DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ozmell daha önceden bana da oldu aynı hata arada sistem hata verebiliyor sanirim

• Merhabalar sormak istediğim soru dv2024 için gelmesini beklediğimiz veya beklicdgimiz 2024 mali yılı ilk mülakat mailleri için ağustos veya eylül başı gibi dersek mailler ana Posta'ya mi yoksa spam a düsme gibi ihtimaller dahilin de mi?

• @symbi0te Selam, her ikisi de ihtimal dahilinde. Düzenli olarak posta kutularınızı kontrol edin.

• @nicksiz1i Mart 2024 basina kadar bekleyin , TR nin durumuna gore karar verirsiniz su an icin erken bunu dusunmeye . Insallah bu sene hizli ve daha verimli ilerler be Ailecek TR den alabilirsiniz vizenizi

• Merhaba ilk yayınlanacak bülten hangi günler arası oluyor? geçen sene 8 temmuz ve 8 ağustosta yayınlanmış, bir önceki sene ise 14 temmuz ve 14 ağustosta.

• @misha90 genellikle ayın15’ine doğru cuma günü Ankara mülakat dağıtıyor umarım herkes en kısa sürede mülakat alır sizin Cn numaranız ve ds260 form gönderme tarihi iyi

• @Figen Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Genelde şubat mart aylarında bu dosya numaraları çağrılmış fakat son birkaç senedir durumu görüyorsunuz. Bana da 17 sene sonra çıktı ve bu fırsatı kaçırmak istemiyorum. Genelde sorduklarım vizen varsa bekleme Ankaraya güven olmaz numaran açıklanınca direk başvurursun diyor. Marttan sonra gidersem 3 ay bekleme süresi olacak ve sonrasında yetişmeme durumu olursa çok kötü olur. AOS zor süreçmi sizce? Birde avukat ücretleri hakkında bilginiz varmı acaba?
    Tekrar teşekkür ederim.

• @Darwin önce mulakat maili sonra cut off , ters iş degil mi bu 😊

• @Darwin inşallah sizin de mulakat guzel geçer ve vizenizi alırsınız

• @symbi0te Mülakat maili alıp almadığınızı kontrol etmenin farklı yolları da var. Mesela bunlardan biri kazandığınızı öğrendiğiniz ekran. Mülakat maili aldıktan sonra o ekranda mülakata gireceğiniz gün ve saat gibi detaylar yazıyor olacaktır.

• @gucarslan gercekten yazik, bunca hayal, emek, beklenti bir tweetle hic oluyor. Salakca gelebilir ama merak ettigim bir sey var; KCC’ ye bu durumu sikayet edemiyor muyuz ? Veya Konsolosluklar kendi icinde denetime tabii degil mi ?

• Merhabalar, foruma çok giremiyorum güncel bilgilere biraz göz gezdirdim ve bir şey sormak istiyorum, mülakat yerinde istanbul ve ankara seçenekleri vardı ve ben istanbulu seçmiştim, başka istanbul seçen var mı?
    Sıram çok iyi sayılmaz ama geçen senelere baktığımda Martta mülakat maili almışlar benim sırama yakın olanlar,
    sizce taşımalı mıyım sıra gelmeme ihtimali yüksek midir? 😞

• Ayrıca bir soru daha sormak istiyorum.mulakatı gectikten sonra hemen amerikada yasamak mı gerekıyor? En az kac sene yasamak gerekıyor? Bir bilgi alabılırmıyım?

• @rebul59 KCC'ye mail gönderdim Rusya vatandaşlığımız var vb yazdım, bu işlem için da260'ı açtırmanız gerekiyor gibi bi cevpa döndü. Ben konu vatandaşlık olduğunda ds260 açılmıyor diye biliyordum. Zaten her halğkarda ds260 formuna dokunmam çünkü green ardın yanması anlamına geliyor. Acaba kendimi mi tam ifade edemedim anlayamadım.

Bir de sizin dosya numaranız 31K görünüyor siz nasıl mülakat alabildiniz, sizden rica etsem kisisel bilgilerinizi kapatıp dosya taşıma için konsolosluklara attıgınz maili bana özelden gönderebilir misiniz?

• @senaoner, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, foruma çok giremiyorum güncel bilgilere biraz göz gezdirdim ve bir şey sormak istiyorum, mülakat yerinde istanbul ve ankara seçenekleri vardı ve ben istanbulu seçmiştim, başka istanbul seçen var mı?
    Sıram çok iyi sayılmaz ama geçen senelere baktığımda Martta mülakat maili almışlar benim sırama yakın olanlar,
    sizce taşımalı mıyım sıra gelmeme ihtimali yüksek midir? 😞

Mülakat yerini istanbul seçmeniz bir şey değiştirmez, dv kategorisine ankara bakıyor.
    2023 için konuşursak sizin siranizdakilere maalesef mülakat maili gelmedi, 2024 ne gösterir bilinmez ama tek söyleyebileceğim ankara'ya güvenmeyin. Aos ya da dosya taşıma seçeneğini değerlendirin. Foruma da sık sık girmeyi ihmal etmeyin. Bol şans

• @senaoner İstanbulda Greencard vize türüne bakılmıyor. Ankara'da gireceksiniz mülakata. Sıra numaranız olarak da maalesef size kimse mülakat alırsın diyemez. Ben sizin yerinizde olsam şimdiden araştırma yapmaya dosya taşımak için bilgiler edinmeye başlardım. Ankara maalesef çok yavaş çalışıyor umarım 2024 için iyi şeyler olur ama tamamen kendinizi Ankara'ya bağlamayın

• @ozmell, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ayrıca bir soru daha sormak istiyorum.mulakatı gectikten sonra hemen amerikada yasamak mı gerekıyor? En az kac sene yasamak gerekıyor? Bir bilgi alabılırmıyım?

Mülakattan sonra 6 ay içinde abd'ye giriş yapmanız gerekiyor. Hemen yerleşmeniz gerekmiyor tabii geri dönebilirsiniz ama 6 aydan fazla amerika dışında kalmamaniz tavsiye ediliyor. Bu başlığı inceleyin https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri?page=1

• @senamd şöyle bir düzeltme yapayım sağlık raporunu aldıktan sonra 6 ay içinde giriş yapmak gerekiyor

• @OA-OA dosya taşımanizi biranonce yapın Rusya pasaportunuz ve kimlik kartınızı kcc atin ve neden dosya taşıma talebinizi kısaca açıklayınız daha sonra kcc eğer dosyanızı tasirsa. Taşındı diye mail gelecek ama ds 260 formunu actirmayin mülakat tarihi aldığınız zaman konsolosluğa mail atarak actirabilirsiniz ve gerekli düzenlemeleri yaparsınız ben bu şekilde yaptım

• @senaoner Merhaba, siz her şart altında zaten Ankarada mülakata girecekseniz eğer Ankaradan mülakat alabilirseniz. Her senenin dinamikleri çok farklı mesela bu sene taşıyanlar vizelerini alırken Ankara hala 12k-15k civarında geziyor.

Size tavsiyem B1/B2 vizeniz varsa AOS yapmayı deneyin yoksa numaranız cut-off a girdikten sonra gidebileceğiniz gözünüzün kestiği ve maddi olarak karşılayabileceğiniz tüm ülkelere dosya taşıma için mail atmanız. 24k görece yüksek bir cn ama 2024 için ne olur şu an birşey söylemek imkansız. Her ihtimale hazırlıklı olmakta fayda var. Bol şans

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.9k

| | | |