Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba,
    Cut off içerisinde görünüyor numaram ama Ankara için yazılan yorumlardan sonra tedirgin olmadım değil. Dosyamı taşımam ne kadar doğru olur şansımızı baltalamış mı olurum diye de düşüncelere daldım. Her gün kontrol ederken buluyorum kendimi ama süreçlerde aşırı yavaş ilerliyor gördüğüm kadarıyla.
    Başvuru zamanı bekar olarak sisteme kayıt oldum fakat nişanlandım ve bu sene içerisinde nikah işlemlerimi tamamlamayı düşünüyoruz. Bu süreçte mülakat randevusu gelirse eğer nikah işlemlerini hızlıca tamamlayıp formu güncellemem uygun olur mu emin olamadık?
    Herkese bol şans 🙂

• @lumos cevap için teşekkür ederim düzenleme yaptım size düsmemis olabilir offer için ıslak imzali dosyanın kendisi veya e-mail üzerinden gönderilnis çıktıli hali olması öenmli mi yani farkeden bir durum olur mu

• ⭐⭐

@symbi0te Rica ederim.

@symbi0te, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@lumos cevap için teşekkür ederim düzenleme yaptım size düsmemis olabilir offer için ıslak imzali dosyanın kendisi veya e-mail üzerinden gönderilnis çıktıli hali olması öenmli mi yani farkeden bir durum olur mu

Bu konsolosluga gore degisebiliyor, bazen islak imzali ve hatta noter onayli istedikleri olmus ama ben dijital teklifin ve yazismalarimizin (emaillerin) ciktisini aldim, yeterli oldu. Vaktiniz varken posta yoluyla istek yapabilirsiniz bence bu arada.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mervc bu cn ve submit tarihi ile dosya taşımayı düşünmeyin şuan için.
    evliliğinizi de tavsiyem bir an önce yapın ve mülakat aldığınızda eşinize form duldurup kendi formunuzda da güncelleyin.
    ne kadar erken evlilik yapıp mülakata giderseniz sizin yararınıza

• @rebul59 inşallah ya çok güzel dilekler bunlar çok teşekkür ederim. Tabi 16.000lerde olmanın bi dezavantajı olcak Ankara yavaş kalırsa taşıyacağım ve gittiğim ülkede de bu esneklik olur umarım 🙏

• ⭐⭐

@Mervc Merhaba, henuz Ekim ayi bile gelmedi ki, bence beklemenizde fayda var, numaraniz da kucuk neyse ki. Tabii bir yerde oturumunuz/vatandasliginiz varsa beklemeyin KCC'e yazin dosyanizi tasimak icin.

Evlilik konusuyla ilgili olarak ABD yolunda evlilik isimli basliga yonlendiriyorum sizi.

• @onurr-Ersöz Dv sürecinin %90 sabırla beklemek, case numberiniz henüz cut off içinde değil, bülteni takip edin lütfen.

• @Kerem-1 teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Güzel listeler yapmaya başladım kendimce. Söylediğinizi dikkate alacağım.

• @SeyfettinB size de çok teşekkür ederim. Sizin söylediklerinizi de her tecrübelinin fikirlerini dikkate aldığım gibi dikkate alacağım.

• @lcncpkw Ankara ciddi sayılmayacak harf hataları konusunda katı bir konsolosluk değil, mülakat alana kadar DS-260 Formunu kesinlikle açtırmayın, mülakat aldığınızda mülakata gitmeden önce formu açtırıp düzenleme yapabilirsiniz.

• Ankara sadece 100 cn numarasına kadar mı dağıtım yaptı? Yoksa Excele mi girilmedi acaba?
    Umarım bu kadar yavaş ilerlemiyordur.

• @Cansu-Yanc Dosyanız aynı anda 2 farklı ülkede bulunamaz ve işleme alınamaz sadece tek bir ülkede olabilir dilerseniz dosyanızı taşıyabilirsiniz ve o ülkede ki konsolosluğa dosyanız transfer edilmiş olur. Dosya Transferi konsolosluklar arasında her zaman yapılabilir

• @Yıldıray81 DV Sürecinde hiç bir şey imkansız değil daha hiç farklı ülkelerden hiç dosya kabul etmeyen konsoloslukların dosya kabul ettiğini defalarca gördük, İsviçrede oturum ve çalışma izni almaya çalışın, bu süreçte stratejik ilerlerseniz isviçre ve diğer avrupa birliği ülkelerine dosya trasnfer edebilirsiniz. Bu hayal değil

• @cicek Hangi aşıları olacağınıza mülakat öncesi sağlık muayenesi sırasında doktorunuz buna karar verir, o liste ki tüm aşıları olmak zorunda değilsiniz doktorunuz yaşınızı ve daha önce olmuş olduğunuz aşılara göre karar verecektir.

• @ibrahimhalılll Maalesef öyle gibi görünüyor..

• @teknomer Oturum izni almak için şu an Almanya çok mantıklı ayrıca yeni yasa gereği turist olarak gittiğinizde iş bulursanız oturum ve çalışma izni veriliyor, süreç uzun planlarınızı uzun vadeli yapın.

• @Mert-Çarkı Viyana muscat hong kong gibi konsolosluklar 2023 yılınca oturumsuz dosya kabul ettiler.

• @cicek Mülakat alana kadar kesinlikle dosyanızı açtırmayın, mülakat tarihi aldıktan sonra dosyanızı açtırıp rahatlıkla düzenleyebilirsiniz.

• EXCEL TABLOSU ÇOK GERİDEN GELİYOR. KİMSE GÜNCELLEMİYOR.
    Abi bende bunu anlamıyorum ya . benim DV2024 bide numaram 15k lar da olmasına rağmen aralıksız her gün bu konuya yazılan her şeyi tek tek okuyup 23 ve 24 yılının excel tablosuna girer bakarım. aralıksız her gün açar bakarım yani.

• @ibrahimhalılll Kuvvetle muhtemel öyle 500 lerde benim numaram beklemedeyim, genelde 1 kere dağıtım oluyormuş ama bu cuma ve haftaya cumadan ümitliyim umarım dağıtım yapar konsolosluk, ben takipteyim gelirse mülakat 500leri geçtiğini öğrenirsiniz 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |