DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gorkem07 DS260 da güncvellediğiniz bilgilerden red almazsınız , yanlıs doldursanız bile eğer çok onemli bir sey ise mulakat aldıktan sonra dosyanızı actırıp guncelleyebilirsiniz.Fakat başvuru esnasında yaptıgınız onemli yanlıslar(cocugu belirtmeme vb..) direk red sebebi olarak döner.

• @hashasinn Evet sadece mail ile mulakat beklemeniz gerekiyor.

• @gucarslan Benim eşim Rusya vatandaşı ve Türkiye'de yaşıyoruz. Benim ikametim sadece TR'de ancak eşimin ikameti hem Rusya'da hem Türkiye'de (Rusya'ya TR'de yaşadığına dair bildirim yapmadığı için her iki ülkede ikamet görünüyor). Şimdi ben dosyamı cutoff olmadan önce KCC ile taşımak istiyorum ancak DS260 formunu açtırmak riskli değil mi? Çünkü herkes DS260 formunu mülakat daveti gelmeden açtırmayın yoksa mülakat hiç gelmez diyor. Sizin yazınızda DS260'ı unlock etmeyle ilgili bilgi var ancak bi arkadaş yurt dışında okuduğunu belirtip dosyasını KCC ile taşımış ve DS260'ı hiç açtırmadığını söylüyor. Kafam çook karıştı. Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz?

Bu arada KCC'ye şöyle bi mail attım:

Case Number: 2024EU20XXX
    Name - Surname: ISIM SOYISIM
    Date of Birth: AY/GUN/YIL

Dear KCC Officer,

I'm a DV2024 winner. My wife is citizen of Russia and we would like to transfer our case from U.S Embassy Ankara to U.S Embassy Warsaw. Could you please do the transfer without locking DS-260 form. You can find my wife's passport in the attachment. If you need any other document i can send it to you.

Best regards,
    OA

Cevap olarak da şöyle bi mail dönmüşler:
    Eksik bişey mi yazdım ki böyle bi mail dönmüşler?

Once the DS-260 for the Principal Applicant has been submitted, the interview location can only be updated by the Kentucky Consular Center (KCC). Please send your request to [email protected]. You will need to include information that explains why you need the interview location changed. Unless they are in the U.S. and adjusting status, all applicants on the case will be scheduled for interview with the Principal Applicant. You should contact the U.S. Embassy or Consulate directly to arrange separate interviews, if needed.

The place of application, i.e., location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence, with limited exceptions. If you need to change your interview location because your residency has changed, you will need to include the new address in your email along with your case number, Principal Applicant’s name, and complete date of birth in the following format (MMDDYYYY).  Also, you will also need to request that KCC unlock your DS-260, so that you can update your application with your new address.  (Please note that Post Office Boxes, general addresses without a fixed residence, and mailing addresses in care of another person are generally insufficient for purposes of this request, and that visiting family members, tourism, or vacationing do not justify a change of interview location.) These steps are not necessary if you are requesting a reassignment because your case is currently assigned to Embassy Kabul. For more information, please see https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-reassignment-procedures-for-kabul-and-baghdad.html.

If your interview has already been scheduled, you must contact the U.S. embassy or consulate to request a transfer of your case. The U.S. embassy or consulate will determine if it will accept your case for transfer.

• @Serkan-Kaya
    Göz önünde bulundurulur ama tam olarak bir avantaj sağlamaz yani bir nevi herkes eşit gibi

• ⭐⭐

@OA-OA
    Asıl talihli sizsiniz, eşiniz değil. Eşinizin rus vatandaşı olması taşımaya yeterli mi bu onların takdiri.
    Şu an 2023 mali yılı devam ediyor. Sizin mali yılınız başlamadan transfer maili atmayın.
    Konunun ds260 formunun açılması ile bir ilgisi yok, bundan bahsetmeyin.
    KCC bazen ne istediğinizi tam anlamıyor. Mail yazarken chatGPT kullanın.
    1 Ekim'den sonra yazacağınız mailde eşinizin vatandaş olduğuna dair kanıtları sunarak şansınızı deneyin.

• @Umut-Şele ABD de çalıştığınızı belgeleyeceginiz son paycheck iniz ile Türkiye Konsolosluğunun askerlik işlemlerine müracat ederek Greencard geçerlilik süresinde tehcil ettirebilir , yurtdısında 3 seneden fazla yasadıktan sonra dovizli askerlige basvurabilirsiniz.

• @ozzi Submitiniz geç olsada , geçen seneki veriler ışığında Ankaradan biraz geç olsa da mülakat alabilirsiniz ama elinizde tasıma fırsatı varsa tasıyın.Boşanma işlemi tamamlandıktan sonra mülakat aldıysanız formunuzu actırıp evlilik durumunuzu değiştirebilirsiniz.Önemli olan mülakat alana kadar asla ds260 ı açtırma talebinde bulunmamanız.Eğer dosya taşırsanız boşanma evraklarınızı da yeminli tercübe ile ilgili konsolosluga goturmeniz gerekecektir.

• @erczmm Sizin için dosya tasıma ve vize almanın onemini ve basitçe , fazla şikayet etmeden olayın Ankara gerekçesini yazabilirsiniz.

• @tolgado nasıl mülakat alabilir agustos ayında sub etmiş çok geç değil mi var mı öyle bir örnek?

• @OA-OA Bende aynı durumdayım eşim ve çocuklarım rus vatandaşı current olduktan sonra dosyamız varsova'ya taşımak istedim eşimin ve çocuklarımın rus pasaportları gönderdim tanımayız demediler sadece dosyanın KCC de olduğunu eğer bir mülakat maili alırsam dosyamı işleyeceklerini söylediler. 3 ay boyunca ikna etmeye çalıştım varsova ve KCC yi .Sonuç henüz mülakat alamadım. Bence cn aktif olmadan KCC tarafından mülakat location u değiştirin derim varsova olarak. en iyi çalışan konsolosluklardan birisi kanımca. Yinede forumda daha iyi bilen @gucarslan @achillesoag @crazycells @lumos sizlere daha iyi yardımcı olabilir. Aynı durumda olduğumuz için bilgi vermek istedim.

• @tolgado DV23 talihlileri arasında 15 Haziran'dan sonra submit edip Ankara'dan randevu alabilen yok. Aynı durum bu mali yılda da devam ederse Ankara'dan mulakat zor gibi duruyor maalesef.

• Selamlar @Serkan-Kaya dosya taşıma aşamasında maalesef mesleğinizin ya da ABD toplumuna ne kadar uyumlu ve faydalı olacağınız gibi kriterlerin DV23 sürecinde gözlemlediğimiz kadarıyla herhangi bir etkisi yok. Evet belki dalga geçiyor gibi olacak ama, tek kriter var, talepte bulunduğunuz konsolosluğun dosyanızı taşımayı istemesi.

DV23 sürecinde Viyana, Maskat ve Hong Kong Türk talihlilere kapılarını açtı. Bu üç konsolosluktan bahsetme sebebim toplu şekilde talep kabul etmeleri ve 50'nin üzerinde Türk talihliye varsa aileleriyle birlikte kapılarını açmaları ve vizelerini alabilmeleri için imkan vermeleri. Daha detaylı olarak bilgi edinmek için DV23 süreciyle ilgili başlığa da bakmanızı öneririm. Ancak ne yazık ki, bu konsoloslukların DV24 sürecinde de aynı şekilde davranacaklarının garantisi yok.

Bu sebeple süreciniz başladıktan sonra ABD vizeniz var ise AOS yapmayı değerlendirin ya da dosyanızı taşımak için herkes gibi mail atıp, rica etmek dışında elinizden pek bir şey gelmeyecek. NIW ise bambaşka bir konu, o konuyla ilgili daha bilgili arkadaşlardan ve adminlerden bilgi edinmenizi öneririm.

• @halil832 merhaba, bizim ailede ben de Rusum (artık çift vatandaşım) çocuklar da çift vatandaş (Rus/Türk) ben bu Rusların hakkı ilkbaharda kullanmaya çalıştım, Kazakistan Uzbekistan Varşova..direk rusum Ankara çok dolu lütfen dosyamızı alın dedim hatta İngilizce ve Rusça yazdım..ama yok olmadı, hatta düzgün cevap da alamadım..
    Sonuç - herkese Türk pasaportları çıkartıp Türk olarak Maskata gittik..
    Şu an biraz geç oldu ama yine umarım bir şans bulup bir konsoloslukta yer bulursunuz…

• @OA-OA siz 2024Dv talihlisiniz. Direk KCCye yazarak evlilik cüZdanı ekleyerek ve eşinin Rus pasaportu ekleyerek dosyanızı taşıyabilirsiniz (current olmadan) bana böyle cevap geldi Rus DV telegram grubundan. Ayrıca böyle telegram grupları aynı bu forum da sürekli takip etmekte fayda var. Bol şans. Sizin yerinizde olsam aynısını yapardım. Hemen ilk baştan Avrupa’ya dosyayı taşınmak. Sonra da shengen almak İçin uğraşırdım. Umarım her şey olur

• Merhabalar. Green Card talihlisi bayan hamileyse röntgene giremediği için sağlık raporu alamıyor ve dolayısıyla vize randevusuna giremiyorsa, eşi bayan olmadan kendi başına mülakata girebilir mi?

• @norta sanırım bir kriter vardı o da çok büyük bir bilim adamı vs olmak ve bunu kanıtlamak gibi bir şey vardı.

• @incomprisa Cevap için teşekkür ederim, ben KCC'ye mail attığımda bana otomatik mail dışında bir mail atmadılar. Bir de acaba benim Rusya'da ikametimin olması gerekiyor mu acaba eğer gerekiyorsa ikametimi taşıyacağım

• @Serapp Bilgi için çok teşekkürler Serap hanım

• @Vusal-Mansurov Asıl talihli vize mülakatına girmezse, diğer aile bireyleri mülakata giremezler. Ama (Ankara için söylüyorum) siz mülakat alırsanız ve o tarihe kadar sağlık raporu alamazsanız, sağlık raporu olmadan da mülakata katılabilirsiniz. Vizeniz pasaporta basılmaz. Vizeniz sağlık raporunu aldıktan sonra basılır.

• @incomprisa yani siz aslında benim izlediğim yolun aynısını izleyip buna rağmen mi sonuç alamadınız? Yoksa siz cutoff olduktan sonra mı KCC üzerinden Varşova'ya taşıma işini denediniz?

@halil832 benim de tam olarak amacım bu cutoff öncesi KCC dosyamı taşırsa mükemmel olacak

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

70

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.8k

| | | |