DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @symbi0te Konsoloslukların çalışma saatleri ve günleri değişebiliyor.

• @tgctgctgc Merhaba, teşekkür ediyorum. Ben Mart ın sonlarına doğru mail atmaya başladım.

• @Uçan-hollandalı ilk başvuruydu eşimle beraber yaptık. Ona çıktı

• @Ege35 merhaba, dosya taşıma işlemi yapmışsınız sanırım. Dosya taşıma Mailini öncelikle hangi tarihlerde talep ettiniz? Ve Tiran ABD konsolosluğunun hangi mailine göndermiştiniz? Sayfada inceledim ancak göremedim. Bilgilendirirseniz sevınırım

• @achillesoag merhaba, dosya taşımayla mı greencard sahibi oldunuz? Ne zaman ülkelerin konsolosluklarına mail atmaya başladınız? Dosya taşımada nasıl bir yol izlediniz? Bilgilendirirseniz çok sevınırım

• @gucarslan Abi dosya taşıma konusunda cut-off olmadan dosya taşınabiliyor mu ya da dosya taşımak için cut-off olmak şart mı bu durum üzerinde ortak bi görüş hakim değil forumda ben DV23 mülakatlarının hepsini okudum cut-off olmadan dosyasını taşıyan arkadaşlara denk gelmiştim ama bu konu hakkında en doğru bilgiye sen sahip olduğun içim rica etsem bilgilendirebilir misin bizi bir de sen hangisini tavsiye edersin şimdiden teşekkürler

• Herkese merhabalar, DV2024 talihlilerindenim ve süreç ile ilgili merak ettiğim kafama takılan birkaç soru var. Çok fazla bilgi/bilgi kirliliği olduğu için ve forumu da iş yoğunluğumdan dolayı takip edemediğim için sizlere sormak istedim.

Green Card sonuçları ilk açıklandığı gün 24 saat geçmeden hızlı bir şekilde DS260 formunu doldurup gönderdim. Fakat bu aşamadan sonra ne yapmam gerektiğiyle ilgili pek bir bilgim yok.

Bu konunun sabit mesajında şu anki aşama olarak " Dosya(case) numarasinin aktif olmasini beklemek" yazıyor. Bunu nasıl kontrol edeceğim ve bu süreçte dosya numaram aktif olana kadar başka ne yapmam gerekir.

Sabit mesajda "KCC'nin bir mulakat tarihi vermesini beklemek" ve "Mulakat icin evraklarin hazirlanmasi ve Konsolosluk'ta Gocmen Vize Gorusmesi" aşamalarından önce şu anda yapmam gereken ön hazırlıklar var mıdır.

Kısacası şu aşamada beklemek dışında ne yapmam gerektiğiyle ilgili yardımcı olabilecek olursa şimdiden çok teşekkür ederim.

• @Eren-Özpar Tebrikler 🎉 Darısı biz dahil tüm bekleyenlerin başına inşallah. Güzel kolay bir süreç geçirirsiniz umarım..

• @sibrikoz merhaba, siz hangi ülkeden mülakat aldınız ? Dosya Taşıma işlemimi gerçekleştirdiniz

• @Eren-Özpar Gözünüz aydın. Umarım hepimiz için sonu güzelliklerle mutlulukla biter

• @Eren-Özpar Nasıl bir mail ile mülakat tarihi veriliyor. O hayalini kurduğumuz maille ilgili spoiler verir misiniz?

• ........

• ........

• @ibrahimhalılll ! Gelen mail bu şekildeydi.

Screenshot_20230811_170025.jpg

• ⭐⭐⭐

@denizkzltp Merhaba, forum kurallari geregi, maksimum fayda saglamak icin sorulari sormadan once ilk olarak lutfen vize surecinizi imzaniza tasimanizda fayda vardir.

Forumu siki takip etmenizde de oldukca yuksek fayda var, bu basligin ilk sayfasinin ilk mesajinda sordugunuz her sorunun cevabi var. Lutfen orayi alici gozle okuyun. Forumun islevleri de size yardimci olacaktir, onemli mesajlari kendiniz icin isaretleyebilirsiniz (sag alt uc nokta ile yapiliyor).

Hepimiz cok yogunuz bu arada, bu surec her ne kadar bizler paylasim yapsak da bireysel ve aslinda DV surecinde kontrol edebildiginiz tek sey olan bilgi sahibi olmak ve bu baglamda da cabalamak.

Bu arada bilgi kirliligi de oldugunu dusunmuyorum, onemli olan gercekten takip etmek. Esenlikler dilerim.

• ⭐⭐

@ibrahimhalılll, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Eren-Özpar Nasıl bir mail ile mülakat tarihi veriliyor. O hayalini kurduğumuz maille ilgili spoiler verir misiniz?

Bu iletimde anlatmıştım.

• @Eren-Özpar Tebrikler. Darısı tüm bekleyenlerin başına 🙂

• @denizkzltp DS-260 sonrası yapılacak en güzel şey formu her fırsatta takip etmek. Deneyimleri okumak, hayalini kurduğunuz eyalet hakkında bilgi edinmek vs... Uzun ve bir o kadar da stresli bir süreç. Forumdaki paylaşımlar size ışık tutacaktır. Sadece mail beklemek yerine akışı takip etmenizi tavsiye ederim. Zaten mülakat alana kadar evraklık işiniz olmayacak.

• @erczmm Ankara'nın yeteri kadar mülakat vermemesinin dışında kişisel amaç, istek veya sebeplerinizle de desteklerseniz daha etkili olacaktır.

• @dogibakan size mülakat e-maili geldi mi? Mülakat e-maili ilk dağıtımda size gelmediyse, sadece 1XX’e dağıtım yapıldı olarak yorumluyorum 😐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |