Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadriabi Houston'a da bekleriz! 🙂

• @knnrn Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

@sadriabi Houston'a da bekleriz! 🙂

Sevgili @knnrn cok tesekkur ederim, bilmukabele.
    Bu gezi fikrim simdilik fantazi statusunde 🙂 Bakalim...
    Texas'a da inersem hele de Houston'a, siserim herhal araba kullanmaktan 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadriabi Biz bu yaz arabayla Houston'dan geze geze Vancouver'a gitmeyi düşünüyoruz. Hiç durmadan gidersek 37 saat gösteriyor. Bu memlekette bu süreler kısa kabul ediliyor diye biliyorum. Eyaletleri gezmeden tanımak mümkün olmayacak bence. Filmlerde gördüğümüz "road trip" macerası olacak 🙂

• @sadriabi abi marşımız beni yine çok duygulandırdı ☺ Bekliyorum abi benim de arabayla Torontoya gitme düşüncem var geze geze. @knnrn abinin dediği gibi hem eyaletleri tanırım hem de çok güzel bir deneyim olur ☺

• @Rookie , @knnrn yolunuz duserse beklerim 🙂

• Herkese iyi akşamlar. Turizm sektorunde calistim. Turizm mezunuyum ve su an THY musteri iliskilerinde calisiyorum.

ABD'de eski is arkadasim haric herhangi bir yakinim can ciger vs kimse yok 🙂 Dolayisiyla benim maceram daha zor olacak diye tahmin ediyorum. (Sorunsuz sekilde gc vizeyi alirsam)

Bir kac havayolu sirketine ( Delta, United) basvurdum ancak mevcutta halen TR de oldugum icin belki de interview daveti alamadim.

Arkadasim California'da yasadigi icin adres orayi verdim. ( Brea, CA) Ancak ben gozume San Diego'yu kestirdim 🙂

San Diego'da turizm alaninda gecici de olda birsryler yapabilir miyim ?

San Diego yasanilasi, guvenli bir yer midir ?

Abd'de oda degil ev kiralamak istiyorum ama ev kiralamak icin credit score vs gerekiyor mu ?

Goruslerinizi bekliyorum.

• ⭐⭐ Yasaklı

San Diegoda amcam uzun yillar kaldı. Sınır şehri. Anlamişindir ne demek istedigimi.(Suç fırıldaklık vb). Havası çok tuzlu sıcak ve çorak. California diger eyaletlere göre benzini olsun emlak vergileri olsun, çevre kirliligi, su kıtlıgı vb dezavantajlı durumda oldugu net. Ev kiralama konusunu bilmiyorum. Hayirli olsun kartın darısı bizlere.Thy ile ilgili sana bir sorum var aslında nasıl sorabilir miyim? bilemedim.Tourism jobs san diego yaz bir bak indeed.coma

• ⭐⭐ Yasaklı

@rookie southern pryd bruhhh Xd

• @calibraturbo Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

San Diegoda amcam uzun yillar kaldı. Sınır şehri. Anlamişindir ne demek istedigimi.(Suç fırıldaklık vb). Havası çok tuzlu sıcak ve çorak. California diger eyaletlere göre benzini olsun emlak vergileri olsun, çevre kirliligi, su kıtlıgı vb dezavantajlı durumda oldugu net. Ev kiralama konusunu bilmiyorum. Hayirli olsun kartın darısı bizlere.Thy ile ilgili sana bir sorum var aslında nasıl sorabilir miyim? bilemedim.Tourism jobs san diego yaz bir bak indeed.coma

🙂 benzin pahalı doğru ama emlak vergisi texasdan düşük mesela %1 civarı texasda %2 civarı. Kiralar pahalı californiada zaten bir benzin iki kiralar pahalı gerisi genel olarak normal. Çok kötü değil.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

ABD'de hangi sehirlerde kac kisi yasiyor? Turkler nerede yasiyor... Bununla ilgili bilgiler paylasip duruyoruz ama bu bilgiler sadece sehir isimlerinden ve sayilardan olustugundan bu sehirlerin nerede oldugunu bilmeyen kisiler icin cok anlasilir olmayabilir.

The Pudding tarafindan hazirlanan nufus yogunlugu haritasi sayesinde bu sehirlerin isimlerinin yanisira kac kisi barindirdigini da gorebilirsiniz. Ayrica tum dunyadaki buyuk sehirleri, buyuk sehirler arasinda insanlarin nerelerde yasadigini yine gorsel olarak bu sitede bulabilirsiniz.

Ilgili site:

Ornek ekran goruntusu:
    alt metni

• ⭐⭐ Yasaklı

Thy de ikinci pilot aday adaylıgına basvurdum elemeleri geçtim DLR1 e çagrıldım fakat görüşme zamanı 3 aydır verilmedi sizce sansım nedir? Amcam dayim yok torpil için. (san diegodan bahseden arkadastan ricam)

• @calibraturbo Umarım en kısa sürede sorunlarınız çözümlenir. Genel itibariyle anlatılanlardan anlaşılan Abd idari işler çok yavaş işliyor. Bu konuda uzman arkadaşlarımız sizi rahatlatacaktır.

• @calibraturbo ben de aynı durumdayım. DLR çalışma linki ne zaman geldi size?
    Şuan çok yoğunluk olduğu için süreç biraz uzamış durumda. Airporthaber forum sitesini takip edebilirsiniz. Burası gibi seviyeli bir forumdur.

Pilotluk gibi sorumluluğu çok yüksek ve kritik bir görevde torpil işlemediğine eminim. DLR sınavını geçemeyen kimseyi o kokpite sokmazlar.

• ⭐⭐ Yasaklı

abi bana iki ay once geldı set

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@calibraturbo Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

Thy de ikinci pilot aday adaylıgına basvurdum elemeleri geçtim DLR1 e çagrıldım fakat görüşme zamanı 3 aydır verilmedi sizce sansım nedir? Amcam dayim yok torpil için. (san diegodan bahseden arkadastan ricam)

bunun forumda ayrica konusunu acin isterseniz. Meslekler bolumunde...

• @Calibraturbo bana da tam 1 ay önce gelmiş. DLR sınavına şubat gibi girersiniz siz büyük ihtimalle..

Sayın @crazycells maalesef THY'nin eğitim sisteminden geçerek pilot olan kişilerin ABD'de tekrardan kursa gitmeleri ve ABD sivil havacılığı tarafından tanınan sınavlardan geçmeleri gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkanu Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

@Calibraturbo bana da tam 1 ay önce gelmiş. DLR sınavına şubat gibi girersiniz siz büyük ihtimalle..

Sayın @crazycells maalesef THY'nin eğitim sisteminden geçerek pilot olan kişilerin ABD'de tekrardan kursa gitmeleri ve ABD sivil havacılığı tarafından tanınan sınavlardan geçmeleri gerekiyor.

yine de bu baslik altinda olmasindan iyidir sayin @VolkanU 🙂 THY'de pilotluk basvurusu yapmis gibi, bu konudaki bilgileri bu baslik altinda aramaz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Bence eyalet secimi cok onemli.Sanirsam Istanbul'da dogup buyumenin verdigi etkiyle mesela Houston'a tam alisamadim.Burada aracin varsa hayattasin,yoksa sen de yoksun 🙂 Yaya denen bir sey burada yok.Ben ki Sisli'lerden Eminonu'ne yuruyen ve yurumeyi seven biri olarak ileriki zamanlarda New York veya biraz daha merkezi bir yere gecebilirim. Bu entry zamanla kendini silebilir 🙂

Benzer Başlıklar

• 3
  • 54
  • 37
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |