Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 17 Temmuz sabahı, 9 saatlik otobüs yolculuğundan sonra Aşti'ye, oradan Ankarayla Kızılay'a, Kızılay'dan da yürüyerek Unganlara gectim. Ungalarda coğu Iranlı olmak üzere yaklaşık 30 kişi vardı. Muayene saatim gelmeden işlemlere başladılar. Pasaport ve evrakları teslim ettikten sonra 3. kata inerek Akciğer filmi çektirip kan verdim. Öğleden sonra tekrar gelerek fiziki muayene ve 4 tane aşı oldum. İşlemler için toplamda 357,5$ ödeyip ayrıldım. Ertesi gün saat 15:00'te Unganlara tekrar gelerek raporumu aldım ve ilk Ankara ziyareti bitmiş oldu.
    4 Ağustos sabahı Ulus'ta kaldığım otelden taksiyle konsolosluğa geçtim. Randevu için ilk gelen bendim. Yarım saat sonra diğer randevu sahipleri de gelmeye başladı. Kapı açıldıktan sonra içeri 4. kişi olarak girdim. Girişte pasaporta etiket yapıştırıp geri verdiler. İçeride, hangi durumlarda diskalifiye olunacağının yazılı olduğu kağıdı elimize tutuşturdular. Okuyup geri verdim. 330$ vize ücretini nakit $ olarak ödedikten sonra diğer bankoya geçerek evrakları teslim ettim.
    İstenilen evraklar:

• Pasaport
      *Diploma aslı ve fotokopisi
      *Askerlik durum belgesi
      *Vukuatlı nüfus kayıt örneği
      *Arşivli adli sicil kaydı
      *Unganlar saglık raporu
      *Banka hesap dökümü
      Banka imza sirkulerini kontrol ederek geri verdiler. Mülakat sırasında sirküleri tekrar hatırlatmama rağmen gerek yok dediler.
      Evrakları teslim ettikten sonra mülakat sıramı beklemeye başladım. Numaram yanınca bankoya geçtim. Amerikalı beyefendi gayet cana yakın makul bir insandı. Yemin ettirip parmak izi aldı. Türkce mi İngilizce mi deyince Türkçe dedim. Tercuman gelince mulakata başladık.
      *Daha önce Amerika'da bulundunuz mu?
      *Hiç evlendiniz mi?
      *Hangi bölümden mezun oldunuz?
      *Hangi yıl mezun oldunuz?
      *Askerliginizi yaptınız mı?
      *Hangi eyalete gitmeyi düşünuyorsunuz?
      *Orada tanıdıgınız var mı?
      *Gidince hangi işte çalışmayı düşünüyorsunuz?
      *Şu an ne iş yapiyorsunuz?
      *Ne kadar birikiminiz var?
      Şeklinde soruları cevapladıktan sonra, Türkçe vizenizi onaylıyorum, haftaya ptt yanıtını aldım. Teşekkür ederek konsolosluktan ayrıldım. 15 aylık uzun süreçte, çok kiymetli bilgiler vererek yol yordam gösteren, başta forum ve grup yöneticileri olmak üzere katkı yapan herkese çok teşekkür ederim. Darısı tüm bekleyenlerin başına. DV24 talihlisi arkadaşlara da bol şans ve bizimkinden daha kolay bir mali yıl dilerim.

• @ozlcy Cok mücadele etmişsiniz ve sonu güzel olmuş. Vizeniz hayırlı olsun.

• @SemihPehlivan Bizde vizemizi aldık fakat en çok girerken bir şey
    sorarlar mı diye merak ediyoruz. Yanımızda ne kadar nakit götürebiliyoruz? Aile bile olan10.000$ ın ustu beyan edilmeli yazıyor, kişi bası olsaydı iyi olurdu.

• @SemihPehlivan Yeni hayatınızda mutluklar. Vizeniz hayırlı olsun

• @drakia5 Grup kurucularına ve yöneticilerine bizde teşekkür ediyoruz bu gruptan çok şey öğrendik ve süreci tamamladık. Vizeniz hayırlı olsun yeni hayaınızda başarılar

• @SemihPehlivan mint mobile cidden çok avantajlıymış, paylaşımınız için teşekkürler. amerikada iyi şanslar

• @Nurca 10k uzerini beyan etmeniz gerekiyor. Aile yada tek kisi olmaniz fark etmiyor.

• @Gül-Kazancioğlu Inşallah en kısa sürede alırsınız. Vazgeçmeyin. Mücadeleye devam edin. Bu süreçte erken ve hızlı davranmak gerekiyor. Pek çok büyük numara dosya taşıyarak mülakat aldı

• @SemihPehlivan tebrikler bu amerikaya varış tecrübenizi ve sonrasındaki süreci abdye yeni taşınmış göçmenlerin deneyimine de aktarırsanız seviniriz orada çok az paylaşım oluyor forumda aslında önemli bir konu 🙂

• @Nurca güzel temennileriniz için teşekkür ederim.inşallah

• @mresit süper! Umarım Amerika’da da böyle kolay ve pürüzsüz olur!

• Mülakat Ankara dışında olanlardan aileler, siz çocuklarınız İçin sadece förmül A (doğum belgesi yani) tercüme yaptırdınız doğru mu? Başka evrak almaya gerek yok doğru mu?

• @mresit tebrikler mülakatınızda baya geç gelmiş ama sonuç süper. amerikada başarılar 🙂

• @NINJAKEMAL Biz HongKong da girdik mülakata ve doktor muayenesine. Bize Vaccination Documentation Worksheet lerimizi verdiler ve bunlardan çoğaltmamızı ve yanımızda bulundurmamızı istediler. Özellikle çocukların okul kayıtları için önemliymiş. Birkaç aşıyı da ayrıca yazdılar bunları da bir iki ay sonra Türkiyede, ikinci dozlar içinde 6 ay sonra Amerika'da yaptırabilirsiniz dediler. Yaptırıp yaptırmamak size kalmış. Zorunlu değil. Herkes için farklı asılar olabilir. Fakat biz okul kaydında falan sorun yaşamamak için özellikle çocuklara yaptırmayı düşünüyoruz, bize söyledikleri için bizimkileri de yaptıracağız, hem Türkiyede daha ucuz sağlık ocakları yapıyor

• @incomprisa Evet formul A aldık. Birde vukuatlı nüfus kayıt örneği de aldık ama istemediler onu. Biz bir de öneri üzerine aile cüzdanına da çocuklarımızı işlettik

• @Nurca teşekkür ederim. Size de yeni hayatınızda mutluluk ve başarı dilerim.

• @zeynomistan çok teşekkür ederim 🙏🏽

• @Tuğberk-Önder Teşekkür ederim

• @incomprisa ünlem koyduğunuza göre zorluklara şimdiden hazır olalım 🙂 Teşekkürler

• @zeynomistan teşekkür ederim, aile cüzdana çocukları nüfüs müdürlüğünde mi işletiyoruz? Biz de onu yapalım ne olur ne olmaz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |