Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Neslihan-Yaşar Hayir tabii ki, acikcasi yazdigim cumlenin bu sekilde anlasilmasi sasirtti. Turkiye pasaportu olan bir kisiyi yesil kart diger vizelerden muaf kilmiyor...Su anda vize almaniz gereken her yerden (ABD haric) vize (mesela Schengen gibi) almaniz gerekiyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lumos, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Neslihan-Yaşar Hayir tabii ki, acikcasi yazdigim cumlenin bu sekilde anlasilmasi sasirtti. Turkiye pasaportu olan bir kisiyi yesil kart diger vizelerden muaf kilmiyor...Su anda vize almaniz gereken her yerden (ABD haric) vize (mesela Schengen gibi) almaniz gerekiyor...

@Neslihan-Yaşar Bunun istisnası Meksika ve Kanada. Özetle, green card sahibi Türk vatandaşları ABD, Meksika ve Kanada dışındaki ülkelere gitmek için vize almak zorundalar.

ABD vatandaşlığı alırken Türk vatandaşlığını bırakmadığınız sürece Türkiye'ye girmek için vize almanız gerekmez. Ama çifte vatandaşlık yerine sadece ABD vatandaşı olmayı tercih ederseniz Türkiye'ye girişte vize almanız gerekir.

ABD vatandaşı olduktan sonra vize gereksinimleri için şu sayfaya bakabilirsiniz: https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_United_States_citizens

• bu konu başlığında da yazmak nasip olur umarım

• @lumos anladım çok teşekkür ederim

• @knnrn çok teşekkür ederim

• Mrb
    Amerikan vatandasi Ile evliyim.10 yillik kartim geldi.ekim ayinda vatandaslik icin basvuruda bulunabiliyorum.(3 yili doldurmus oluyorum)
    Fakat esimin beni aldattigini ogrendim.baska bir eve tasindim.ama bosanma davasi acmadik henuz.ben bu sartlarda basvuruda bulunabiliyormuyum?

• @turkay, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Mrb
    Amerikan vatandasi Ile evliyim.10 yillik kartim geldi.ekim ayinda vatandaslik icin basvuruda bulunabiliyorum.(3 yili doldurmus oluyorum)
    Fakat esimin beni aldattigini ogrendim.baska bir eve tasindim.ama bosanma davasi acmadik henuz.ben bu sartlarda basvuruda bulunabiliyormuyum?

10 yillik kartinizi aldiginiz icin, olayin esinizle bir alakasi kalmadi. Sadece evlilik cuzdani vs belgeler isteyecekler yine, onlar hazir oldugu surece sikinti yok. Sureci zaten kendiniz ilerleticeksiniz. Mulakattan once bosanirsaniz, bosanma belgesi vs. de yaninizda goturursunuz sorarlarsa diye. Ekimde 3 yilmi doluyor? 3 yilin dolmasina 89 gun kala basvurabiliyorsunuz. Green Card'in uzerinde yazan tarih nedir?

• @crazycells
    Biz esim icin basvuruyu withdrawl yaptirdik 17 Ekimden sonra tekrar basvurun demislerdi.
    Tekrardan mi fee odemek zorundayiz acaba ?

• @Ryback
    Resident since: 12 Aralik 2020
    Card expire:2033

Basvuruda bulunurken,ev adreslerimizi ayri olarak mi belirtmem lazim.Yani suan ayri oldugumuzu soylemelimiyim?
    Birde basvuruda istenen evraklar nelerdir? Tax evraklari bende hic yok,esimden istesem verirmi bilmiyorum?Ben bir yerden temin edebilirmiyim?

@Ryback

Basvuruda bulunurken,ev adreslerimizi ayri olarak mi belirtmem lazim.Yani suan ayri oldugumuzu soylemelimiyim?
    Birde basvuruda istenen evraklar nelerdir? Tax evraklari bende hic yok,esimden istesem verirmi bilmiyorum?Ben bir yerden temin edebilirmiyim?

15 eylül gibi başvurabilirsiniz. 12 aralıktan 87 gün önce falan oluyor. Nerede yaşıyosanız oranın adresini verin. Ehliyeti ve Usps posta adresinizi yeniledinizmi? Tax evraklarını Irs’in websitesine üye olup, social security numberınızla alabilirsiniz. Başvuruda Green Card’ınızdan başka bişey istenmiyo genelde. Vukuatlı nüfüs kayıt örneği, Evlilik cüzdanı, boşandıysanız boşanma belgesi, Irs tax receipt belgelerinide sisteme yüklüyoruz genelde memurun işini kolaylaştırmak için ek kanıt olarak. Mülakata giderkende yanımızda götürüyoruz. Hangi evrakları istediğini online başvuru yaparken göreceksiniz. Aşağıdaki siteyi inceleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkay, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Ryback

Vergi ile ilgili kayıtları buradan edinebilirsiniz: https://www.irs.gov/individuals/get-transcript

• @Ryback çok teşekkür ederim yardiminiz için.
    Benim tek tereddüt ettigim şey, ayrı evlerde olduğumu soyleyecekmiyim? Formdaki sorulardan emin degilim.Önümüzdeki hafta benim adresim değişecek ve ehliyetimide yenileyecegim. Eşimle aynı adreste olmayacagim.onun dışında evlilik sertifikası bende, tax belgelerinide alirsam hiç sorun olmaz istenen belgelerle ilgili.
    Bu tarz birsey yaşayan var,biliyormusunuz?

• @knnrn tüm işlemleri eşim yapiyordu.onun kullanıcı adını bilmiyorum. Kendime ait yeni bir kullanıcı adı kullanarak tüm yılların tax raporlarına ulasabilirmiyim?tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkay, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@knnrn tüm işlemleri eşim yapiyordu.onun kullanıcı adını bilmiyorum. Kendime ait yeni bir kullanıcı adı kullanarak tüm yılların tax raporlarına ulasabilirmiyim?tesekkur ederim

Eşinizin hesabı veya vergi beyanını nasıl yaptığı önemli değil. Siz kendi bilgileriniz ile hesap açıp geçmiş yıllarda sizin adınıza yapılan vergi beyanlarını görebilirsiniz.

@Ryback çok teşekkür ederim yardiminiz için.
    Benim tek tereddüt ettigim şey, ayrı evlerde olduğumu soyleyecekmiyim? Formdaki sorulardan emin degilim.Önümüzdeki hafta benim adresim değişecek ve ehliyetimide yenileyecegim. Eşimle aynı adreste olmayacagim.onun dışında evlilik sertifikası bende, tax belgelerinide alirsam hiç sorun olmaz istenen belgelerle ilgili.
    Bu tarz birsey yaşayan var,biliyormusunuz?

Evliliğinizin sahte olduğunu düşündürecek bir durum olmadığı sürece sorun yok. Ayrı adreslerde olduğunuzu, boşanma sürecinde olduğunuzu söyleyebilirsiniz.

• merhaba green card lottery kazanip gelenler 4 yili doldurunca vatandaslik basvurusu yapabiliyor artik diye duydum ama teyit edemedim. bu konuda guncel bilgisi olan varmidir. yani islemlere ne zaman baslayabiliyoruz acaba son duruma gore. tesekkurler

• @ramazan-çavdar, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

merhaba green card lottery kazanip gelenler 4 yili doldurunca vatandaslik basvurusu yapabiliyor artik diye duydum ama teyit edemedim. bu konuda guncel bilgisi olan varmidir. yani islemlere ne zaman baslayabiliyoruz acaba son duruma gore. tesekkurler

4 yil 9 ay sonra. Yani Green Card'in uzerindeki tarihten itibaren 5 yilin dolmasina 89 gun kala.

• Herkese merhaba,
    Nisan ayinin ilk haftasi itibariyle baslattigim vatandaslik surecinin sanirim son asamasi olan mulakat bolumune yaklasik dort ay sonra 11 Agustos tarihinde olmak uzere randevum belirlendi. Oncesinde parmak izi ve biyometrigi de tamamlamis bulunuyorum. Bu mulakatta tam olarak hangi asamalarla karsilasacagim ? Yanimda ne goturmem gerekiyor ? Yapilacak test hakkinda bilgi alabilir miyim ? Ve son olarak vatandaslik surecim onaylandiktan sonra anne ve babam icin de basvurmak istiyorum. Bu sureci tam olarak nereden ve nasil yapabilirim ? Ayni zamanda dayim ve yengem icin de basvurma hakkim bulunuyor mu ?
    Cevaplariniz ve yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

• Bu ileti silindi!

• @johnserim

Dayi ve yenge mi? Dogru mu okudum? 😂😂😂

Benzer Başlıklar

• 5
  • 80
  • 99
  • 41
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |