan yola cikarak hem de secim oncesinde USCIS'in insafa gelme olasiligi yuksek diye dusunuyorum, cunku sizin ilac durumlariniz ve tedavi sekliniz cok baska olacak. Muhakkak basvurun, bizler de size iyi dileklerimizi gonderelim.

USCIS'ten alacaginiz guzel haber de size moral, motivasyon, sifa olarak geri donecek.

• @gembruce öncelikle çok geçmiş olsun. Bende sizinle kısa bir bilgi paylaşayım.
    2021 DV kazananıyım oğlum için F2B kızım için F2A başvurum var ( O dönem USA de bulunuyordum AOS yaptım ama çocuklarım gelemedi ) .
    2022 de safra kesesi kanserine yakalandım. Safra Kesesi , Karaciğer , Port, Karaciğer olmak ğzere 4 ameliyat geçirdim. 25 seans Radyoterapi Kemo hapları ve üzerine 6 cycle 12 seans ağır bir kemo tedavisi aldım . ( Full health insurance ödüyorum)
    Sonuç oğlum için “ Ankara” dan başvurduk. Vizesini aldı F2B başvurusu olmasına rağmen.
    Bende tam sizin tersinize Amerika Devletine teşekkürlerimi sunuyorum.
    Vize ile ilgili olarak ;
    Genel tüm sağlık history imi gönderdim
    Bankada para falan yok
    Oğlumun üniversite kaydı hala okuduğuna dair
    Çalıştığı yerden yazı
    Evraklar bu kadar.
    Gelelim görüşmeye..
    Tüm görüşmeyi oğlumun önerisi ile “ ingilizce” yapmışlar.
    Sadece neden okulu uzattığını sormuş ek olarak.
    Tüm görüşmede benim hastalığım ve genel aile durumumuz hakkında “geyik” yapmışlar.
    Sadece belge olarak benim gönderdiğim “ Health History Report” a bakmış bu kadar.
    Belki Anlaradan denemek isteyebilirsiniz. Sonuçta immigration işleri orada ağırlıklı yürüyor.
    Kendinize iyi bakın ,sağlıkla kalın, hayatta kalın..
    Sevdiklerinize kavuşmak dileği ile..

Not: Oğlum 2 Nisan da geldi şu anda yanımda Haziran 2 de tekrar geri dönecek TR ye..Konsolosluk beyanları esas alır beyanlarınıza sadık kalıp sözlerinizi yerine getirirseniz , her türlü desteği görürsünüz.
    Mesela şu anda 10 senelik vizesi var ve benim hastalığımı bahane edip burada kalıp AoS yapabilirmi ? Evet yapabilir. Ama yapmayacak.. Bize sunulan bu hakkı insanları kandırmak için kullanmayacak…

• @gembruce

Çok geçmiş olsun, çok üzüldüm inşallah en yakın zamanda iyileşirsiniz, burda ki arakadaşları dediklerini gibi bende bir daha söylerim hiç expedite yapmaktan vazgeçmeyin ne kadar red edilirse devam edin. Kendi tecrübemle en az 10 kez expedite yaptım 5 yıl sonra en son expedite kabul ettiler! Size de mutlaka gerekirse her gün her hafta yazın! Yeniden çok geçmiş olsun

• Herkese Merhabalar bilen var mı diye sormak istiyorum.Bizim durumumuz şuan mülakat tarihi bekliyoruz ve geçen mayıs ayı bültenine girdik ama mülakat tarihi almadık daha ve bizim 6 mayısta bir kızımız oldu daha 2 gün oldu şimdi bizim ne yapmamız lazım mülakat tarihi verildikten sonra kızımızın belgeleriyle birlikte mülakata mı gitmemiz gerek yoksa öncesinde NVC loginden bir işlem yapmamız gerekiyor mu bilen var mı acaba @crazycells @gucarslan

• @tubasemra
    Mülakat tarihiniz verildikten sonra konsolosluğa mail atıp kızınızın bilgilerini verebilirsiniz sanırım. Aksi halde öncesinde NVC'ye bilgileri yüklerseniz DQ tarihiniz ileriye sarkar

• @ICu Cevap için çok teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |