Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @johnserim Dayı ve yenge için olmaz. Sadece anne baba gibi 1. derece yakınlar için başvuru yapabilirsiniz şeklinde biliyorum.

• @Betfair39 aynen dogru okudun ?

• Abd vatandasi oldugunuzda, turkiye'den herhangi bir devlet kurumuna bilgilendirme yapmak gerekiyor mu? Konsolosluga vs. ?

• @Civil_Engineer, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Abd vatandasi oldugunuzda, turkiye'den herhangi bir devlet kurumuna bilgilendirme yapmak gerekiyor mu? Konsolosluga vs. ?

..amerikan vatandasi olduktan sonra yakindaki bir turk konsolosluguna bildirim yapmaniz iyi olur,baska bir ulkenin vatandasi olununca turkiyedeki nufus kutugunede isleniyor......turk pasaportunuz olmasa bile turk nufus kagidini yani kimlik guncelleyiniz,turkiyeye gittiginizde onsuz hic bir devlet islemi yapilmiyor......yurt disinda dogan erkek cocuklari turk nufusuna bildirmiyebilirsiniz en azindan askerlik problemleri olmaz.

.hangi ulkenin vatandasi olursaniz olun turk hukumeti insanini kolay kolay vatandasliktan atmaz ,tabiki vatana ihanet olmadikca.

• @crazycells Aylar önce Green Card aldım ve Türkiye'ye gitmek istiyorum Kısmet olursa bir iki ay sonra geri döneceğim Bu esnada almam gereken bir belge var mı yapılması gereken işlem var mı bilgisi olan varsa Paylaşırsan sevinirim Mümkünse güncel olsun bilgiler teşekkür ederim

• @Tayfun-Yildirim, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crazycells Aylar önce Green Card aldım ve Türkiye'ye gitmek istiyorum Kısmet olursa bir iki ay sonra geri döneceğim Bu esnada almam gereken bir belge var mı yapılması gereken işlem var mı bilgisi olan varsa Paylaşırsan sevinirim Mümkünse güncel olsun bilgiler teşekkür ederim

Yapmanız gereken herhangi birşey yok. Geri geldiğinizde pasaportunuz ve Green Card’ınız ile giriş yapacaksınız. 6 aydan fazla Amerika dışında kalmamaya dikkat etmelisiniz sadece.

• ⭐⭐

@Tayfun-Yildirim Merhaba, aylar once gocmenlik vizenizi almissiniz ne mutlu tebrikler. Forumu kullanmanin ve aslinda sorulara da cevap alabilmenin on kosulu olan imzanizi bu durumda hesabinizda gormek isteriz forum ahalisi olarak. Esenlikler...

Vize surecini imzaya tasima sureci icin tiklayiniz.

• image.png

Merhabalar bu kismi doldurdunuz mu bos mu biraktiniz ? Ben bulamadim uscis account online number'i

• @Ryback tesekkurler. bnde boyle biliyordum. dedim bir degisiklik olduysa kacirmayalim. 🙂

• Merhaba,
    Yemin toreni, vatandaslik mulakatinla ayni gun mu yoksa ne kadar zaman sonra yapiliyor ? US pasaport yemin toreni sirasinda mi yoksa ne kadar zaman sonra veriliyor ? Cevaplar icin tesekkurler.

• @johnserim, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba,
    Yemin toreni, vatandaslik mulakatinla ayni gun mu yoksa ne kadar zaman sonra yapiliyor ? US pasaport yemin toreni sirasinda mi yoksa ne kadar zaman sonra veriliyor ? Cevaplar icin tesekkurler.

Covid zamanı aynı gün yapılıyordu yemin törenleri genelde. Şimdi ise 1-2 hafta sonrasına gün verildiği olabiliyor. Yemin töreni gününüz belli olduğu zaman, o günün akşam üstü saatleri için Usps’ten pasaport başvurusu için randevu alıp, aynı gün başvurunuzu yapabilirsiniz. Ertesi sabahda olur bişey farketmez. Expedited yaparsanız başvuruyu, şanslıysanız 3-4 hafta, şanssızsanız 5-6 hafta içerisinde pasaportunuz elinizde olur.

• Merhabalar N470 belgesini siteye yukleyen oldu mu. Benden additional evidence olarak bu belgeyi istiyor. Biraz arastirdigimda, bu belgeyi usa disinda 1 yildan fazla gecirenlerden istediklerini ogrendim.Benim en fazla gecirdigim sure covid zamani 5 ay 22 gun civari.

Your residence kismina Turkiye'ye gittigim zamanlardaki ev adresini yazdim bunu yazmamam mi gerekiyordu? Sadece Travel outside the U.S. kismini mi doldurmam gerekiyordu? Yardim edebilirseniz sevinirim. Tesekkurler

4d4d7755-3703-471d-bd33-53907eccdb73-image.png

• @crywolf34, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar N470 belgesini siteye yukleyen oldu mu. Benden additional evidence olarak bu belgeyi istiyor. Biraz arastirdigimda, bu belgeyi usa disinda 1 yildan fazla gecirenlerden istediklerini ogrendim.Benim en fazla gecirdigim sure covid zamani 5 ay 22 gun civari.

Your residence kismina Turkiye'ye gittigim zamanlardaki ev adresini yazdim bunu yazmamam mi gerekiyordu? Sadece Travel outside the U.S. kismini mi doldurmam gerekiyordu? Yardim edebilirseniz sevinirim. Tesekkurler

Your residence kısmında Türkiye adresi olmayacak. 5 ay Türkiye’de kaldığınız sürede de residence adresiniz Abd’deki adres. Sizin yurtdışında kalışlarınız için belge gerektirecek bir durum yok. Bu belge dediğiniz ne? Belgeyi göremedim.

• @Ryback, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crywolf34, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar N470 belgesini siteye yukleyen oldu mu. Benden additional evidence olarak bu belgeyi istiyor. Biraz arastirdigimda, bu belgeyi usa disinda 1 yildan fazla gecirenlerden istediklerini ogrendim.Benim en fazla gecirdigim sure covid zamani 5 ay 22 gun civari.

Your residence kısmında Türkiye adresi olmayacak. 5 ay Türkiye’de kaldığınız sürede de residence adresiniz Abd’deki adres. Sizin yurtdışında kalışlarınız için belge gerektirecek bir durum yok. Bu belge dediğiniz ne? Belgeyi göremedim.

Eger dediginiz gibi ise zaten sikinti yok ama eminmiyiz o konuda 🙂 Belge istenilen yer ise su sekilde

fcf6652f-75d4-4827-89bd-bb2ef1666b1a-image.png

• Herkes merhaba,
    27 Mayis 2018 tarihinde baslayan greencard surecimi gecen hafta cuma gunu itibariyle naturalization sertifikami alarak tamamlamis bulunuyorum. Simdi geriye kalan pasaport basvurusu ve teslimati. Bu surecte forum uzerinden sorularima geri donus yapip yardimci olan herkese tesekkur ederim. Bundan sonrasi icin de surecle alakali sorulari olanlara tecrubeyle sabit elimden geldigince yardimci olmaktan memnuniyet duyarim. Herkese kolay gelsin!

• @crywolf34 Son 5 yil icin hangi adresleri yazdınız. buraya siralarmisiniz. Tam adres olarak degil. Sehir yazın yeterli. Ornegin; 2018 Ağustos - 2018 Kasım Istanbul, 2018 Kasım 2023 Ağustos New York. Bazen arkadaslar giriş- cikis yaptıkları donem icin Turkiye adresini yaziyorlar, orada sorun cikiyor.

@crywolf34 Son 5 yil icin hangi adresleri yazdınız. buraya siralarmisiniz. Tam adres olarak degil. Sehir yazın yeterli. Ornegin; 2018 Ağustos - 2018 Kasım Istanbul, 2018 Kasım 2023 Ağustos New York. Bazen arkadaslar giriş- cikis yaptıkları donem icin Turkiye adresini yaziyorlar, orada sorun cikiyor.

2018 agustos-2018 eylul sonu istanbul
    2018 ekim-2020 mart houston
    2020 mart- 2020 agustos istanbul
    2020 agustos- 2022 temmuz austin
    2022 temmuz- 2022 ekim istanbul
    2022 ekim- gunumuz austin

• @crywolf34 işte bu İstanbul’lar olmayacak orada. Sadece ilk girişi yapmadan önceki İstanbul adresi duracak. Tatile gittiğiniz dönemlerde residence adresinin usa de neyse o kalacak. Siz 2020 mar- 2020 ağustos arası Türkiye’de yaşamıyordunuz. Amerika’da yerleşiksiniz, Türkiye’de tatildesiniz.

2018 Ağustos - 2018 Eylül sonu türkiye
    2018 Ekim (ilk giriş) - 2020 ağustos Houston
    2020 ağustos - günümüz Austin.

Bu değilmi doğrusu?

@crywolf34 işte bu İstanbul’lar olmayacak orada. Sadece ilk girişi yapmadan önceki İstanbul adresi duracak. Tatile gittiğiniz dönemlerde residence adresinin usa de neyse o kalacak. Siz 2020 mar- 2020 ağustos arası Türkiye’de yaşamıyordunuz. Amerika’da yerleşiksiniz, Türkiye’de tatildesiniz.

Bu değilmi doğrusu?

2020 mart'ta houstondaki dairemin kontrati bitti ve agustosta ben direkt austine giris yaptim. Yani agustosta Houston'da ikamet etmiyordum aslinda ve pasaport giris cikislarinda bunlar belli.Korkum bunlarin yalan beyan olarak gecmesi 😰

• @crywolf34, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Ryback, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crywolf34 işte bu İstanbul’lar olmayacak orada. Sadece ilk girişi yapmadan önceki İstanbul adresi duracak. Tatile gittiğiniz dönemlerde residence adresinin usa de neyse o kalacak. Siz 2020 mar- 2020 ağustos arası Türkiye’de yaşamıyordunuz. Amerika’da yerleşiksiniz, Türkiye’de tatildesiniz.

Bu değilmi doğrusu?

2020 mart'ta houstondaki dairemin kontrati bitti ve agustosta ben direkt austine giris yaptim. Yani agustosta Houston'da ikamet etmiyordum aslinda ve pasaport giris cikislarinda bunlar belli.Korkum bunlarin yalan beyan olarak gecmesi 😰

Farketmez. Onlara takılmayın. O tarihler arası Türkiye’de tatildeydiniz siz. Türkiye’de yaşamıyordunuz. Austin hayatınız başlayana kadar Houston olarak yazıcaksınız adresi. İlk giriş sonrasında Türkiye adresi olmayacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

46

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |