Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Ben ve çocuklarımın green kartları girişten sonra 21 gün içinde adrese ulaştı. Girerken adres değişikliği yapmıştık ama neyse ki sorun olmamış.
    Eşiminki nedense henüz gelmedi.
    SSN'leri de hala bekliyoruz.

• ⭐⭐

@saulgoodman Hayirli olsun. Yeni yasantinizda bol sans diliyorum. 🙂

• Bir sorum olacak ABD ilk girişte belirtilen adreste en az 21 gün ikamet etmek gerekli sanırım en azından SSN gelene kadar yoksa ev kiralayamıyorsunuz..? Aslında tam olarak sormak istediğim kazandık çıktı gidiyoruz kimsemiz yok adres belli değil ama bir adres yazmalıyız ama ev tutamamışız otel yada benzeri bir şekilde kalmamız lazım ama şimdi ABD girişte adres vermemiz lazım verilecek adres kaldığımız yer olacak oda otel benzeri bir yer olacak mecburiyetten SSN olur da gecikirse nasıl yapacağız bu sürede kıpırdayamıyoruz otelde ikamet etmeye ve SSN beklemeye devam mı ediyorsunuz. Bu ciddi bir maliyet getiriyor sonuçta.Yoksa taşınılacak yer tespit edilip hemen olmuyor sanırım 1- hafta sürüyor gibi gidip tekrar adres mi değiştiriliyor. Diyelim ki zar zor bir ev tuttuk adresi degiştirdik bu işlem SSN gelişini dahada uzatmaz mı sonuçta ikinci kez adres değişikliği olacak. SSN olmadan işte arayamıyoruz.. Bu kısımları biraz açabilirseniz çok sevinirim..

Birde yani SSN hava alanında direk verilse hatta green card da dahil bu kadar zor bir şey mi bu işlem biraz saçma geliyor bana 😞

• SSN gelmezse ofislerinden (States Social Security Administration) gidip size bildirmelerini talep edebiliyorsunuz. Sanırım bir çıktı alıp veriyorlar size. SSN büyük oranda ilk 2 hafta içinde geliyor. Gelmezse ofisten alabilirsiniz. Gümrükten geçtiğinizde SSN ve GC için işlemlere başlanıyor (ücretleri önceden ödendiyse). GC genelde daha geç geliyor.

• Merhaba @barış,
    Herhangi bir adreste ikamet etmek zorunda degilsin egerki bir arkadasin varsa USA'de. Ben giris cikis yaptim, 1 hafta kaldim.
    Kartlari da arkadasimin adresine istetmistim. Kartlar oraya geldi ve arkadasim bana posta yolu ile yolladi. Keza yollamasina bile gerek yok cunku pasaporta basilan damga ile ilk giristen sonra 1 yil o damga ile giris cikis yapabiliyorsun. Ssn icinde ayni yolu izledim.

• ⭐⭐

@caglaror SSN islemleri hemen baslamiyor diye biliyorum. Cunku USCIS den SSA'ye belgelerin aktarilmasi biraz vakit aliyor. Ben ABD'ye giris yaptiktan sonra 4. gunde gittigimde henuz basvurum isleme alinmamisti bile. Gittigim gun basvurdum SSN icin.

• Anladığım kadarıyla gidenlerin bir şekilde bir tanıdığı var herhalde burada süreç arbnb den ev kiraladım SSN gelene kadar mecburen bekleyeceğim demek ki sonrada ev kiralamaya çalışıp GreenCard için adres değişikliği yapmak gerekecek sanırım yada forum arkadaşlarımızdan birisi yardımcı olmak isterse ona ricada bulunup en azından SSN ve Greencard süreçlerinde adres olarak onları göstermek daha mantıklı olacak sanırım neyse bu konu için sanırım daha erken ama zamanı gelince houston da oturan dostlardan adres konusunda yardım almak isterim..

• @edelweiss
    Benim green card geldikten sonra 6 ay sonra ofise gittim ve 0'dan basvuru yapti gorevli ve 3-4 is gunu adrese ulasti SSN.

• @wahap şimdi iyice kafam karıştı 🙂 ilk önce green card mı geliyor iş aramak için ssn gerekmiyormuydu

• @yalta çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barış Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Bir sorum olacak ABD ilk girişte belirtilen adreste en az 21 gün ikamet etmek gerekli sanırım en azından SSN gelene kadar yoksa ev kiralayamıyorsunuz..? Aslında tam olarak sormak istediğim kazandık çıktı gidiyoruz kimsemiz yok adres belli değil ama bir adres yazmalıyız ama ev tutamamışız otel yada benzeri bir şekilde kalmamız lazım ama şimdi ABD girişte adres vermemiz lazım verilecek adres kaldığımız yer olacak oda otel benzeri bir yer olacak mecburiyetten SSN olur da gecikirse nasıl yapacağız bu sürede kıpırdayamıyoruz otelde ikamet etmeye ve SSN beklemeye devam mı ediyorsunuz. Bu ciddi bir maliyet getiriyor sonuçta.Yoksa taşınılacak yer tespit edilip hemen olmuyor sanırım 1- hafta sürüyor gibi gidip tekrar adres mi değiştiriliyor. Diyelim ki zar zor bir ev tuttuk adresi degiştirdik bu işlem SSN gelişini dahada uzatmaz mı sonuçta ikinci kez adres değişikliği olacak. SSN olmadan işte arayamıyoruz.. Bu kısımları biraz açabilirseniz çok sevinirim..

Birde yani SSN hava alanında direk verilse hatta green card da dahil bu kadar zor bir şey mi bu işlem biraz saçma geliyor bana 😞

Bu surecte oda ya da bir ev kiralayabilirsiniz. Forumda bununla ilgili ayrica konular mevcut.

Eger SSN ve GC ulasimi konusunda sorun yasiyorsaniz, kendi adresiniz yerine bir tanidiginizin adresini de verebilirsiniz.

• Ssn ve green card teslimi için kişinin kendisimi lazım yoksa verdiğimiz adrese biz yokken teslim ederlermi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kürşat Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Ssn ve green card teslimi için kişinin kendisimi lazım yoksa verdiğimiz adrese biz yokken teslim ederlermi?

Adres sahibinin adını vermişseniz, yada posta kutusunda adınız yazıyorsa bırakırlar. Adınızı bir post-it'e yazıp kutunun içine yapıştırın.

• @knnrn Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Ssn ve green card teslimi için kişinin kendisimi lazım yoksa verdiğimiz adrese biz yokken teslim ederlermi?

Adres sahibinin adını vermişseniz, yada posta kutusunda adınız yazıyorsa bırakırlar. Adınızı bir post-it'e yazıp kutunun içine yapıştırın.

Ds260 formunda belirttiğim adres değiştirmeye gerek yok diye düşünüyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Size ait olmayan bir adresi kendinizinmis gibi gostermemelisiniz, eger adreste kalan kisi baska biriyse adres verirken o kisinin dikkatine ("in care of") yazmalisiniz adreslerinizi.

• ⭐⭐

@saulgoodman Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Ben ve çocuklarımın green kartları girişten sonra 21 gün içinde adrese ulaştı. Girerken adres değişikliği yapmıştık ama neyse ki sorun olmamış.
    Eşiminki nedense henüz gelmedi.
    SSN'leri de hala bekliyoruz.

Bir güncelleme yapayım: Eşiminki de geldi. 1 ay içinde bütün green card'larımız gelmiş oldu.

• ⭐⭐

@saulgoodman bizde aynı durumdayız. SSN ler hala gelmedi.

• @crazycells ben de böyle biliyorum. Lufthansa ile JFK ya gitmeyi planlıyoruz aktarmalı olarak, lakin 2017 den bu yana herhangi bir şey değişmemiştir değil mi? Yani transit vize almaksızın ABD vizesi ile gidebiliyoruz değil mi?

Teşekkürler,
    Cihangir K.

• avrupa üzeri evet.

Benzer Başlıklar

• 176
  • 14
  • 1
  • 182
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |