Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@brock evrak onayı olan bir dosyanın dosya transferi yapılmışsa artık kcc'ye evrak göndermesine gerek yoktur. mülakata gireceği ülkenin dilinde ya da ingilizce evrakları mülakata götürmesi yeterlidir.

• @gucarslan teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brock, içinde söyledi: Kentucky Consular Center (KCC)

Dosya transferi hakkında bir sorum var.

Örneğin mülakat konumu Ankara olan birisi evrak onayı aldıktan sonra, mülakat konumunu Berlin'e taşırsa ve KCC'ye gönderdiği onaylamış evraklarda Türkçe olanlar varsa yeniden evrakları İngilizce olarak göndermesi talep ediliyor mu?

Normalde evrak onayi mulakat tarihi verilmeden hemen once gerceklesiyor, son yillarda yasanan gecikmeler olagan durumlar degil. Ayrica dediginiz sekilde mulakat degisikligi yapabilmek icin Almanya'ya tasinmis ve DS-260 formundaki adresinizi guncellemis olmaniz lazim, bilginize.

Yani sizin dediginiz durumda KCC, dosyanin Ankara'ya gonderilecek dosyalar arasina alindigi icin artik mulakat yeri degisikligi yapamayacagini soyleyebilir. Boyle bir durumda iki konsoloslukla konusup dosyanizin transferini istemeniz gerekiyor.

• Merhabalar, DS 260 formunu açtırmak için Kentucky ye nasıl bir mail atmam gerekiyor. ve konu kısmına ne yazmam gerekiyor?

• ⭐⭐⭐

@Aeroexpres, içinde söyledi: Kentucky Consular Center (KCC)

Merhabalar, DS 260 formunu açtırmak için Kentucky ye nasıl bir mail atmam gerekiyor. ve konu kısmına ne yazmam gerekiyor?

Buradan gerekli bütün bilgileri öğrenebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   smartcells smartcells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   K kapıpencere 

• dosyamız onaylıysa, taşımak istediğimiz konsolosluğa mı, yoksa bulunduğu konsolosluğa mı mail atmamız gerekiyor? yada fark edermi?

• ⭐⭐⭐

@Ege35, içinde söyledi: Kentucky Consular Center (KCC)

dosyamız onaylıysa, taşımak istediğimiz konsolosluğa mı, yoksa bulunduğu konsolosluğa mı mail atmamız gerekiyor? yada fark edermi?

Mülakat için dosyanız bir konsolosluğa transfer edilmediği sürece başka yere taşımak KCC'nin sorumluluğunda, orayla iletişim kurmalısınız.

• @smartcells ben dün kcc ye dosya taşıma ile ilgili bir email gönderdim, kendileri bana aşağıdaki şekilde bir dönüş yaptı. ben konsolosluğa email atmam gerekir gibi bir çıkarım yapmıştım.
    Thank you for your inquiry.
    Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

• ⭐⭐⭐

@Ege35, içinde söyledi: Kentucky Consular Center (KCC)

@smartcells ben dün kcc ye dosya taşıma ile ilgili bir email gönderdim, kendileri bana aşağıdaki şekilde bir dönüş yaptı. ben konsolosluğa email atmam gerekir gibi bir çıkarım yapmıştım.
    Thank you for your inquiry.
    Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

Dosyanız işlenip onay almış ve Tiran Konsolosluğuna gönderilmek üzere ayrılmış. KCC bu yüzden herhangi bir değişiklik yapmak istemiyor. Eğer Tiran'da girmek bir sıkntı yaratmayacaksa trasnfer yaptırmayıp mülakat mailini bekleyin, çok yakında alırsınız gibi görünüyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Rhyme Azfendak Rhyme Azfendak 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Hokkabaz36 Hokkabaz36 
  • ⭐⭐⭐

DV kazananı olarak süreciniz boyunca KCC'ye mail atarak dosyanızın hangi aşamasında olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki örneği verilen formatta bir mail hazırlayıp [email protected] email adresine göndermeniz yeterlidir.

Öncesinde bu mailin ulaştığına dair bir otomatik cevap gelir (Auto Reply). Oto mesajın gelmesi 5-40 dk arasında sürebilir.

Sonrasında bu mailinize asıl cevap muhakkak gelecektir! Asıl cevabın gelmesi iş yoğunluklarına göre 1 saat içinde de olabilir, günlerce de sürebilir.

Örnek email
    (Case numaranzıdaki sıfırları yazıp yazmamak bir şey farkettirmese de siz tam olarak yazın):

mail başlığı: 2023EUXXXX (case numaranız)

mail içeriği:

Name - Surname: ...... .......
    Date of Birth: Ay / Gün / Yıl
    Case Number: 2023EUXXXX

Dear KCC Officer
    Please let me know if my DV file is ready for the interview.

Thanks

Dikkat: mail içeriğinde kesinlikle DS260 veya gereksiz diğer kelimeleri, cümleleri yazmayın! Bu yüzden dosyanız yanlışlıkla açılabilir ve sıralamada geri düşebilirsiniz. İngilizcenizi göstermek için çabalamaya, edebiyat parçalamaya gerek yok, yukarıdaki örneği aynen yazmanız yeterli.
    Ayrıca doğum tarihinizi AY-GÜN-YIL formatında olmasına dikkat edin!

Bu sorgu maillerinize cevap olarak aşağıda açıklanmış 5 tip cevaptan birini alacaksınız. Hangi tip maili aldığınıza göre sürecin hangi aşamasında olduğunuzu görebilirsiniz:

Dosyaların KCC'deki Statüsü ve Sorgulamalarda Cevap Verilen Mail Tipleri

1) P3AS: Hiç bir işlem yapılmamış dosyaların statüsü. Bu durumdakiler 1. mail cevabını alıyorlar (Your forms have been received and are currently processing..)
    7b07b42d-0ada-438f-a1b1-ce1d4cf976dd-image.png
    ####################################

2) DOCC: Sadece ana talihlinin (Principal Applicant) DS260'ını inceledikten sonra geçilen statü. Eskiden bu aşaması tamamlanan talihliden evrak isteği yapılıyordu. Bu aşamada sorgulama yapılırsa 2. tip email ile cevap veriyorlar (Your DS260 has been processed...)
    d89c1571-a483-42d4-891a-ba8a7359f0ae-image.png

3) DOCQ: Hem ana talihli hem de varsa diğer aile üyelerinin DS260 kontrolleri bitmiş dosya statüsü. Eski sistemde evrak isteğine karşı bütün evraklar alınmış her şey tamamlanmış duruma karşılık düşüyor. Eskiden bu aşamaya gelenlere otomatik evrak onayı maili gönderiliyordu (Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled..) diye. Yeni sistemde otomatik gönderim yapılmıyor, onun yerine eğer sorgulama yapılırsa ve dosya bu statüdeyse 3. Tip email ile cevaplıyorlar (Records indicate you have submitted a complete and valid DS260 application...) diye başlayan mail
    2b059eca-bc9e-4007-8563-76deb81d79c5-image.png

4) VISA ALLOCATION: 3. aşamadan sonra Visa Allocation process'i başlıyor. Buradaki dosyalar mülakat verilmek üzere gönderilmeye hazır. Bu konumdaki dosyaları 2 ayrı statüde işaretliyorlar.

• RV (Reported for Allocation of Visa): Dosya herşeyiyle mülakata hazır fakat henüz Cut-Off içinde değil
    • AV (Allocation of Visa): Dosya mülakata hazır ve aynı zamanda Cut-Off içinde. Vize numarası tahsis edilir.

Bu statüdeki dosyalara o mali yıl içinde dağıtalacak 55 bin vize havuzundan talihli ve yanındakiler için Vize Numarası atanıyor. Geriye kalan tek şey numarası bile belli bu vizelerin mülakat alındıktan sonra pasaportlara basılması.

Bu statüdeyken mail atıp sorgulandığında 4. Tip mail ile cevap veriyorlar (Your case number is now current for interview processing...) diye başlayan email. KCC, bu statüdeyken DS260 açtırma taleplerinizi veya transfer taleplerinizi kabul etmeyecektir, mülakat alınacak konsolosluklarla iritbat kurmanızı isteyecektir. Bununla ilgili ibare 4. tip emailin ilk paragrafının sonunda yer alır: Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.
    a89200f8-319c-465f-8d8d-7b88d3fbefaa-image.png

5) INTERVIEW: Konsolosluklar dosya talebi yaptığı zaman KCC ellerindeki "Visa Allocation" listesindeki AV statüsünde olanları FIFO kuralına göre, yani AV listesine ilk giren ilk çıkar şeklinde dosyaları sıradan gönderiyorlar.
    Bu aşamadayken mülakat aldığınızı bildiren notifikasyon maili (Required Entry Status Check başlıklı email) henüz size ulaşmamışsa/gönderilmemişse veya gönderilen emaili görmemişseniz (junk, spam kutusuna düşmüş olabilir veya emaile ulaşamıyorsunuz) eğer tam bu aşamada sorgulama yaparsanız Mülakat bilgilerini içeren 5. Tip email cevabını alırsınız.
    5a05ad1b-cb26-4e0a-b517-004986024f4a-image.png

• Bu mail cevapları sıralı olarak ilerler. 4. tip mail almadan dosyanız mülakata hazır değildir ve mülakat alamazsınız.

• Sorgu maillerini göndermek için bir sınırlama yoktur. Gün içinde bir kaç defa gönderebilirsiniz. Attığınız her maile ayrı ayrı Auto-Reply ve sonrasında cevap alırsınız.

• Sorgu maillerine bakan, cevaplayan ekiple dosyaları işleyen ekip birbirinden tamamen ayrıdır. Attığınız sorgu mailleri hiç bir şekilde dosya işlemleri için yoğunluk yaratmaz herhangi bir şeyi geciktirmez ve sürecinize bir etkisi yoktur! Sorgu maillerine bakan ekibin tek işi bu mailleri cevaplamaktır.

• Sorgu emaili gönderirken kritik 3 bilgiyi tam olarak vermezseniz dosya süreci hakkında cevap alamazsınız. Bu güvenlik amacıyladır. Birisi sizin adınıza sorgu yapıp öğrenmesin diyedir. Cevap almak için şu 3 bilgiyi tam olarak ve uygun formatta vermek zorundasınız: AD-SOYAD / DOĞUM TARİHİ (AY-GÜN-YIL) / CN
      Bunları yanlış verirseniz şöyle bir cevap yazarlar:

"Thank you for your inquiry.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center. For additional information, please refer to the following websites"

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 

• Bu ileti silindi!
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   sanaldeniz sanaldeniz 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   D dodo99 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Erkan Gürsoy Erkan Gürsoy 

• @smartcells otomatik mailden sonra herhangi bir cevap almadım iki kez mail atmama rağmen bu konu hakkında her hangi bir fikriniz var mı teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@tugo Ne zaman mail attınız ?

• @Erkan-Gürsoy bir cumartesi atmıştım bir de salı sabah geldi dün gece yanlış mı attım diyerek heycan yaptım galiba, biraz geç oldu ama geldi cevap 3.tip mail geldi okudum ama tam anlamadım.

• ⭐⭐⭐

@tugo Bu başlıkta bütün detaylar var, çok net açıklanmış. Yukarıda yazıyor her şey. Normalde 30 saat sürüyor cevap vermeleri.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Emre Kurtulmuş Emre Kurtulmuş 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   sanaldeniz sanaldeniz 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A adm 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   iyilikyapveiyilikbul iyilikyapveiyilikbul 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   achillesoag achillesoag 

• @Erkan-Gürsoy merhaba 3. mail geldi demişsiniz ben mail meselesini anlamıyorum o sebeple herkese soruyorum bana hiç mail gelmedi 2023 sıralamam 31xxx bu durumda biz kcc ye durumumuz nedir diye mail attıktan sonramı bize mail gelecek
    ben bakıyorum 27 binde olan 2023 talihlisi ne 4. tip mail gelmiş lütfen konu hakkında bilgisi olanlar detaylı paylaşabilirmi ?? biryeri kaçırıyorum bir türlü çözmedim...

• ⭐⭐

@Efe-AK Siz sorgulama maili atmadıkça size bir mail gelmeyecektir. Üstteki mesajlarda nasıl mail ile dosya durumunuzu sorgulayabileceğinizi görebilirsiniz. Cutoff içinde olmadan 4. tip mail alamazsınız nereden baktınız acaba 4. tip mail alan talihliye ? Buradan excel listesine dahil olabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Efe-AK Siz mail atmadıkça size mülakat maili dışında bir mail gelmez. KCC den durumunuzu mail atarak öğrenebilirsiniz.

Mail tipleri ve anlamları biraz yukarıda detaylı şekilde yazıyor.

Eğer excel'de kayıtlı değilseniz Buradan lütfen excel e kayıt olun. Süreci takip etmeniz için faydalı olacaktır.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   iyilikyapveiyilikbul iyilikyapveiyilikbul 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   cerkezkizi09 cerkezkizi09 

• Merhaba, talihlilere bakıyorum çoğunluk kcc mail atıp durum sorgulaması yaptırmış.
    Soru 1)Bu sorgulamayı (tip-1, tip-3) yaptırmayınca negatif bir etki oluyormu?
    Soru 2) Sorgulamayı yapmadım geç mi kaldık?
    Soru 3) Ne zaman mail atmak en doğrusu?
    Soru 4) Birden çok sorgu göndermenin zararı varmı?
    21.05.2022 tarihinde ds260 formlarımızı doldurmuştuk.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@airyucel
    1- hayır
    2- hayır
    3- hemen, her gün, her hafta mail atabilirsiniz.
    4- hayır

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |