Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Civic testte coklu cevapli sorular var.
    2. What does the Constitution do?
    sets up the government
    defines the government
    protects basic rights of Americans

Hepsini ezberlemek gerekiyor mu yoksa biri yeterli olur mu?

• @Civil_Engineer, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Civic testte coklu cevapli sorular var.
    2. What does the Constitution do?
    sets up the government
    defines the government
    protects basic rights of Americans

Hepsini ezberlemek gerekiyor mu yoksa biri yeterli olur mu?

Bunda birini söylemek yeterli. Bazılarında sorudan sonra parantez icinde 2 tanesini ya da 3 tanesini soyleyin seklinde yazıyor olabilir. Dikkat edin ona.

• @Ryback evet eşim benden 2 ay önce vatandaş oldu, benim dosya unutulmuştu, represent e mail attım ve o çözdü sağolsun.

• @sChAdOw İkinizede hayırlı olsun.

• Merhaba yine ben, bir sorum daha olacak. 23 Ağustosta başvuru yaptım, henüz Biometrik randevusu verilmedi. Az önce aklıma geldi, 2019’da UK vizesi için USCIS ofisinde Biometrik data vermiştim. Biometric Reuse olma ihtimali var mıdır? Herhangi bir sebepten data verdiysek tekrar kullanılabiliyor gibi anladım, doğru mudur?

• @Ryback çok teşekkürler

• @lynx, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba yine ben, bir sorum daha olacak. 23 Ağustosta başvuru yaptım, henüz Biometrik randevusu verilmedi. Az önce aklıma geldi, 2019’da UK vizesi için USCIS ofisinde Biometrik data vermiştim. Biometric Reuse olma ihtimali var mıdır? Herhangi bir sebepten data verdiysek tekrar kullanılabiliyor gibi anladım, doğru mudur?

Doğrudur. Reuse olma ihtimali var. Reuse letter gelirse, sonrasında 2-3 ay içinde randevu gelme ihtimali yüksek.

• Tekrardan merhaba
    Vatandaslik başvurusuna 30 eylulde hak kazaniyorum.2 hafta sonra alabama tasinacagim.eylul kirasını ödeyecegim için adresim Eylül sonuna kadar indianada olacak.basvuruyu yaptıktan sonra adresimi 1 hafta içinde güncellesem sorun olur mu? Alabamada başvuru yapmak için 3 ay beklemek istemiyorum.bu konuyla ilgili bilginiz var mi?Green card giriş tarihi 29 Aralık 2020. @Ryback @crazycells

• @Ryback teşekkürler, umarım reuse bildirimim kısa zamanda gelir 🙂

• Merhabalar, N400 formunun doldurulması ile ilgili bazı sorularım olacak. Cevaplarsanız çok sevinirim;
    1- Çocukların doğum belgesi isteniyor. Çocuklar zaten 18 yaşını geçtikleri için kendileri başvuru yapacaklar. Buna rağmen benim başvurumda bunlar isteniyor. Yeni TC kimlik kartlarında hem Türkçe hem ingilizce yazıyor. Fotografını çekip göndersem olur mu?
    2- Askerlikle ilgili 2 soruya yes dememiz gerekiyormuş. Bu iki soru tam olarak hangileri?
    3- Oğlumun başvurusunda ilave belgeler gönderin yoksa süreç uzayabilir diyor. Sadece green kart ve askerlik belgesi isteniyordu, gönderdik. Başka hangi belgeleri göndermemiz gerekiyor?
    Teşekkür ederim.

• Çok dilli doğum belgesi var elimde, e-devletten de alınabiliyor ama Türkçe, Almanca,Fransızca olarak hazırlanmış.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@divionyedi, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar, N400 formunun doldurulması ile ilgili bazı sorularım olacak. Cevaplarsanız çok sevinirim;
    1- Çocukların doğum belgesi isteniyor. Çocuklar zaten 18 yaşını geçtikleri için kendileri başvuru yapacaklar. Buna rağmen benim başvurumda bunlar isteniyor. Yeni TC kimlik kartlarında hem Türkçe hem ingilizce yazıyor. Fotografını çekip göndersem olur mu?
    2- Askerlikle ilgili 2 soruya yes dememiz gerekiyormuş. Bu iki soru tam olarak hangileri?
    3- Oğlumun başvurusunda ilave belgeler gönderin yoksa süreç uzayabilir diyor. Sadece green kart ve askerlik belgesi isteniyordu, gönderdik. Başka hangi belgeleri göndermemiz gerekiyor?
    Teşekkür ederim.

Formül A'yı doğum belgesi olarak kullanabilirsiniz. Çeviriye gerek yok, arka sayfasında İngilizce açıklama da var.

Askerlik ile ilgili soruları hatırlayamadım ama ben silah ve patlayıcı eğitimi aldınız mı sorularına evet demiştim.

Ek belge sizin durumunuzla ilgili bir şey. Örneğin çocuğu evlat edinmişsinizdir ona dair mahkeme kaydı vb gibi. Özel bir durum yoksa bir şey yüklemenize gerek yok.

• @divionyedi yanlışınız var. Şu anda 8-9 dilde veriliyor.

• @kfreeman e-devlet e girince sadece fransızca ve almanca olarak alınabiliyor.

• @lynx, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba yine ben, bir sorum daha olacak. 23 Ağustosta başvuru yaptım, henüz Biometrik randevusu verilmedi. Az önce aklıma geldi, 2019’da UK vizesi için USCIS ofisinde Biometrik data vermiştim. Biometric Reuse olma ihtimali var mıdır? Herhangi bir sebepten data verdiysek tekrar kullanılabiliyor gibi anladım, doğru mudur?

Konuyu takip edenler için bilgilendirmek istedim, Biometric Reuse olmadı. 1 Eylül’de Biometric Data Appointment bildirimim geldi, 22 Eylül’e tarih verildi.

• Türkiye’de askerliğini yapan biri N400 formunda aşağıdaki sorulara YES mi diyecek.

Paramilitary unit a group of people who act like a militar group but are not part of the official military)?

Ve

Did you EVER receive any type of military, paramilitary (a group of people who act like a military group but are not part of the otticial military), or weapons training?

YES dedikten sonra açıklamaya;
    "compulsory military service" Diye açıklama mı yapmalıyız.

Emin olmak ve bundan sonra form dolduracaklara yardımcı olması açısından tekrar soruyorum.

Teşekkür ederim.

• @divionyedi, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Türkiye’de askerliğini yapan biri N400 formunda aşağıdaki sorulara YES mi diyecek.

Paramilitary unit a group of people who act like a militar group but are not part of the official military)?

Ve

Did you EVER receive any type of military, paramilitary (a group of people who act like a military group but are not part of the otticial military), or weapons training?

YES dedikten sonra açıklamaya;
    "compulsory military service" Diye açıklama mı yapmalıyız.

Emin olmak ve bundan sonra form dolduracaklara yardımcı olması açısından tekrar soruyorum.

Teşekkür ederim.

Burada iki ayrı soru yok. Altta yazdiginiz soruya evet deyip dediğiniz aciklamayi yapacaksınız.

• İki ayrı soru var;
    Part 12 de; 15 B ve 19. sorular.
    Olmazsa neden sorayım

• Herkese Selamlar. n400 doldurup başvuralı 3 ay oldu. 20 gün sonra parmak izi verdim şuan herhangi bir update yok şuanda. Fakat benim Türkiye’ye gitmem gerekiyor interview den önce olcak gibi çünkü süreç belli değil. İnterview den önce gidip interview zamanı dönmem sıkıntı yaratır mı? Gidiş sebebim 1. Derece bir yakınım ciddi bir sağlık probleminin olması.. Teşekkürler.

• @jerseyian Hangi eyaletten başvurduğunuzu belirtirseniz, eyalete göre süreçler değişebiliyor.

Benzer Başlıklar

• 9
  • 6
  • 80
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |